Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Opony Rolnicze Trayal

Trayal - nietypowa historia, szczęśliwe zakończenie.

Marka nie zawsze kojarzona była z oponami. Powstała bowiem w roku 1889 jako producent prochu strzelniczego. Swój pierwszy rok operacyjny, rok 1892 skutkował wyprodukowaniem 37 ton czarnego proszku. Po I Wojnie Światowej firmę rozbudowano i uruchomiono w jej ramach dziesięć fabryk, zatrudniających 2000 pracowników i posiadających własne laboratorium naukowo-rozwojowe. W tym czasie produkowano wiele towarów. Stan ten trwał do 1963 roku.

Wtedy to uruchomiono produkcję wyrobów gumowo-technicznych oraz opon do rowerów, skuterów i motorowerów. W 1974 rozpoczęła się akcja wymiany i transferu technologii, również z istniejącej wtedy już marki Kleber z Francji. Na bazie tej wiedzy oraz doświadczenia uruchomiono fabrykę Trayal, produkującą rocznie około dwa miliony radialnych opon samochodowych. To pozwoliło na rozszerzenie produkcji gumy i skierowanie jej również do produkcji opon do transportu przemysłowego, motokultywatorów, przyczep czy transportu ręcznego.

Dziś marka Trayal to również bardzo szeroka i rozbudowana oferta. Obejmuje wiele typów opon, przeznaczonych do różnych rodzajów pojazdów. Analizując portfolio firmy, można dostrzec więc zarówno rozwiązania przeznaczone dla skuterów, jak i większe gabarytowo opony, montowane na osiach napędowych ciągników. Przy czym są to rozwiązania o przyzwoitej jakości, oferujące sobą nie tylko atrakcyjne ceny, ale również bezpieczeństwo użytkowania. Rozwiązania rolnicze to w dużej części opony diagonalne, dzięki czemu są bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które mogłyby naruszyć inną oponę. W wielu produktach marki Trayal umieszcza się również dętkę.

Zdecydowanie są to opony godne polecenia, zwłaszcza, że wiele rozwiązań to obecnie produkty wielosezonowe.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY