Opony Do Ładowarek

Wśród opon wielkogabarytowych OTR można wyróżnić opony do ładowarek. Ich konstrukcja jest na tyle specyficzna, że wymaga skategoryzowania zupełnie osobno tego rodzaju ogumienia, z uwagi na specjalna kategorię zadań, którymi ten sprzęt się zajmuje. Stąd też tak istotne jest, by dobierać ogumienie dobrze pasujące do charakteru tych zadań.

Ładowarki muszą mieć bowiem odpowiednią przyczepność, która umożliwi im wykonywanie swoich prac. Ciężary przenoszone przez ten sprzęt są często ogromne, zatem opony wielkogabarytowe OTR, przeznaczone do ładowarek, powinny wytrzymywać również odpowiedni nacisk. Skąd jednak mieć pewność, że faktycznie uda nam się dobrać najlepsze ogumienie?

Przede wszystkim warto kierować się specyfikacją techniczną, dostępną na karcie każdego modelu. W formie tabelarycznej ujęto najważniejsze aspekty, które uwzględnia się przy zakupie. Wystarczy skorzystać z tego zestawienia, by mieć pogląd na jakość i przeznaczenie zamawianych opon. W przypadku pytań można się również skontaktować z naszym działem obsługi klienta, który chętnie udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania.


Jak dobrać opony do ładowarek?

Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na zadane w ten sposób pytanie – przy doborze opon do ładowarek, czyli maszyn o bardzo wszechstronnym zastosowaniu, trzeba bowiem uwzględnić bardzo dużo czynników, które mogą mieć istotny wpływ na eksploatację.

Bardzo istotny jest rodzaj i przeznaczenie ładowarki: na rynku dostępne są bowiem ładowarki teleskopowe, kołowe, gąsienicowe, obrotowe, a także łyżkowe. Wykorzystuje się je nie tylko do prac ziemnych, lecz również do przewozu materiałów budowlanych, w gospodarstwach rolnych, a także do różnego rodzaju prac załadunkowych.

Tak wiele zastosowań pociąga za sobą konieczność działania w bardzo różnorodnym terenie, nierzadko cechującym się dużą liczbą przeszkód mogących potencjalnie przebić lub w inny sposób uszkodzić ogumienie. Dlatego właśnie opony do ładowarek oferowane są w dwóch wariantach: jako ogumienie radialne i diagonalne.

Radialne i diagonalne ogumienie do ładowarek

Ogumienie typu radialnego zapewnia znacznie mniejsze opory toczenia, co bezpośrednio przekłada się na dłuższą żywotność, lepszy komfort jazdy po dobrych nawierzchniach i mniejsze zużycie paliwa. W produktach tego typu nici osnowy nie krzyżują się ze sobą, co skutkuje natomiast zdecydowanie mniejszą wytrzymałością w wymagającym terenie. Zaletami takiego rozwiązania są większa nośność i przyczepność, wadą jest natomiast słabsze tłumienie drgań.

Opony do ładowarek typu diagonalnego zdecydowanie lepiej sprawdzą się natomiast w bardziej wymagającym terenie, ponieważ oferują znacznie większą wytrzymałość. Jest to możliwe dzięki specyficznej konstrukcji tego typu ogumienia: warstwy kordu krzyżują się ze sobą, dzięki czemu opona wykazuje bardzo dużą sztywność i amortyzację drgań. Odbywa się to jednak kosztem większych oporów toczenia, które analogicznie przekładają się na gorszy komfort jazdy i większe zużycie paliwa.

Dlaczego opłaca się kupić opony do ładowarki w waszym sklepie internetowym?

Kupując ogumienie w naszym sklepie internetowym, zawsze masz pewność, że nie przepłacasz. Podzieliliśmy nasz asortyment na trzy kategorie jakościowo-cenowe — są to klasa ekonomiczna, klasa medium i klasa premium. Wszystkie oferowane przez nas produkty, niezależnie od wybranej klasy, są pełnowartościowe i przygotowane do działania zgodnie ze specyfikację producenta. Pozyskujemy wyłącznie produkty renomowanych, znanych na całym świecie marek gwarantujących wysoką jakość i zastosowanie najlepszych materiałów i mieszanek, ponieważ żywotność ogumienia to dla nas absolutna podstawa.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz także zaawansowaną porównywarkę produktów, dzięki której możesz zestawić ze sobą parametry poszczególnych artykułów, aby ostatecznie wybrać takie ogumienie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Kolejnym powodem, dla którego opłaca się korzystać z usług naszego sklepu, jest profesjonalne doradztwo. Nasz zespół doświadczonych ekspertów dysponujących ogromną wiedzą specjalistyczną w zakresie opon i maszyn przemysłowych, bardzo chętnie pomoże Ci dobrać odpowiednie ogumienie, dzięki czemu unikniesz problemów wynikających z zamontowania produktów o niewłaściwej specyfikacji.

Czym właściwie są opony do ładowarek z oznaczeniem TL?

Opony do ładowarek z oznaczeniem TL to ogumienie typu tubeless, czyli bezdętkowe. W przypadku produktów tego typu wentyl umieszczony jest bezpośrednio w feldze. Głównymi zaletami systemów bezdętkowych jest znacznie większa wytrzymałość oraz bezpieczeństwo, powietrze w przypadku przebicia lub uszkodzenia ogumienia nie schodzi bowiem tak gwałtownie, jak ma to miejsce w przypadku ogumienia wyposażonego w klasyczną dętkę.

Kiedy powinienem wymienić opony na nowe?

Opony do ładowarki należy wymienić na nowe, jeżeli zauważymy zużycie bieżnika wykraczające poza normy wyznaczone przez producenta. Ogumienie koniecznie należy wymienić także w przypadku stwierdzenia poważnych uszkodzeń, których nie da rady naprawić specjalistyczny serwis. Warto również rozważyć wymianę, jeżeli uważamy, że pojazd zużywa zdecydowanie zbyt wiele paliwa.