Opony do samochodów dostawczych - sklep AlleOpony24.pl

Opony Dostawcze

Samochód dostawczy jest nieodzowną częścią każdego przedsiębiorstwa i w bezpośredni sposób wpływa na jego funkcjonowanie. Dlatego sprawność takiego samochodu, regularne przeglądy techniczne i odpowiednie ogumienie jest bardzo istotną kwestią. W naszym sklepie znajdziesz opony dostawcze, które łączą zalety opon wymaganych dla samochodów osobowych, z rygorystycznymi wymogami opon ciężarowych. Właśnie takiego typu opon używa się w przypadku samochodów dostawczych, które są przystosowane do trochę wyższych prędkości. Obecnie nowoczesne samochody dostawcze coraz częściej są przystosowane nie tylko do przewozu towarów, ale także do przewozu osób. Opony dla samochodów dostawczych, są specjalnie przystosowane do jazdy w większą prędkością, cechuje je dobra sterowność, i niski poziom hałasu, porównywalny do tego z samochodów osobowych. Mamy w swoim asortymencie opony, które są w stanie wytrzymać dość spore obciążenie, co odpowiada wymaganiom nowoczesnych transporterów. Dodatkową zaletą opon do samochodów dostawczych jest niski opór toczenia, który gwarantuje mały stopień zużycia opony.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Każde przedsiębiorstwo chcące poprawnie funkcjonować musi bazować na odpowiednio stworzonej flocie samochodów. My oferujemy opony dostawcze kompatybilne z wieloma produktami motoryzacyjnymi przystosowane do pracy z licznymi modelami aut. Stają się one gwarancją zawsze bezpiecznego transportu grupy osób lub przewozu ładunków. Dodatkowo wpływają na komfort pracy Twoich kierowców, co bez wątpienia korzystnie wpłynie na ich zadowolenie podczas wykonywania obowiązków.

Opony dostawcze – jakie wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że podczas dokonywania wyboru ogumienia należy przede wszystkim ustalić rozmiar, jaki jest potrzebny do konkretnego modelu samochodu. Odpowiednia szerokość i wysokość opony oraz jej dostosowanie do średnicy felgi to informacje, które łatwo zlokalizować na ścianie bocznej założonego aktualnie egzemplarza, dzięki czemu sprawa jest prosta. W przypadku, gdy nie wiesz, jaki rozmiar jest potrzebny do Twojego samochodu dostawczego, skontaktuj się z naszym specjalistą – jego fachowa wiedza stanie się nieoceniona i wspólnie na pewno znajdziecie odpowiednie rozwiązanie.

Oprócz rozmiarów opony dostawczej warto także zwrócić uwagę na panujący często trend na rynku dotyczący zakupu modeli używanych. Podjęcie decyzji o nabyciu opony z rynku wtórnego może okazać się dla firmy katastrofalnym pomysłem. Przede wszystkim w firmie każdy z samochodów przemierza tysiące kilometrów, zatem wysokiej klasy wytrzymałe ogumienie jest elementarną częścią bezpiecznie poruszającego się pojazdu. Kupując używany egzemplarz, nigdy nie uzyskasz pewności co do tego, ile lat jest on w użyciu. Co za tym idzie, nie da się ustalić, ile kilometrów Twój samochód na nim przejedzie. Guma użyta do stworzenia opon z czasem może twardnieć, a w konsekwencji pękać. W ten sposób można narazić na niebezpieczeństwo nie tylko swojego kierowcę, ale także innych uczestników ruchu. Co więcej, przez awarię spowodowaną rozerwaną oponą podczas jazdy przewożony ładunek w aucie dostawczym może ulec uszkodzeniu.


Czy do auta dostawczego można założyć ogumienie dedykowane samochodom osobowym?

Jest to praktyka zdecydowanie odradzana ze względu na to, że opony do większych pojazdów muszą być dostosowane do radzenia sobie ze znacznie większymi ciężarami. W przypadku zamontowania mniejszego ogumienia wszelkie właściwości jezdne firmowego samochodu mogą zostać utracone, a sam bieżnik szybciej ulega ścieraniu. Dlatego do aut przeznaczonych do przewozu ładunków lub grupy osób należy dobrać takie opony, które pozwolą wydobyć z samochodu pełną funkcjonalność. Poza tym odpowiednie egzemplarze przyczyniają się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu opony dostawczej?

Warto pamiętać, że wymianę ogumienia można przeprowadzić nie tylko podczas wyeksploatowania poprzednich egzemplarzy. Często właściciele firm decydują się na zakup nowych opon dostawczych po nabyciu kolejnych aut zwiększających ich flotę. Zwiększanie ilości i modernizacja samochodów firmowych wpisuje się w charakter nowocześnie prowadzonego przedsiębiorstwa. Podczas zakupu ogumienia warto pamiętać, że to opony zapewniają odpowiedni stopień amortyzacji transportowanych ładunków. Pozwalają bezpiecznie przewozić nie tylko towar, ale także wiele aut tego typu służy do przewozu osób.

Dodatkowo prawidłowo dobrane ogumienie poprawia cały układ jezdny auta, co przekłada się na możliwość bezpiecznego wykonywania często gwałtownych manewrów. W przypadku załadowania pojazdu ładunkiem o imponującej masie dobrze dobrane opony pozwalają kierowcy w pełni panować nad samochodem. Co więcej, dzięki ich amortyzacji eliminujesz ryzyko powstania awarii podzespołów podwozia. Realnie przekłada się to na znalezienie oszczędności w firmowym budżecie, gdyż ewentualne naprawy pojazdu nie są konieczne. Wszystko to sprawia, że podczas wyboru opon dostawczych należy dużą wagę zwrócić na indeks nośności. Jest to wyznacznik, który pozwala zadbać o firmowy samochód, przewożony ładunek, a odpowiednio dobrany przekłada się na przedłużenie żywotności samego ogumienia.


Indeks nośności – najważniejszy parametr w doborze opony dostawczej.

Tak jak dla aut osobowych wyznacznik ten nie jest aż tak istotny, tak w przypadku samochodów dostawczych odgrywa on kluczową rolę. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę masę pojazdu i jego dopuszczalną ładowność. Jeśli parametry te są wysokie to również i indeks nośności musi osiągać podobne wartości.

Co więcej, należy także pamiętać, że w podczas doboru opon do samochodów dostawczych istotną kwestią jest także stopień obciążenia dopuszczalny na każdej osi. Nierzadką sytuacją jest fakt, że każda z nich ma inną wartość, niemniej jednak informacje te producenci motoryzacyjni umieszczają na przednich słupkach auta. Oprócz tych podstawowych elementów, którymi należy kierować się podczas doboru ogumienia, warto także zwrócić uwagę na dodatkowe aspekty. Są nimi technologie, w które producenci ogumienia wyposażają swoje produkty. Bez wątpienia są nimi wzmocnienia ścian bocznych czy też stalowe oploty. Zdecydowanie zwiększają one żywotność ogumienia i zabezpieczają je przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Wszelkiego rodzaju przeszkody napotkane przez samochód w różnych miejscach przeładunkowych lub na trasie nie stanowią wówczas takiego zagrożenia dla kół.


Dlaczego warto nabyć opony dostawcze przez Internet?

Tworząc naszą ofertę, asortyment dobieramy tak, by zarówno duże przedsiębiorstwa posiadające flotę nowych samochodów, jak i niewielkie firmy mogły zaopatrzyć się u nas w odpowiednie ogumienie. Zamiast szukać odpowiednich rozwiązań u wielu dostawców naraz, warto zapoznać się z szeroko rozbudowaną ofertą naszego sklepu. W jednym miejscu znajdziesz opony renomowanych marek, w tym Yokohama, Kormoran czy Goodyear.

Ponadto nasz sklep to nie tylko sprzedaż opon dostawczych, ale także fachowe doradztwo i pomoc w doborze odpowiedniego egzemplarza. W przypadku pytań skontaktuj się z nami, a nasz specjalista pomoże Ci dobrać odpowiednie ogumienie do każdego rodzaju samochodu dostawczego w Twojej firmie.