Opony Do Skutera - Alleopony24.pl

Opony Do Skutera

Pierwszy skuter często jest niezwykłym przeżyciem dla wielu młodych ludzi. Posiadanie pojazdu stanowi pretekst do przysłowiowego majsterkowania przy nim lub możliwości wyjechania gdziekolwiek bez konieczności posiadania prawa jazdy, niezależności. Kolejną zaletą skutera, jest możliwość szybkiego poruszania się po mieście zwłaszcza w godzinach szczytu, to szansa na skuteczne ominięcie korków. Jednak i w tym przypadku najważniejsze jest bezpieczeństwo, aby uniknąć niepotrzebnych i niebezpiecznych kolizji niezbędne jest zaopatrzenie się w opony specjalnego przeznaczenia. Żeby skuter pozostał na pasie ruchu podczas pokonywania zakrętów, konieczne są opony, które w takich sytuacjach zapewnią wzorową przyczepność do jakiejkolwiek powierzchni. Jest pełen szereg bardzo rygorystycznych kryteriów, które muszą spełniać opony dedykowane skuterom. W sklepie alleopony24.pl znajdziesz opony do skuterów, które zagwarantują Ci komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Szeroki wybór marek, indywidualne podejście i bardzo bogata gama ogumienia to coś, co wyróżnia nasz sklep. 

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Te niepozorne i niewielkie jednoślady odważnie podbijają największe miasta nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dzięki swojej smukłej konstrukcji pozwalają swojemu właścicielowi natychmiast ominąć zakorkowane ulice i dostać się do pracy lub na prywatne spotkanie. Jednak, by skuter był w pełni funkcjonalny i rzeczywiście stał się gwarancją zawsze udanej i szybkiej podróży musi być wyposażony w odpowiednie opony. Jego niewielkie rozmiary i proporcjonalna do nich prędkość podczas pokonywania zakrętów nie mogą stwarzać zagrożenia poślizgu.

Jak wybrać opony do skutera?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że skuter to nie to samo co motocykl. W rozumieniu prawa ten niewielki jednoślad charakteryzuje się wolną przestrzenią między nogami podczas jazdy. Pozwala użytkownikowi siedzieć prosto, a cały pojazd porusza się na około 12 – 13-calowych kołach. Oczywiście dostępne są na rynku modele skuterów o silnikach z nieco większą pojemnością, wówczas felgi mogą osiągać nawet 16 – 17 cali.

Dobierając odpowiednie ogumienie do swojego jednośladu najlepiej mieć na uwadze zalecenia producenta. Każda próba wprowadzenia modyfikacji może niestety przełożyć się na niezwykle poważne w skutkach konsekwencje. Przede wszystkim możliwości jezdne takiego skutera mogą ulec zmianie do tego stopnia, że pokonywanie zakrętów tym niewielkim pojazdem stanie się ogromnym wyzwaniem. Poślizg podczas skręcania może zakończyć się upadkiem lub uderzeniem w miejską zabudowę. Co więcej, przy nieodpowiednio dobranych oponach droga hamowania może znacznie się wydłużyć, co nierzadko przekłada się na ryzyko potrącenia pieszych.


Kilka ważnych aspektów podczas dobierania opony do skutera.

Kluczową rolę podczas wybierania kompatybilnego ogumienia jest odpowiedni rozmiar. Na każdym egzemplarzu widnieją cyfry wskazujące jednoznacznie, jaki model jest potrzebny. Oznaczenie, które znajdziesz na ścianie bocznej, przyjmuje wówczas następujący wariant: 120/70-13. Pierwsza z liczb informuje użytkownika o szerokości opony, druga o jej wysokości, natomiast trzecia to rozmiar felgi.

Oprócz tego na bocznej ściance opony możesz znaleźć oznaczenie DOT. Skrót ten informuje o dacie wyprodukowania danego egzemplarza z dokładnością do danego tygodnia i roku powstania. Przykład: DOT2111 – opona została wyprodukowana dwudziestego pierwszego tygodnia 2011 roku. Ponadto w naszym sklepie oferujemy ogumienie, które również posiada oznaczenia mówiące o możliwości maksymalnej prędkości i nośności. Są to informacje o tyle ważne, gdyż w pozwalają w idealnie dopasować opony do swojego jednośladu. W przypadku, gdy uda Ci się zweryfikować dokładne informacje na temat potrzebnego ogumienia u nas znajdziesz dokładnie takie opony, jakie zaleca producent Twojego pojazdu.


Czym się kierować podczas zakupu ogumienia?

Szukając odpowiedniego egzemplarza opon do swojego skutera, swój wybór należy uzależnić od preferowanego stylu jazdy. W przypadku, gdy interesuje Cię spokojna jazda po mieście, pozbawiona osiągania zawrotnych prędkości warto byś zdecydował się na opony typowo miejskie. Są to egzemplarze wykonane z relatywnie twardej mieszanki. Z kolei, jeśli jesteś fanem bardziej dynamicznej i sportowej jazdy, najlepiej w takim przypadku zdecydować się na ogumienie z bardziej miękkiego tworzywa. Dzięki temu skuter lepiej trzyma się drogi, zwłaszcza na zakrętach, a ryzyko poślizgu zostaje zminimalizowane do absolutnego minimum.

Warto również zapoznać się z rozróżnieniem rodzajów ogumienia do skuterów. Podobnie, jak w przypadku opon do motocykli wyróżnia się na rynku warianty diagonalne i radialne. Do tych stosunkowo niewielkich jednośladów najczęściej montuje się ten pierwszy rodzaj. Charakteryzuje się on stworzeniem ogumienia z dwóch lub więcej warstw nici nakładanych na siebie pod odpowiednim kątem. Ponadto taki typ opony jest dodatkowo wzmocniony po bokach całej konstrukcji.


Jak dbać o opony do skutera?

Konserwacja tego typu jednośladu z pewnością nie należy do pracochłonnych i kosztownych czynności. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o dbanie o ogumienie. Kluczowym elementem jest weryfikacja stanu bieżnika, który w dużej mierze uzależniony jest od ciśnienia w oponach. W przypadku, gdy jest go za mało, opona może szybciej się ścierać, a właściwości jezdne będą zauważalnie pogorszone. Z kolei zbyt dużo powietrza w oponach może powodować ich nadmierne rozprężenie, przez co ich ścianki będą zużywały się szybciej niż centralna ich część.


Kiedy należy wymienić opony w skuterze?

Kupując jednoślad, użytkownikowi bez wątpienia towarzyszy poczucie radości i spełnienia. Jednak jeśli chodzi w tym przypadku o opony, nie ma on gwarancji, że są one w doskonałej kondycji. Częsta eksploatacja lub upadki na skuterze mogą powodować niezauważalne od razu pęknięcia, które mogłyby o sobie dać znać w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego wymianą ogumienia należy się zająć najlepiej zaraz po zakupie pojazdu. Nowe opony pozwalają w pełni wykorzystać możliwości jezdne maszyny, ale także przyczyniają się do podwyższenia poziomu bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, że skuter mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi rozwinąć stosunkowo wysokie prędkości. W związku z tym użytkownik musi dołożyć wszelkich starań do tego, by ewentualne braki w wyposażeniu jego pojazdu, czy w tym przypadku zużyte opony, nie doprowadziły do poważnej w skutkach kolizji. Ponadto należy mieć na uwadze, że minimalna wysokość bieżnika w tego typu jednośladach wynosi jeden milimetr. Poruszanie się po drogach nawet z niewielką prędkością na oponach z mniejszą niż wymagana wysokością jest łamaniem przepisów.


Zapoznaj się z naszymi propozycjami i ruszaj w miasto!

Zapraszamy Cię do zapoznania się umieszczonymi w naszej ofercie produktami, które doskonale współgrają ze skuterami wielu producentów. Zapewniają osiągnięcie maksymalnych właściwości jezdnych, a jednocześnie realnie przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. W przypadku, gdy potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego egzemplarza – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści dobiorą prawidłowe ogumienie do Twojego skutera.