Opony Pełne Do Wózków Widłowych

Czasami prace wózkiem widłowym są wykonywane na bardzo nieprzyjaznym podłożu. Jeśli posiadasz opony pneumatyczne i z uwagi na spore nierówności musisz ciągle dbać o ich właściwą obsługę, to być może pora zamontować do swojego wózka widłowego opony superelastyczne.

Charakteryzują się one tym, że są całkowicie wypełnione super elastycznym materiałem. Można powiedzieć, że są wylane z gumy. Dzięki temu możemy jeździć wózkiem widłowym nawet po nierównej powierzchni, często narażającej na przebicia opon. W przypadku rozwiązań superelastycznych, żadne przebicie Ci nie grozi. Ponadto są to przede wszystkim opony bezobsługowe - nie trzeba dbać o ich pompowanie oraz właściwy poziom powietrza.

Jednakże nie nadają się one na każde warunki, dlatego zawsze warto przeanalizować we własnym zakresie, czy w naszym przypadku się sprawdzą. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to możesz się skontaktować z naszym działem obsługi klienta. Nasi fachowcy z pewnością pozwolą dobrać właściwe rozwiązanie, pod kątem Twoich potrzeb.


Jakie są zalety opon pełnych do wózków widłowych?

Główną zaletą opon pełnych do wózków widłowych jest ich wyjątkowa wytrzymałość i stabilność, a także odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i przebicia. Wynika to przede wszystkim z ich bardzo specyficznej konstrukcji opartej na warstwie amortyzującej i wzmocnionej ścianie bocznej. Tego typu ogumienie doskonale sprawdza się w wózkach widłowych wysokiego podnoszenia, właśnie ze względu na swoją bardzo wysoką stabilność statyczną. Jest to także rozwiązanie bardzo ekonomiczne ze względu na praktycznie brak nakładów, które trzeba poświęcić na konserwację.

Ogumienie superelastyczne charakteryzuje się ponadto bardzo wysokim indeksem nośności, dzięki czemu niestraszne im nawet największe obciążenia i intensywna praca w trybie zmianowym.

Koniecznie należy wspomnieć o ich kolejnej, bardzo istotnej zalecie, czyli o niskich oporach toczenia, dzięki którym przewożenie ładunków o dużej masie jest zdecydowanie bardziej komfortowe. Zimą można zamontować w nich specjalne kolce, dzięki którym poruszanie się w bardzo trudnych warunkach, czyli po śniegu lub lodzie.

Jakie marki opon pełnych do wózków widłowych można znaleźć w naszym sklepie?

Oferujemy bardzo różnorodny asortyment opon pełnych pozyskiwanych wyłącznie od renomowanych producentów z całego świata. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi następujące marki:

Czas wysyłki z reguły nie przekracza 48 godzin, najczęściej nasze produkty wysyłamy już w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. W razie problemów z doborem odpowiedniego ogumienia do Państwa wózka widłowego chętnie służymy kompetentnym doradztwem.

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo ponadto bardzo funkcjonalną porównywarkę umożliwiającą znalezienie takiego produktu, który spełni wszystkie Państwa potrzeby.

Jakie czynniki warto uwzględnić przy wyborze opon pełnych do wózków widłowych?

Przede wszystkim warto przyjrzeć się bliżej ładunkowi, który zamierzamy przewozić przy pomocy wózka widłowego. Jeżeli ma być to przykładowo ładunek o bardzo dużej masie, zalecamy wybierać ogumienie o wysokim indeksie nośności, które z pewnością zagwarantuje większy poziom bezpieczeństwa.

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem, jest system, w jakim eksploatowana będzie maszyna. W przypadku systemu wielozmianowego z pewnością warto wybrać ogumienie charakteryzujące się wyższą żywotnością.

Koniecznie należy uwzględnić także rodzaj nawierzchni, po której przemieszczać się ma nasz wózek widłowy. Jeżeli konieczne będzie przewożenie ładunku w bardzo wymagającym terenie, np. po śniegu lub lodzie, zalecamy wyposażyć ogumienie w specjalne klocki, które zdecydowanie ułatwią pracę w takich warunkach.

Jakie rodzaje opon pełnych można wyróżnić?

W przypadku opon superelastycznych do wózków widłowych możemy wyróżnić kilka głównych typów różniących się między sobą właściwościami i zastosowaniem. Podstawowym rodzajem opon pełnych jest ogumienie typu standard charakteryzujące się symetrycznym przekrojem, wymagane jest tutaj zabezpieczenie za pomocą pierścieni.

Kolejny rodzaj opon superelastycznych to typ Quick, czyli ogumienie przeznaczone do szybkiego montażu. Cechuje się ono specyficzną konstrukcją: na stronie zewnętrznej umieszczono specjalny gumowy profil, który uniemożliwia zsunięcie się produktu z felgi.

Ostatnim rodzajem tych opon, który tu opiszemy jest ogumienie typu non-marking, czyli niebrudzące. Tego typu ogumienie nie pozostawia śladów na posadzce, dzięki czemu warto je zamontować w wózkach widłowych mających kontakt z jasnymi nawierzchniami, na których bardzo szybko pojawiają się zabrudzenia.

W jakich branżach sprawdzą się wózki widłowe pracujące na oponach pełnych?

Wózki widłowe wyposażone w ogumienie typu pełnego doskonale sprawdzą się w branży magazynowej (zwłaszcza w magazynach wysokiego składowania), w przemyśle, w branży spożywczej, w rolnictwie i sadownictwie, a także w budownictwie.