Opony Międzyrzędowe .pl

Opony Międzyrzędowe

Wykorzystywanie ciągników międzyrzędowych to bardzo dobry pomysł zwłaszcza podczas upraw o szczególnej delikatności. Kiedy nie możemy sobie pozwolić na zbyt duży, miejscowy nacisk na glebę z uwagi na specyfikę danej uprawy, wykorzystujemy ciągnik tego typu. Dlatego opony rolnicze, międzyrzędowe cieszą się sporą popularnością w odpowiednich kręgach.

Dobór odpowiednich opon międzyrzędowych może się wydawać na początku dość trudnym zadaniem. Opony tego typu bowiem są specjalnie przeznaczone do użytku w ciągnikach międzyrzędowych. Nie są to zatem typowe opony rolnicze i nie wystarczy dobrać opon cieńszych od standardowych, by móc swobodnie korzystać z zalet pracy międzyrzędowej.

Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się naszej ofercie, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktować się z nami. Posiadamy wielu wysokiej klasy specjalistów od ogumienia, którzy są do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz doradzą wybór najlepszego ogumienia. Zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Specyfika upraw wielu roślin wiąże się z wykorzystywaniem często nietypowego sprzętu. Niemniej jednak nie zawsze podczas prac na roli do wypełniania obowiązków uruchamia się najcięższe i największe urządzenia. Wyrywanie chwastów lub jazda po terenie, którego nie powinno się zbyt mocno naciskać, wymaga wykorzystania odpowiedniego ogumienia. Bez wątpienia takim typem są opony międzyrzędowe, umożliwiające jazdę między uprawami pozostawiając je niemal nienaruszone.

Kiedy i gdzie stosować opony międzyrzędowe?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że taki typ ogumienia charakteryzuje się wysoką konstrukcją znacznie przewyższającą zwykłe odpowiedniki. Pracują, wykorzystując wysokie ciśnienie, jednak ich wąski przekrój pozwala niemal bezinwazyjnie przedostać się przez całe pole upraw. Ich głównym zadaniem jest możliwość dotarcia ciągnikiem do miejsc, w którym plony już wychodzą lub terenów, których nie powinno się poddawać zbyt dużemu naciskowi. Ich odpowiednio wysoka konstrukcja oraz znaczny prześwit sprawiają, że ze swojego zadania wywiązują się doskonale. Przejazd nawet największym ciągnikiem przez pole skutkuje pozostawieniem za sobą jedynie niewielkich ścieżek, które nie powodują znacznych strat w uprawach.

W naszej ofercie znajdziesz takie egzemplarze, które bez trudu dobierzesz do każdego rodzaju ciągnika. Proponowane przez nas opony międzyrzędowe zróżnicowaliśmy także nie tylko pod względem rozmiaru, ale także ceny, dzięki czemu możesz nabyć rozwiązanie w pełni ekonomiczne lub produkt premium.


Czym się kierować podczas wyboru opon międzyrzędowych?

Stając przed zadaniem wyboru odpowiedniego rodzaju tego typu ogumienia, należy przyjrzeć się kilku czynnikom. Przede wszystkim niezwykle kluczowym parametrem podczas dokonywania zakupu jest obwód toczenia danego egzemplarza. W naszej ofercie znajdziesz propozycje wielu marek, w tym Alliance, Firestone czy Petlas, w związku z tym warto mieć na uwadze, że ten sam rozmiar opony może mieć różne parametry u innego producenta. Zachowanie odpowiedniego wyprzedzania przedniego napędu eliminuje ryzyko powstania wielu awarii. Mogłyby one wówczas dotyczyć uszkodzenia przedniej osi lub przekładni. Natomiast do pozostałych konsekwencji złego doboru ogumienia należy szybsze zużywanie się bieżnika i całych opon, mniejsza ekonomia jazdy czy też zmniejszenie efektywności wykonywanych obowiązków.

Co więcej, podczas szukania odpowiedniego egzemplarza dla swojego ciągnika należy podjąć decyzję o szerokości opon międzyrzędowych. Im więcej milimetrów przekroju, tym pojazd porusza się stabilniej i kierowanie nim staje się dużo bardziej komfortowe. Natomiast to idzie w parze z naruszeniem większej ilości plonów. Tego typu ogumienie może nie niszczy upraw całkowicie, ale zdecydowanie opóźnia ich rozwój w porównaniu do plonów nienaruszonych przez maszynę.


Jaka jest specyfika opon międzyrzędowych?

Warty jest uwagi fakt, że tego typu ogumienie dostępne w naszej ofercie jest konstrukcją radialną. Oznacza to tyle, że podczas jej tworzenia nakładano nici na siebie pod kątem prostym, wzmacniając w ten sposób centralną część danego egzemplarza. Nacisk ciągnika na dany model powoduje, że znajdujące się w nim ciśnienie rozchodzi się na boki. To z kolei sprawia, że opona międzyrzędowa równomiernie przylega do gleby, a jej nacisk na nawierzchnię jest w takim przypadku sprowadzony do absolutnego minimum. Niemniej jednak tego typu ogumienie wykorzystuje stosunkowo więcej ciśnienia w porównaniu do standardowych egzemplarzy rolniczych. Natomiast to, ile powietrza powinno znaleźć się w wybranym przez Ciebie modelu, znajdziesz w specyfikacji przy każdym z oferowanym przez nas produkcie.


Potrzebujesz pomocy w wyborze?

Jeśli chcesz wyposażyć swój ciągnik w ogumienie, które pozwoli Ci niemal bezinwazyjnie poruszać się po polu z Twoimi uprawami, ale potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego egzemplarza – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści działający od lat w branży oponiarskiej pomogą dobrać idealnie wpisujący się w Twoje potrzeby wąski model.