Opony Osobowe

Opony wytworzone z bardzo wysokiej jakości surowców to podstawa, jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie każdego samochodu osobowego. Na rynku oponiarskim możemy przebierać w wielu ofertach, ponieważ opony osobowe są jedną z najszerszych kategorii. Jeśli szukasz opon, które zagwarantują Ci bezpieczeństwo na drodze i komfort podróżowania bardzo dobrze trafiłeś. 

Opony do samochodów osobowych dzielimy na zimowe, letnie, oraz całoroczne. Zazwyczaj występują w klasie średniej (najniższej), budżetowej i klasie premium (najwyższej). Opony wyróżniamy także po rodzaju bieżnika: symetryczne, asymetryczne i kierunkowe. Kupując w naszym sklepie, zyskasz niesamowity komfort i pewność jazdy, pewność, że cała Twoja rodzina będzie bezpieczna podczas podróży. W naszym asortymencie znajdziesz opony najlepszych producentów; takich jak: Bridgestone, Michelin i Goodyear, które bezsprzecznie wiodą prym w branży oponiarskiej. Dzięki poznasz nowy, niespotykany nigdy dotąd standard wygody. 

Przyświeca nam indywidualne podejście do klienta, toteż każda ze sprzedawanych u nas opon posiada etykietę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi produktu. Na autostradzie, wiejskiej drodze czy też w mieście nasze opony zagwarantują Ci jedyne w swoim rodzaju połączenie komfortu, bezpieczeństwa i doskonałej przyczepności! 

Skorzystaj z oferty alleopony24.pl  i dobierz możliwie najlepsze opony do Twojego samochodu!

Doskonała przyczepność i ekonomia jazdy – te dwie rzeczy łączy w sobie każda z prezentowanych przez nas opon do aut osobowych. W naszej ofercie znajdziesz egzemplarze na zimę, lato lub rozwiązania wielosezonowe.

Opony letnie – czym się charakteryzują?

Ogumienie, które montuje się do samochodów na okres gorących miesięcy posiada właściwości pozwalające dostosować się do temperatury powyżej 7 stopni Celsjusza. Mieszanka gum, w tym kauczuku, pozwala oponie skutecznie trzymać się nawierzchni. Jest ona jednocześnie twarda, ale na tyle elastyczna by zapewniać najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Warto zwrócić i uwagę, że w samochodach osobowych powierzchnia, którą przylega opona do podłoża jest wielkości kartki pocztowej. Zatem dobierając ją do swojego rodzinnego auta nie należy szukać pół środków – ogumienie musi być najwyższej klasy.

Egzemplarze na lato charakteryzują się również tym, że ich bieżnik mimo pracy przy wysokich temperaturach musi w odpowiedni sposób odprowadzać wodę. Dzięki temu jazda po mokrym asfalcie staje się o wiele bezpieczniejsza.


Opony zimowe – jaka jest ich charakterystyka?

Przede wszystkim warianty te różnią się od letnich tym, że inaczej zachowują się w niskich temperaturach. Jest to spowodowane dobraniem innej mieszanki gumy, przez co zachowują swoją elastyczność i nie twardnieją nawet podczas mrozu. Poprzez swoją miękkość nadają samochodowi osobowemu przyczepność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo.

Z kolei jeśli chodzi o bieżnik, w porównaniu do ogumienia letniego jest on dużo bardziej agresywny. Na pierwszy rzut oka widać w nim więcej nacięć i rowków, które odgrywają ważną rolę zimą. Taka konstrukcja lepiej sobie radzi z jazdą po śniegu, dzięki czemu auto staje się stabilniejsze, a jazda nim dużo bardziej komfortowa. Dlatego w przypadku wystąpienia wraz z wiosną wysokich temperatur zaleca się natychmiastową wymianę ogumienia, gdyż bieżnik i jego nieocenione zimą właściwości zostają szybko starte.


Jak dbać o opony osobowe?

Kluczową kwestią jest już wspomniana wymiana ogumienia wraz ze zmieniającymi się porami roku. Praca opony w warunkach, do których nie została przystosowana będzie skutkowała szybkim jej zużyciem. Dodatkowo w momencie montażu warto zwrócić uwagę na kierunek jej toczenia. Na każdym egzemplarzu jest umieszczone przez producenta oznaczenie w postaci strzałki. Informuje ona o tym, w którą stronę opona powinna się obracać, by zapewnić odpowiednią przyczepność i zniwelować generowanie hałasu.

Co więcej, warto zadbać również aby koła w samochodzie osobowym były odpowiednio wyważone. Wraz z pokonywaniem kolejnych kilometrów zarówno felga jak i opona mogą się odkształcić, dlatego chcąc zachować równomierne toczenie należy wraz wymianą kół letnich na zimowe skorzystać z usług wulkanizatora, który w razie potrzeby zainterweniuje i dołoży brakujące gramy. Jest to operacja nieskomplikowana i mało kosztowna, natomiast przyczyniająca się do odpowiedniego toczenia się kół i zmniejszenia zużycia paliwa.

Natomiast w trakcie użytkowania ogumienia warto co jakiś czas sprawdzić jego ciśnienie. Dzięki temu zapewnisz wolniejsze wycieranie się bieżnika, zmniejszysz hałas generowany przez koła, a także zwiększysz ekonomię jazdy.


O czym pamiętać wybierając opony osobowe?

Szukanie odpowiedniego ogumienia do swojego samochodu należy rozpocząć od ustalenia rozmiaru, który jest potrzebny do konkretnego auta. To, jaka wielkość jest potrzebna najlepiej odczytać z opony, która jest aktualnie zamontowana na samochodzie. Na te parametry składają się liczby na przykład 195/65R15. Pierwsza z nich oznacza jej szerokość wyrażoną w milimetrach, druga wskazuje współczynnik profilu, natomiast R15 mówi o średnicy felgi. Są to podstawowe informacje, od których należy zacząć poszukiwania.

Kolejnym kryterium, które często jest brane przez użytkowników pod uwagę jest cena. W naszej ofercie znajdziesz wiele rozmiarów ogumienia w cenach budżetowych lub premium. Dzięki temu dobierzesz dokładnie taki egzemplarz, który idealnie będzie pasował do twojego auta, a jednocześnie nie nadwyręży Twojego budżetu.


Kiedy zdecydować się na opony wielosezonowe?

W przypadku, gdy swoim samochodem poruszasz się głównie po ulicach miast i ewentualnie drogach podmiejskich – ogumienie wielosezonowe jest właśnie dla Ciebie. Dlaczego akurat te? Są to drogi, które niezależnie od pory roku są zawsze bardzo dobrze utrzymane przez służby porządkowe. Zwłaszcza zimą nie musisz walczyć z uporczywym śniegiem, a w razie deszczu często mają zapewniony odpowiedni drenaż. Zbilansowana mieszanka gum wykorzystana do ich stworzenia pozwala bezpiecznie jeździć po tego typu drogach zarówno latem jak i zimą.


Opony osobowe nowe czy używane?

Chcąc zapewnić sobie i swojej rodzinie najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas podróży Twoim samochodem nie ulega wątpliwości, że najlepszych rozwiązaniem jest w pełni nowe ogumienie. Dzięki temu zyskujesz gwarancję niezawodności i komfortu w trakcie jazdy, a modele z drugiej ręki mimo pozornie dobrze wyglądającego bieżnika, mogą okazać się źródłem Twoich problemów. Decydując się na opony używane nigdy nie będziesz miał pewności ile lat ma guma, z której zostały zrobione przez co w każdej chwili może pęknąć doprowadzając do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Kupując ogumienie osobowe u nas zyskujesz gwarancję potwierdzonego indeksu nośności i prędkości. Oferujemy egzemplarze najlepszych światowych producentów, które łączą w sobie dbałość o bezpieczeństwo w trakcie jazdy oraz komfort prowadzenia. Co więcej, realnie przyczyniają się do ograniczenia zużywanego paliwa, skracają drogę hamowania, a także zmniejszają generowany hałas.


Znajdź opony dla siebie i jedź bezpiecznie.

Szukając odpowiednich opon do swojego samochodu osobowego koniecznie sprawdź nasze propozycje. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, która umożliwia wybranie dokładnie takiego rozmiaru, jakiego potrzebujesz. Natomiast w przypadku pytań – skontaktuj się z naszymi specjalistami. Niezależnie od marki czy modelu posiadanego przez Ciebie samochodu, dobierzemy dokładnie taki egzemplarz, który idealnie będzie współgrał z Twoim autem.