Opony Leśne

Opona pracująca w lesie musi być przygotowana na najcięższe warunki. Odporność na przebicia, dobra przyczepność, wysoka nośność, oraz twardość opony są w tym przypadku niezbędne. Opony leśne, które oferujemy, spełniają te wszystkie wymogi. Kupując ogumienie do lasu w sklepie AlleOpony24.pl, masz gwarancję jakości i niezawodności. Wszystko to w atrakcyjnych cenach.

Oponami zajmujemy się od wielu lat. Znajomość rynku oponiarskiego pozwala nam zaproponować optymalne ogumienie do każdego pojazdu. Nie wiesz jakie opony wybrać? Nasi doradcy pomogą ci wybrać odpowiednie opony.

Oferujemy szybką dostawę na terenie całego kraju. Kupując opony w sklepie AlleOpony24.pl, oszczędzasz czas i pieniądze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Praca w lesie przy użyciu ciężkiego sprzętu wymaga w pełni efektywnych rozwiązań. Bez wątpienia opony do maszyn typu harvester czy skidder muszą charakteryzować się imponującymi właściwościami. U nas znajdziesz ogumienie, które pozwala w pełni skupić się na wycince drzew, eliminując ryzyko ugrzęźnięcia w terenie do absolutnego minimum.

Jakie opony leśne wybrać?

Należy pamiętać, że podczas wszelkich prac w lesie od wjeżdżających pojazdów wymaga się absolutnej niezawodności. Podłoże, które występuje na tych terenach, często jest pozornie łatwe i suche, a może okazać się ciężkim do przebycia bagnem. W związku z tym należy dobrać do swoich urządzeń takie ogumienie, które stanie się gwarancją pokonania każdej przeszkody. Ciągniki oraz różnego typu inne ciężkie maszyny nierzadko muszą walczyć także z korzeniami i kamieniami ukrytymi pod ściółką. W przypadku słabych opon dalsza praca może w jednej chwili zostać uniemożliwiona.

Dlatego w naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji opon leśnych, głównie bezdętkowych, które są kompatybilne z wieloma rodzajami pojazdów. Ich nośność sięga niemal sześciu ton, dzięki czemu bez najmniejszego trudu z ich pomocą możesz wycinać i przewozić imponujące ilości drewna.


Ogumienie do maszyn leśnych.

Dzięki rozbudowanemu asortymentowi w naszej ofercie znajdziesz opony leśne do pojazdów takich jak harvester. Ten niezwykle zaawansowany i niezbędny pojazd przeznaczony do pozyskiwania drewna, by był w pełni funkcjonalny, musi dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Wyposażony najczęściej w silnik wysokoprężny bez trudu przemierza leśne szlaki, wycinając oraz składując wszelkie sosny i buki. Wyposażony w specjalistyczne układy hydrauliczne i elektroniczne staje się niemal bezużyteczny w sytuacji, gdy nie może dotrzeć do miejsca docelowego. Dopiero wyposażenie go w odpowiednie opony leśne przekłada się na uzyskanie gwarancji pełnej funkcjonalności wielooperacyjnego harvestera.

Ponadto w naszej ofercie znajdziesz ogumienie także do skidderów odpowiedzialnych (podobnie jak maszyna wspomniana powyżej) do zrywki całych drzew. Specyfika tego pojazdu umożliwia wykorzystywanie go zarówno na terenach podmokłych, jak i niebezpiecznych zboczach górskich. Z łatwością przemierza najtrudniejsze obszary w wielu polskich lasach. Niemniej jednak chcąc zachować jego pełną funkcjonalność, podstawą jest wyposażenie go w prawidłowe opony. Bez nich nawet najlepsze układy hydrauliczne nie poradzą sobie z dotarciem do najtrudniejszych miejsc.


Czym charakteryzują się opony leśne?

Odpowiadając na to pytanie bez zastanowienia, można stwierdzić, że przede wszystkim imponującymi rozmiarami i kształtem bieżnika. To on odpowiada w dużej mierze za odprowadzanie wody i błota, by ciężki sprzęt mógł dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Co więcej, opony leśne są odpowiednio wzmocnione, by wystające korzenie, ostre kamienie i wszelkie inne przeszkody nie uszkodziły i nie przebiły gumy. Nie tylko odpowiednia ich mieszanka, ale także dodatkowe wzmocnienia dodane przez producentów sprawiają, że są to opony do pracy w najintensywniejszych i najtrudniejszych warunkach, a możliwość ich uszkodzenia jest wyeliminowana niemal do zera.

Dodatkowo oprócz możliwości przemierzania terenów leśnych, proponowane przez nas opony bardzo dobrze radzą sobie z przemierzaniem niewielkich odległości po drogach szutrowych, a nawet asfaltowych. Kierowca takiego pojazdu nie tylko ma możliwość wykonywania efektywnej pracy w lesie, ale także komfortowej jazdy z powrotem do bazy.


Najlepsze ogumienie do lasu – dlaczego to się opłaca?

Wzmocnione konstrukcje przekładają się przede wszystkim na mniejsze zużycie gumy, a co za tym idzie – konieczność ich wymiany na nowe staje się zdecydowanie rzadsza. Dzięki temu raz zrobiony zakup pozwala skupić się na wykonywaniu obowiązków. Co więcej, wytrzymałe opony skutecznie opierające się wszelkich przeszkodom leśnym eliminują ryzyko przestoju w pracy. Dzięki oferowanym przez nas produktom przerwa w wycince drzew spowodowana koniecznością wymiany przebitej gumy na nową zostaje wyeliminowana bezpowrotnie.

Przekonaj się i sprawdź, że z naszymi oponami nawet najtrudniejsze leśne zadania stają się dużo łatwiejsze. Maszyny docierają w każde miejsce, w którym są aktualnie potrzebne, a Ty zyskujesz pewność szybkiej i bezpiecznej realizacji zadań wykonywanych przez Twoich pracowników. Stabilna pozycja maszyny oraz gwarancja dotarcia na podmokłe i trudne tereny – to zyskujesz wraz z naszym ogumieniem.


Wytrzymałe opony leśne gwarancją bezpieczeństwa.

Zamontowanie ich w swojej maszynie nie tylko przekłada się na możliwość wykonywania pracy dużo efektywniej, ale także przyczynia się do zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Nasze opony leśne przekładają się na utrzymanie maszyny w stabilnej pozycji, dzięki czemu zminimalizowane do absolutnego minimum zostaje ryzyko przewrócenia się pojazdu w grząskim terenie. To samo dotyczy wszelkich specjalistycznych przyczep do przewożenia drewna – nawet w przypadku ich załadowania stoją stabilnie, zapewniając bezpieczny transport.

Co więcej, wzmocnione ogumienie przeznaczone do maszyn pracujących w lesie przekłada się na możliwość wykonywania wszelkich operacji bardzo precyzyjnie. Stabilność pojazdu pozwala operatorowi z wysoką precyzją dokonywać wszelkich cięć i załadunków.


Opony leśne – dlaczego warto zakupić je u nas?

Szukając specjalistycznego ogumienia do swoich pojazdów, nie warto zgłaszać się do każdego dystrybutora lub przedstawiciela handlowego osobno. U nas w jednym miejscu znajdziesz ogumienie wielu producentów, porównasz specyfikację każdego produktu oraz znajdziesz takie rozwiązanie, które będzie wpisywało się w możliwości budżetowe Twojej firmy.

Co więcej, jeśli nie wiesz jakie opony dobrać do swoich ciągników leśnych czy też wszelkich innych maszyn, robiąc zakupy u nas, możesz liczyć na fachowe doradztwo i pomoc. Z naszymi specjalistami od ogumienia dobierzesz dokładnie taki egzemplarz, które idealnie będzie współgrał z pojazdami w Twojej firmie.