Opony do autobusów - sklep AlleOpony24.pl

Opony Autobusowe

Obecnie coraz więcej ludzi podróżuje autobusami i komunikacją miejską, staje się to bowiem codzienną i bardzo rozsądną alternatywą dla pokonywanie korków własnym samochodem osobowym. Bez wątpienia przewozy autokarowe cieszą się od wielu lat ugruntowaną pozycją wydajnego pod względem kosztowym i elastycznego środka transportu na drogach lokalnych i międzynarodowych.

Opony, które znajdują zastosowanie w szerokiej branży przewozów pasażerskich, muszą spełniać surowe, odgórnie ustalone wymagania oraz muszą być odpowiednio zoptymalizowane pod odpowiednim kątem, by móc spełniać wymagania klientów działających w branży transportu osobowego.

W naszym sklepie znajdziesz opony wykonane z najwyższej jakości surowców, które są w stanie zapewnić należyte bezpieczeństwo zarówno kierowcy pojazdu, jak i pasażerom. W sklepie internetowym alleopony24.pl dostaniesz opony wyłącznie od najlepszych producentów w branży oponiarskiej takich jak: Continental, Michelin, Goodyear oraz Bridgestone. Życzymy szerokiej drogi!

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Jak prawidłowo odczytywać oznaczenia znajdujące się na oponach autobusowych?

Oznaczenia znajdujące się na oponach autobusowych są bardzo intuicyjne. Posłużmy się tutaj przykładem ogumienia z naszej oferty — jest to model 265/70R19.5 Goodyear UrbanMax MCA 140/138L TL M+S.

  • Liczba 265 informuje nas o szerokości wynoszącej 265 milimetrów.
  • 70 to natomiast oznaczenie profilu, czyli procentowej zależności pomiędzy wysokością boku, a także szerokością opon. Im wyższa jest ta wartość, tym wyższy jest bok. W tym przypadku wysokość boku stanowi 70% całej szerokości produktu.
  • Litera R informuje nas o radialnej konstrukcji opony. Taka konstrukcja zapewnia znacznie lepszą trakcję i komfort jazdy po równych drogach niż ogumienie typu radialnego. Właśnie z tego powodu w autobusach stosuje się praktycznie wyłącznie produkty tego typu.
  • 19,5 to wysokość felgi podana w calach
  • Goodyear to oczywiście nazwa producenta, UrbanMax MCA jest oznaczeniem modelu ogumienia
  • 140/138 to indeks nośności, w tym przypadku na tę konkretną oponę może przypadać obciążenie rzędu 2500/2360 kg.
  • L – jest to indeks prędkości, czyli informacja o maksymalnej prędkości, z jaką może jechać maszyna wyposażone w to konkretne ogumienie. Litera L świadczy o tym, że prędkość ta wynosi 120 km/h.
  • TL oznacza, że zastosowano rozwiązanie bezdętkowe. Zdecydowanie jest to standard rynkowy, ogumienie bezdętkowe charakteryzuje się znacznie lepszą żywotnością, niż produkty wyposażone w klasyczną dętkę. Modele TL są dużo bardziej odporne na przebicie i wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dlatego właśnie stosuje się je w autobusach, gdzie przecież bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów jest najważniejsze.
  • Ostatnie oznaczenie, czyli M+S, świadczy o tym, że produkt ten bardzo dobrze radzi sobie w specyficznych warunkach: mianowicie na śliskich nawierzchniach pokrytych śniegiem lub błotem.

Na jakie parametry koniecznie nOpony do autobusów - sklep AlleOpony24.plkonkretnego modelu autobusu.