Opony do Bobcat (skid steer) - sklep AlleOpony24.pl

Opony Bobcat

SKID-STEER (Bobcat) to stosunkowo drobny i kompaktowy sprzęt, który może pełnić wiele różnych funkcji, w zależności od ostatecznej konstrukcji. Przekrój zadań jest całkiem spory, tak samo jak obszar, w którym dany sprzęt jest użytkowany. Co oczywiście wymusza pewne działania konstrukcyjne.

Właściwe ogumienie jest w tym przypadku równie istotne, jak sama konstrukcja. Opony przemysłowo-budowlane, przeznaczone do użytku w pojazdach typu SKID-STEER (Bobcat), mają bowiem znacznie bardziej rozbudowaną funkcjonalność, niż ma to miejsce w innych sprzętach. Tego typu pojazdy bowiem z uwagi na mniejszą konstrukcję, mają również mniejszą przyczepność do podłoża. Oznacza to, że dużą rolę odgrywają tutaj odpowiednie opony przemysłowo-budowlane, które zapewniają właściwą przyczepność.

Dysponujemy szerokim wachlarzem tego typu produktów w naszej ofercie. Wystarczy wybrać właściwe rozwiązanie pod kątem swoich indywidualnych potrzeb i nabyć je w naszym sklepie. Gdyby był jakikolwiek problem z wyborem, to nasi specjaliści chętnie doradzą.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Jakie opony wybrać do pojazdów marki Bobcat?

Wbrew pozorom nie tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Przy zakupie opon do pojazdów Bobcat należy uwzględnić bardzo wiele czynników. Kluczowe wydaje się zdefiniowanie, do jakich prac i w jakim terenie użytkowana będzie maszyna.

Kompaktowe ładowarki typu skid-steer wykorzystuje się bowiem w bardzo różnorodnych sektorach, między innymi w budownictwie, rolnictwie, przemyśle, a także na magazynach. W większości przypadków bardzo dobrze sprawdzą się opony diagonalne, których cechą charakterystyczną jest znacznie wyższa wytrzymałość wynikająca z ułożenia warstw kordu w taki sposób, aby krzyżowały się one ze sobą. Dzięki temu ogumienie dużo lepiej poradzi sobie w wymagającym terenie naszpikowanym licznymi przeszkodami, które mogłyby potencjalnie przebić lub uszkodzić oponę w inny sposób.

Bardzo istotna jest również kwestia budżetu, jaki zamierzają Państwo przeznaczyć na zakup ogumienia do maszyn marki Bobcat. Nasz asortyment podzielony jest na trzy klasy cenowo-jakościowe: wyróżniamy klasę ekonomiczną, klasę medium oraz klasę premium. Najwyższą jakość gwarantują oczywiście produkty klasy premium, najniższe ceny znajdą Państwo z kolei w klasie ekonomicznej. Klasa medium to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy tymi dwoma skrajnymi klasami – to właśnie produkty klasy medium posiadają najlepszy stosunek ceny do jakości. Wszystkie oferowane przez nas produkty do maszyn Bobcat są pełnowartościowe i przetestowane, dlatego nawet wyroby klasy ekonomicznej sprawdzą się lepiej od ogumienia bieżnikowanego.

Jakie są zalety opon bezdętkowych do maszyn marki Bobcat?

Rozwiązania bezdętkowe w bardzo dużym stopniu wypierają obecnie klasyczne opony z dętką. Jest to spowodowane przede wszystkim mniejszą awaryjnością i znacznie większą żywotnością tego rodzaju produktów, co oczywiście przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji.

Systemy bezdętkowe gwarantują także dużo wyższy poziom bezpieczeństwa ze względu na fakt, że powietrze z przebitego ogumienia schodzi stopniowo, a nie tak gwałtownie, jak w przypadku rozwiązań z dętką.

Co znaczy skrót PR podawany w specyfikacji opon do maszyn Bobcat?

Jest to skrót od angielskich słów Ply Rating i oznacza liczbę warstw nośnych zastosowanych w ogumieniu. Oznaczenie 8PR informuje przykładowo, że w danym produkcie zastosowano 8 warstw kordu.

Informacja ta ma niebagatelne znaczenie dla użytkownika: liczba warstw nośnych jest bowiem parametrem pomagającym w porównywaniu wytrzymałości poszczególnych wyrobów. Im większa liczba warstw kordu, tym wyższa powinna być wytrzymałość ogumienia. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby ogumienie nie uległo uszkodzeniu w wymagającym terenie, powinniśmy wybrać ogumienie diagonalne, w których liczba warstw nośnych będzie z reguły wyższa niż w ogumieniu radialnym.

W jaki sposób dbać o opony do ładowarek Bobcat?

Ogumienie do ładowarek Bobcat nie wymaga szczególnych nakładów konserwacyjnych, konieczna jest jednak regularna kontrola ciśnienia, a także zużycia bieżnika. Warto również sprawdzać ogumienie pod kątem widocznych śladów eksploatacji — jeżeli te będą poważne, to należy zawczasu wymienić oponę.

Prosimy pamiętać, że zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie ciśnienie bardzo niekorzystnie wpływa na żywotność ogumienia, a nawet może stać się przyczyną wypadków potencjalnie niebezpiecznych dla operatorów maszyn. Ważne jest również odpowiednie przechowywanie ogumienia do maszyn marki Bobcat – opon nie należy składować jedna na drugiej, ponieważ może to przyczyniać się do powstania odkształceń i innych uszkodzeń. Zalecamy upewnić się, że składowane ogumienie nie jest narażone na działanie czynników atmosferycznych, takich jak np. zbyt intensywne nasłonecznienie.

Jakie marki opon do maszyn Bobcat można znaleźć w waszym sklepie internetowym?

W naszym sklepie można znaleźć asortyment renomowanych marek z całego świata, m.in.:

W razie problemów z doborem odpowiedniego ogumienia do maszyn budowlanych i rolniczych producenta Bobcat nasz zespół doświadczonych ekspertów bardzo chętnie Państwu doradzi!