Opony do ładowarek teleskopowych - sklep AlleOpony24.pl

Opony Do Ładowarek Teleskopowych

Konstrukcja ładowarek teleskopowych z jednej strony umożliwia znacznie większe manewry, w stosunku do innych pojazdów budowlanych. Można bowiem skorzystać z wysięgnika teleskopowego i ładunek umieścić na sporej wysokości.

Równocześnie taka konstrukcja sprawia, że nacisk na koła jest bardzo nierównomierny, gdyż zależy od ciężaru towaru oraz poziomu jego oddalenia od pojazdu na wysięgniku. Dlatego też właściwa konstrukcja jest konieczna do zachowania odpowiedniej równowagi oraz prawidłowego wykonywania zadań tym sprzętem. A niezbędnym elementem tej konstrukcji są właściwe opony przemysłowo-budowlane, które zagwarantują wystarczającą przyczepność oraz właściwe działanie sprzętu.

W naszej ofercie można znaleźć opony przeznaczone do różnego typu i rodzaju ładowarek teleskopowych. Ponadto posiadamy w ofercie opony przemysłowo-budowlane różnych typów jakościowych, dzięki czemu można je dobrać pod kątem konkretnych zadań, jakie będą wykonywane tym sprzętem. Duży wybór to również spora jego wolność, co pozwoli na mocne sprofilowanie sprzętu.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Na jakie czynniki zwracać uwagę przy doborze opon do ładowarek teleskopowych?

Czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy doborze opon do tak wszechstronnych maszyn, jakimi są ładowarki teleskopowe, jest z pewnością obciążenie. Bardzo pomocny jest tutaj indeks nośności, który określa maksymalne obciążenie przypadające na każdą z opon. Asortyment naszego sklepu jest tak różnorodny i bogaty, że nie będą Państwo mieli żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniego produktu.

Kolejnym czynnikiem, który koniecznie należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego ogumienia do ładowarki teleskopowej, jest z pewnością specyfika terenu, w którym zamierzamy użytkować tę maszynę. Teren ten może być bardzo wymagający tak jak w przypadku choćby koparko-ładowarek. Ładowarki teleskopowe wykorzystuje się w końcu do przenoszenia bardzo różnorodnego ładunku. Dlatego tak doskonale sprawdzają się w magazynach, a także na placach budowy i w rolnictwie. Mogą pełnić także funkcje koparki, a więc muszą być dostosowane do działania w bardzo zróżnicowanym terenie: zarówno w środowisku bardzo grząskim, jak i kamienistym lub charakteryzującym się dużą liczbą przeszkód. Warto również zadbać o odpowiednią trwałość ogumienia przemysłowego. Przecież zależy nam przede wszystkim na braku przestojów w eksploatacji maszyny, a więc idealne będą produkty o możliwie jak najdłuższej żywotności.

Opony radialne i diagonalne do ładowarek teleskopowych – czym właściwie się różnią?

Z pewnością zwrócili Państwo uwagę, że w naszej ofercie znajduje się ogumienie do ładowarek teleskopowych zarówno typu radialnego, jak i diagonalnego. Różnice między nimi są znaczące i polegają przede wszystkim na specyficznej konstrukcji tych produktów. W ogumieniu typu radialnego nici kordu nie krzyżują się ze sobą — a to przekłada się oczywiście na znacznie mniejsze opory toczenia, a więc i na zmniejszenie zużycia paliwa.

Tego typu produkty są również zdecydowanie bardziej elastyczne i charakteryzują się większą nośnością niż ogumienie typu diagonalnego, lecz gorzej tłumią drgania. Z uwagi na tę charakterystykę, opony radialne lepiej sprawdzają się na utwardzonych drogach – w terenie, na którym raczej nie będziemy się spodziewać zbyt dużej liczby przeszkód mogących spowodować uszkodzenie, bądź przebicie opony.

Na drugim biegunie jest natomiast ogumienie typu diagonalnego. Są to produkty przeznaczone do użytku typowo przemysłowego, w wymagającym terenie najeżonym przeszkodami. Ogumienie to jest dużo bardziej sztywne od produktów typu radialnego: posiadają minimum kilka krzyżujących się ze sobą warstw kordu. Odbija się to co prawda niekorzystnie na warunkach trakcyjnych, gwarantuje jednak znacznie lepsze parametry w zakresie odporności mechanicznej – bardzo trudno je przebić. Opony tego typu znacznie lepiej tłumią drgania, lecz charakteryzują się większymi oporami toczenia.

Dlaczego warto wybrać opony do ładowarek teleskopowych z oferty naszego sklepu internetowego?

  • Posiadamy opony na każdą kieszeń. Podzieliliśmy nasz asortyment na trzy kategorie: ekonomiczną, a także medium i premium. Im wyższa kategoria, tym wyższa jakość, masz więc pewność, że produkty premium warte są swojej ceny.
  • Oferujemy produkty pozyskiwane wyłącznie od renomowanych producentów, takich jak Petlas, Galaxy, Cultor, Alwaysrun, SWT, Mitas, Advance, Neumaster i wielu innych.
  • Zapewniamy kompleksowe doradztwo — dzięki nam dobiorą Państwo ogumienie, które jest idealnie skrojone pod dany model ładowarki teleskopowej.
  • Gwarantujemy możliwość porównania ze sobą poszczególnych produktów — bardzo ułatwia to wybranie odpowiedniego ogumienia.
  • Oferujemy bardzo bogaty asortyment produktów.
  • Nasze opony do ładowarek teleskopowych spełniają odnośne normy, co gwarantuje ich wysoką jakość.
  • Ogumienie wysyłamy natychmiast.
  • Posiadamy zarówno produkty bezdętkowe, jak i wymagające zastosowania dętki.

W razie problemów z dobraniem odpowiednich produktów do Państwa maszyny zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół doświadczonych ekspertów w branży oponiarskiej z pewnością będzie w stanie Państwu pomóc.