Opony do koparek kołowych - sklep AlleOpony24.pl

Opony Do Koparek Kołowych

Konstrukcyjnie koparki kołowe są w pełni przystosowane do podnoszenia odpowiednich ciężarów i prac na nierównej powierzchni. Oznacza to, że w dużej mierze kluczową rolę odgrywają odpowiednie opony przemysłowo-budowlane, z których dana koparka kołowa korzysta.

Rozstaw kół w tego rodzaju sprzęcie jest dość szeroki, by zmaksymalizować przyczepność. Innym działaniem jest zaimplementowanie podwójnych kół, opartych na podwójnym komplecie opon (przynajmniej od frontu). Same opony w tym pojedzie, z kategorii przemysłowo-budowlanych, konstrukcyjnie uwzględniają te wymagania i pozwalają na osiągnięcie całkiem sporej przyczepności i stabilności. Powinny jednak zawsze być dobrane w sposób odpowiedni, w zależności od wykonywanych przez daną koparkę kołową prac.

Zapraszamy do przeglądu naszej oferty, w której znajduje się bardzo wiele modeli różnego rodzaju opon, dostosowanych do praktycznie każdego sprzętu. Dlatego też warto przyjrzeć się jej i w oparciu o specyfikację dobrać odpowiednie ogumienie. Nasi pracownicy chętnie służą pomocą.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy zakupie nowych opon do koparek kołowych?

Przy zakupie tak specjalistycznego sprzętu, jakim są opony do koparek kołowych, trzeba wziąć pod uwagę całą gamę czynników i parametrów, które mogą mieć ogromny wpływ na komfort użytkowania maszyny, żywotność ogumienia, a także na to, czy koparka kołowa będzie w stanie pracować w danym terenie.

Czynnikiem, który w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę, jest obciążenie, jakiego doświadczać będzie ogumienie podczas eksploatacji koparki kołowej. A obciążenia te są często bardzo wysokie, ponieważ sama maszyna potrafi ważyć nawet ponad 15 ton, a doliczyć trzeba jeszcze masę przenoszonego urobku. Dlatego przy dobieraniu opon należy kierować się indeksem nośności, który określa maksymalne obciążenie dla pracy maszyny z daną prędkością. W naszym sklepie znajdą Państwo bez problemu odpowiednie ogumienie, które bez problemu poradzi sobie z nawet ekstremalnymi obciążeniami.

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem, który koniecznie trzeba uwzględnić przy wyborze ogumienia, jest ukształtowanie i specyfika terenu, w którym ma być użytkowana koparka kołowa. Jeżeli teren ten ma być bardzo wymagający, na przykład grząski lub najeżony licznymi przeszkodami, które potencjalnie mogą przebić oponę, warto postawić na rozwiązania sztywniejsze i oferujące większą stabilność. A takimi właśnie są z pewnością opony diagonalne, w których kordy ułożone są naprzemiennie, a poszczególne warstwy przecinają się krzyżowo. Dzięki temu ogumienie diagonalne jest dużo bardziej odporne na uszkodzenia w porównaniu do ogumienia radialnego, zapewnia również dobrą amortyzację, jednak odbija się to niekorzystnie na oporach toczenia, warunkuje również szybsze ścieranie się bieżnika. Ogumienie diagonalne jest również z reguły tańsze od radialnego.

Czym różnią się poszczególne klasy opon do koparek kołowych?

W naszym asortymencie znajdą Państwo produkty podzielone na trzy klasy:

  • klasa ekonomiczna
  • klasa medium
  • klasa premium

Produkty znajdujące się w klasie ekonomicznej, to produkty budżetowe, zdecydowanie najtańsze w porównaniu z wyrobami, które spotkać można w klasach medium i premium. Posiadają za to zdecydowanie słabsze parametry użytkowe, z pewnością nie polecamy stosować ich w koparkach kołowych eksploatowanych w bardziej wymagającym terenie. Klasa medium to produkty bardzo solidne, będące swego rodzaju próbą znalezienia złotego środka pomiędzy klasą ekonomiczną, czyli niską ceną, oraz klasą premium, czyli wysoką jakością. Są to więc produkty o najlepszym stosunku jakości do ceny, gwarantujące dość dobrą żywotność i niezłe parametry użytkowe. Natomiast klasa premium to produkty oparte o najnowocześniejsze technologie i charakteryzujące się najlepszymi parametrami w segmencie danego typu ogumienia. Opony te wykazują bardzo wysoką odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i gwarantują wyższy komfort jazdy w porównaniu do niższych klas. Jedyną wadą tych produktów jest w zasadzie tylko ich cena.

Kiedy warto zdecydować się na zakup nowych opon do koparki kołowej?

Ogumienie przemysłowe przeznaczone do maszyn ciężkich narażone jest na bardzo dużo obciążenia, co przyczynia się do jego szybszego zużywania. Nie warto jednak ryzykować uszkodzenia ogumienia, ponieważ może to być nieporównywalnie bardziej kosztowne, niż jego wymienienie. Uszkodzenia mogą pociągnąć za sobą nie tylko przestoje w pracy koparek kołowych, lecz także narazić na szwank zdrowie ich operatorów. Dlatego zalecamy systematycznie kontrolować stan bieżnika — w przypadku jego znacznego zużycia mocno spada przyczepność. Także wszelkie pęknięcia i inne widoczne ślady użytkowania mogą być sygnałem do wymiany opon na nowe.

Potrzebna Ci pomoc w doborze odpowiedniego ogumienia?

Skontaktuj się z nami! Nasz zespół ekspertów posiadających ogromne doświadczenie w branży maszyn ciężkich pomoże Ci w wyborze odpowiedniego ogumienia do Twojej koparki kołowej. Unikniesz dzięki temu awarii wynikających z nieprawidłowego doboru opon i będziesz miał pewność, że nie ulegną one uszkodzeniu ze względu na zbyt wysokie obciążenie.