Opony rolnicze do przyczep - sklep AlleOpony24.pl

Opony rolnicze do przyczep

Współcześnie wykorzystywane ogumienie znacząco odbiega od tego, jakie było używane dwadzieścia-trzydzieści lat temu. Dawniej opony rolnicze były sztywne oraz twarde. Ich wadą był wysoki nacisk wywierany na glebę. Obecnie stosuje się modele niskociśnieniowe, które nie wywierają aż takiego nacisku, a co za tym idzie, nie uszkadzają upraw. Konstrukcja nowoczesnych produktów sprawia, że ich bieżnik nie niszczy podłoża, a sztywne boki zapewniają stabilność nawet w bardzo trudnym terenie, ułatwiając np. transport plonów.

W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór produktów, wśród których można dobrać model o szerokości, profilu oraz średnicy odpowiedniej do praktycznie każdej przyczepy. Dostępne są produkty wykonane w technologii dętkowej oraz bezdętkowej, przeznaczone do wykorzystania okresowego, jak i całorocznego. Posiadamy modele pochodzące od znanych producentów, takich jak Michelin, Vredestein, Alliance, Agro Pionier, Mitas oraz Cultor. Wśród nich znajdują się produkty dostosowane do różnych indeksów prędkości oraz nośności.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Załadowana przyczepa na polu często musi poradzić sobie z udźwigiem dochodzącym do kilkunastu ton. Wyjazd z niego nawet najlepszym ciągnikiem będzie możliwy wyłącznie wtedy, gdy będzie ona wyposażona w opony umożliwiające pracę na często grząskim terenie. Zatem, jakie ogumienie do przyczepy wybrać, by były one w pełni funkcjonalne?

Opony rolnicze do przyczep

Nie ulega wątpliwości, że dobrane ogumienie do osi transportowych musi wykazywać się imponującym indeksem nośności. W naszej ofercie znajdziesz bezdętkowe egzemplarze sięgające nośnością nawet pięciu ton. Dzięki temu podłączona do ciągnika przyczepa bez trudu pozwoli wywieźć zbiory z pola i przetransportować je do miejsca przechowywania. Warto mieć na uwadze, że są to opony przystosowane do pracy na grząskim terenie, niemniej jednak pokonywanie nimi dróg asfaltowych również nie niszczy znacząco bieżnika.


Jakie są rodzaje opon rolniczych do przyczep?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz dwa rodzaje ogumienia podzielone ze względu na konstrukcję. Pierwszy z nich – wariant diagonalny – charakteryzuje się krzyżowaniem nici pod odpowiednim kątem. Nałożone na siebie warstwy tworzą oponę, którą cechuje niebywała odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Przejazd ciągnikiem z przyczepą, która bazuje na diagonalnym ogumieniu, pozwala pokonać nawet najbardziej niebezpieczne dla opon tereny. Skutecznie opierają się przebiciu i przetarciom, dzięki czemu służą użytkownikowi przez lata. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że jest to rozwiązanie, które by mogło być w pełni funkcjonalne, musi wykorzystywać wysokie ciśnienie. Wyeliminowana w ten sposób zostaje możliwość ewentualnego spuszczenia powietrza, co nierzadko ułatwiłoby przejazd przez grząski obszar. Opony diagonalne charakteryzują się nie tylko wytrzymałością, ale przez swoją konstrukcję także wysokim stopniem nacisku na glebę.

Drugi wariant ogumienia, jaki znajdziesz w naszym sklepie to opony radialne. Stworzone zostały z ułożenia kilku warstw nici, które podczas nakładania były prowadzone pod kątem prostym wobec siebie. W ten sposób uzyskano doskonale wzmocnione czoło opony. Przekłada się to na możliwość pracy pod mniejszym ciśnieniem, a więc przyczepa poruszająca się na tego typu ogumieniu powoduje zdecydowanie mniejszy nacisk na glebę niż przy egzemplarzach diagonalnych. Dzieje się tak poprzez rozchodzenie się powietrza na dwie strony opony, co w konsekwencji sprawia, że równomiernie porusza się po podłożu.


Stabilizacja przewożonych ładunków.

Niezależnie od wybranego przez Ciebie egzemplarza, każda z oferowanych przez nas opon zapewnia bezpieczny transport każdego rodzaju ładunku. Zbiór plonów z pola, słomy zebranej w snopy, a także przewóz zwierząt z naszym ogumieniem staje się jeszcze prostszy. Zapewniają stabilne przywieranie do podłoża całej przyczepy, dzięki czemu ciągnięcie ją traktorem lub inną maszyną rolniczą nie przysparza rolnikowi problemów w transporcie.

Co więcej, oferowane przez nas opony nie przyczyniają się do zwiększonego zużycia paliwa, dzięki odpowiedniemu toczeniu się nawet w grząskim terenie. Charakteryzują się doskonałą trakcją, przez co poślizgi zostały zminimalizowane do absolutnego minimum. Pomimo stale dużego nacisku, który na nie działa, nie odkształcają się, zachowują swoje właściwości jezdne na długo.


Jak odpowiednio eksploatować opony do maszyn rolniczych?

Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia ogumienia, zawsze najważniejszym kryterium podczas użytkowania jest dbałość o odpowiednie ciśnienie. Za wysokie może powodować „buksowanie” kół w miejscu, przez co zdecydowanie szybciej zużywa się bieżnik i ściany boczne opony. Warto też zadbać o ich odpowiednią geometrię – wyważenie kół to niewielki wydatek, dzięki któremu może wyeliminować ryzyko powstania kosztownej w skutkach awarii.

Jeśli nadal szukasz odpowiedniego egzemplarza do Twojej przyczepy – skontaktuj się z naszym doradcą telefonicznie lub e-mailowo. Chętnie pomoże Ci dobrać odpowiedni i prawidłowo przystosowany model do posiadanej przez Ciebie osi transportowej.