Opony Do Tras Dalekobieżnych

Nie warto oszczędzać na oponach, zwłaszcza jeśli pracujemy w branży spedycyjnej, ponieważ to właśnie od nich zależy powodzenie naszego przedsiębiorstwa. Coraz większa aktywność transportowa stawia przed nami coraz większej wyzwania, a opony dalekobieżne, które oferujemy, te wyzwania spełniają. Opony dalekobieżne dedykowane są głównie dla samochodów towarowych/ciężarowych, które pokonują bardzo dalekie dystanse po drogach głównych czy też autostradach. W naszym sklepie znajdziesz bardzo szeroką gamę tego typu opon, które jadą oszczędniej. Gwarantują one bezpieczeństwo i komfort jazdy, a co za tym idzie, opony zapewniają precyzyjne hamowanie na mokrych powierzchniach, a także zwiększa pewność, jeśli chodzi o kierowanie pojazdem, które z właściwymi oponami staje się dokładniejsze. Opony dalekobieżne zapewniają również oszczędność paliwa, co jest ważne w przypadku pokonywania długich dystansów. U nas znajdziesz opony głównych producentów, z których już nigdy nie będziesz chciał rezygnować.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Czym powinny charakteryzować się opony do tras dalekobieżnych?

Opony do tras dalekobieżnych powinny oferować przede wszystkim bardzo dobrą trakcję i komfort jazdy podczas pokonywania bardzo długich tras z wysoką prędkością. Dlatego właśnie tak dobrze w branży transportowej sprawdzają się produkty typu radialnego, w których nici osnowy nie krzyżują się ze sobą, co ma miejsce w przypadku rozwiązań diagonalnych, lecz ułożone są promieniowo. Dzięki temu są zdecydowanie bardziej elastyczne od ogumienia diagonalnego i chociaż ich wytrzymałość w bardziej wymagającym terenie nie jest tak doskonała, to na drogach asfaltowych i autostradach, po których przecież z reguły poruszają się pojazdy realizujące zlecenia w ramach transportu dalekobieżnego, sprawdzają się dużo lepiej.

Warto podkreślić, że to właśnie ogumienie typu radialnego pozwala rozwijać znaczne prędkości ze względu na niskie opory toczenia. Oferuje także znacznie większą żywotność w porównaniu z produktami typu diagonalnego, albowiem opony te nagrzewają się znacznie wolniej ze względu na mniejsze tarcie. Zaletą rozwiązań radialnych jest z pewnością także bardzo dobra przyczepność i większa nośność, czyli parametry bardzo pożądane podczas poruszania się po trasach dalekobieżnych.

W przypadku ogumienia do tras dalekobieżnych bardzo często stosuje się produkty wielosezonowe, które są bardzo uniwersalne, albowiem zapewniają wysoki komfort jazdy niezależnie od pory roku.

Trasy dalekobieżne wymagają od opon dużej odporności na zużycie i żywotności, więc z reguły wykorzystuje się tutaj rozwiązania bezdętkowe, które zdecydowanie rzadziej ulegają przebiciu, a więc pozwalają uniknąć opóźnień w dostawie przewożonego ładunku.

Co przemawia za zakupem opon do tras dalekobieżnych w naszym sklepie?

Za zakupem ogumienia do tras dalekobieżnych w naszym sklepie przemawia bardzo bogaty asortyment produktów pozyskiwanych wyłącznie od renomowanych producentów z całego świata. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować, że każdy z naszych klientów znajdzie odpowiednie produkty do swojego pojazdu.

Dobór właściwych opon ułatwia zaawansowana, intuicyjna porównywarka poszczególnych produktów zintegrowana na naszej stronie, a także podział wszystkich oferowanych przez nas artykułów na trzy klasy jakościowo-cenowe:

  • klasa ekonomiczna – produkty charakteryzujące się nieco niższą jakością, niż artykuły znajdujące się w wyższych klasach, jednak w dalszym ciągu jest to pełnowartościowe ogumienie dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Świetny wybór, jeżeli szukamy solidnych opon, w których nie zastosowano jednak najnowocześniejszych technologii i najlepszych mieszanek.
  • klasa medium – produkty w tej klasie cechują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości, są to bardzo często opony premium sprzed kilku lat, które w dalszym ciągu świetnie sprawdzają się w transporcie dalekobieżnym.
  • klasa premium – po prostu absolutny top. W ogumieniu tej klasy zastosowano najnowocześniejsze technologie opracowywane w laboratoriach znanych producentów, dzięki czemu mają Państwo pewność, że są to produkty najwyższej jakości. Klasa idealna dla klientów poszukujących najlepszych parametrów.

W razie problemów z doborem właściwego ogumienia do tras dalekobieżnych mają Państwo możliwość skorzystania z pomocy naszych doświadczonych ekspertów, którzy dysponują ogromną wiedzą specjalistyczną. Kompetentnie doradzą oni Państwu w kwestii zakupu opon do konkretnych modeli pojazdów, a także specyficznych tras.

Ile paliwa można zaoszczędzić, wybierając opony do tras dalekobieżnych o wyższej klasie efektywności paliwowej?

Zakładając, że jeździmy ekonomicznie, regularnie kontrolujemy ciśnienie w oponach oraz wybierzemy ogumienie o najwyższej klasie efektywności paliwowe – A, możemy zaoszczędzić nawet około 100 litrów paliwa rocznie w porównaniu do produktów o najniższych klasach. W przypadku sąsiednich klas różnica ta nie jest tak znacząca, jednak w dłuższej perspektywie czasu z pewnością będzie odczuwalna i pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy – różnica zużycia paliwa pomiędzy ogumieniem klasy A i B wynosi około 0,14 l/100 km.