Opony Do Wózków Widłowch .pl

Opony Do Wózków Widłowch

Jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na poprawność i bezpieczeństwo działania wózków widłowych, jest ogumienie. Wózki widłowe stale wykonują pracę podnoszenia i układania pionowo, co wiąże się z koniecznością przemieszczania produktów w sposób niezwykle bezpieczny i precyzyjny głównie na wąskich przestrzeniach. Bardzo częste zmiany kierunków jazdy, przyspieszanie oraz gwałtowne manewry z tym związane wymagają od opon niezawodności, oraz wytrzymałości. W naszym sklepie znajdziesz ogumienie odpowiednio dopasowane, które zmniejszy koszty eksploatacji maszyny, i znacznie przyspieszy wykonywanie zadań realizowanych za pomocą wózka. Oferujemy dwa rodzaje opon: pneumatyczne i superelastyczne. Pneumatyczne są najczęściej stosowane tam, gdzie występuje minimalne ryzyko uszkodzenia ogumienia, opony pompowane zwiększają komfort prowadzenia wózka. Superelastyczne zaś redukują praktycznie do zera kwestię przebicia opony, powierzchnia opony jest wykonana z bardzo elastycznej gumy, która jest odpowiedzialna za uginanie się, dzięki czemu komfort jest taki sam jak w przypadku opon pneumatycznych.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Jakie czynniki koniecznie należy uwzględnić przy wyborze opon do wózków widłowych?

Podstawowym czynnikiem, który należy uwzględnić przy wyborze ogumienia do wózków widłowych, jest rodzaj ładunku, który zamierzamy przewozić. Jeżeli ma być to towar o dużej wrażliwości na uszkodzenia, z pewnością lepiej sprawdzą się opony pneumatyczne charakteryzujące się bardzo dobrą amortyzacją.

Bardzo istotna jest także specyfika podłoża, po którym poruszać się będzie wózek widłowy. W przypadku maszyn użytkowanych w magazynach i halach produkcyjnych, gdzie spotkamy raczej dobre, równe nawierzchnie, warto zastosować opony superelastyczne gwarantujące stabilność jazdy, a także mniejsze opory toczenia, co bardzo pomaga przy przewożeniu ładunków o dużej masie.

Jeżeli zaś zamierzamy pracować z wykorzystaniem wózka widłowego w bardziej wymagającym terenie cechującym się nierównym podłożem, zalecamy wybrać opony pneumatyczne, które zapewnią wysoki komfort jazdy nawet w trudnych warunkach.

Warto pamiętać, że opony superelastyczne odznaczają się znacznie lepszą żywotnością niż ogumienie pneumatyczne, ponieważ ich przebicie jest praktycznie niemożliwe. Dzięki temu unikniemy kosztownych przestojów w pracy. Ogumienie superelastyczne zaleca się stosować w wózkach widłowych wysokiego podnoszenia.

Które opony do wózka widłowego wybrać? Radialne czy diagonalne?

W przypadku rozwiązań pneumatycznych istnieje możliwość założenia ogumienia radialnego lub diagonalnego. Obydwa rozwiązania mają unikalne zalety i wady.

Ogumienie pneumatyczne diagonalne perfekcyjnie sprawdzi się w pojazdach wykorzystywanych w obszarze wymagającym wyjątkowej stabilności i bardzo dużej wytrzymałości na uszkodzenia. To właśnie rozwiązania diagonalne są częściej stosowane przez użytkowników wózków widłowych. Są one zdecydowanie bardziej sztywne, dzięki czemu niestraszne są im nierówne podłoża i nawierzchnie.

W ogumieniu typu radialnego czoło opony jest natomiast wzmocnione stalową siatką. Takie produkty charakteryzują się wysokim komfortem jazdy i świetną trakcją, jednak są bardziej narażone na uszkodzenia niż ma to miejsce w przypadku rozwiązań diagonalnych ze względu na bardziej miękką ścianę boczną. Ogumienie radialne oferuje za to mniejsze opory toczenia, a to przekłada się bezpośrednio na większą odporność na przegrzanie.

Kiedy wymienić opony na nowe?

Ogumienie do wózków widłowych należy wymienić, gdy stwierdzimy nadmierne zużycie bieżnika — czyli, gdy głębokość jego rzeźby będzie mniejsza niż 1,6 mm. Warto zwrócić również uwagę na widoczne ślady użytkowania: np. gdy stwierdzimy rozwarstwienie bieżnika, widoczne będą wybrzuszenia, a także, gdy opony okażą się niewłaściwie dobrane do konkretnego zastosowania.

Dlaczego powinienem kupić opony do wózka widłowego właśnie w waszym sklepie internetowym?

Istnieje wiele powodów, dla których warto dokonać zakupu ogumienia właśnie u nas. Na tle konkurencji wyróżnia nas przede wszystkim ogromny wybór produktów, które pozyskujemy wyłącznie od renomowanych dostawców z całego świata. Dzięki tak szerokiemu asortymentowi podzielonemu na trzy klasy jakościowo-cenowe, masz pewność, że bez problemu znajdziesz ogumienie spełniające wszystkie Twoje wymogi i mieszczące się w założonym budżecie.

Zapewniamy także profesjonalne i kompetentne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich produktów do konkretnego modelu wózka widłowego. Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać właśnie nas jako dostawcę swojego ogumienia, jest bardzo krótki czas wysyłki, który w zdecydowanej większości przypadków mieści się w zakresie od 24 do 48 godzin.

Czy opony mogą mieć wpływ na ilość zużywanego paliwa przez wózek widłowy?

Oczywiście! Generalnie im większe opory toczenia, np. z uwagi na większą przyczepność ogumienia do podłoża, tym więcej paliwa zużywa maszyna. Dlatego właśnie tak wydajne jest ogumienie typu radialnego, które zużywa nawet 20% mniej paliwa niż jego diagonalny odpowiednik.

Zalecamy wybierać produkty o lepszej efektywności paliwowej — są one z reguły nieco droższe, lecz inwestycja z pewnością zwróci się w przypadku dłuższej eksploatacji.