Opony do bizona - kombajnów - bezdętkowe i dętkowe- sklep AlleOpony24.
Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Rodzaj opony
Konstrukcja
Indeks prędkości
Indeks nośności
Przeznaczenie
Czas wysyłki
Filtruj

Opony Do Bizona

Kombajny to specyficzne maszyny, wymagające opon rolniczych o specjalnej konstrukcji. Choć warunki pracy w wielu przypadkach nie są przesadnie obciążające dla tego sprzętu, to jednak nacisk z uwagi na ciężar kombajnu jest dość spory, tak samo, jak trasa, którą będziemy podążać. Dlatego zdecydowanie nie należy w tym zakresie oszczędzać na oponach.

W swojej ofercie posiadamy spory wybór opon do kombajnów — zarówno dętkowych jak i bezdętkowych. Jest to o tyle istotne, że możemy sami zdecydować, w jakich warunkach nasz sprzęt będzie pracować i jakiego rodzaju ogumienia potrzebuje. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż dysponujemy wieloma markami, praktycznie w każdej klasie jakościowej. Możesz zdecydować sam, czy stawiasz na klasę Premium, Medium czy Ekonomiczną. Wszystkie zalety i cechy danego typu ujęte zostały w tabeli na podstronie konkretnego modelu. Dzięki temu wybór jest dość przejrzysty.

Jeśli będziesz mieć jakikolwiek problem, to wystarczy skontaktować się z działem obsługi klienta, a odpowiedni specjalista zawsze doradzi z wyborem właściwego rozwiązania dla Ciebie.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Okres żniw to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczerpujących momentów w ciągu roku. Wtedy zarówno rolnik, jak i jego maszyny pracują na najwyższych obrotach. W tym napiętym czasie nie ma czasu na pomyłkę lub awarię, dlatego należy sięgać wyłącznie po niezawodne rozwiązania. Jednym z nim jest niezaprzeczalnie zamontowanie w swoim bizonie odpowiedniego ogumienia, które zapewnia wielogodzinną pracę kombajnu w najtrudniejszych warunkach.

Jak dobrać oponę do bizona?

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie podzespoły kombajnu w czasie żniw są narażone na najbardziej intensywną eksploatację. Niebotycznie wysokie temperatury pracy oraz wysokie zapylenie sprawia, że całość pracuje na najwyższych obrotach. Nie można więc pozwolić sobie na półśrodki i zamontować w bizonie ogumienia, które nie poradziłoby sobie z pokonaniem wyznaczonych hektarów. Wytrzymałe, zapewniające ciągłość prac opony muszą być gwarancją niczym nieprzerwanych żniw.

Podczas doboru odpowiednich egzemplarzy do swojego kombajnu kluczową rolę odgrywa indeks nośności. To on wskazuje maksymalne obciążenie maszyny podczas wykonywanej pracy. W naszym sklepie znajdziesz egzemplarze, których indeks wskazuje nawet siedem i pół tony. Przekłada się to na możliwość nabycia u nas opon do nawet największych kombajnów. Co więcej, podczas wybierania ogumienia należy zwrócić uwagę na rodzaj bieżnika oraz moc nacisku, jaką będzie generowała maszyna na obrabianą glebę.


Opony do kombajnów każdego typu

Oprócz indeksu nośności podczas wybierania ogumienia do bizona, należy pamiętać o kluczowym parametrze, jakim jest rozmiar. Większość tych danych będziesz w stanie odczytać z powierzchni opony, którą masz założoną aktualnie na swojej maszynie. Odczytując umieszczone na ściankach liczby, informują kolejno o szerokości danego egzemplarza, następnie jego profilu i przekroju felgi. Warto zauważyć, że aby zachować pełną funkcjonalność maszyny, trzeba na koła założyć takie ogumienie, jakie zaleca producent. Powinno być ono na tyle szerokie, by bizon nie grzązł w miękkiej ziemi, a jednocześnie siła napędowa nie powodowała większego zużycia paliwa.


W naszym sklepie możesz nabyć dwa rodzaje ogumienia:

  1. diagonalne charakteryzujące się konstrukcją stworzoną z nakładających się na siebie pod odpowiednim kątem nici. Przekłada się to na możliwość uzyskania opony o niesamowitych właściwościach. Staje się ona wówczas niezwykle odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Niemniej charakteryzuje się pracą na wysokim ciśnieniu, przez co z dużą siłą napiera na glebę.
  2. radialne charakteryzujące się mniejszą odpornością na uszkodzenia, ale zapewniające lepsze właściwości jezdne. Stworzona w ten sposób opona ma wzmocnione swoją centralną część, przez co nacisk bizona na ciśnienie które znajdujące się w środku powoduje, że rozchodzi się ono na boki. Skutkuje to przełożeniem większej siły napędowej oraz mniejszym naciskiem na glebę.

Wszystkie z wyżej wymienionych opon znajdziesz w niezwykle przystępnych cenach. Dzięki tak szeroko rozbudowanej ofercie każdy rolnik znajdzie odpowiednie ogumienie do swojego kombajnu. Dodatkowo gwarancją niezawodności oferowanych przez nas produktów jest fakt, że pochodzą one od liderów w branży. Wśród nich znajdziesz propozycje stworzone przez takie marki jak Michelin, Petlas czy też Vredestein.


W jaki sposób konserwować ogumienie do bizona?

Podstawowym zadaniem mającym na celu przedłużenie żywotności opon do kombajnu jest systematyczna weryfikacja stanu bieżnika i pozostałych poszczególnych elementów. Należy pamiętać o odpowiednim ciśnieniu, które gdy jest zbyt wysokie może powodować poślizgi podczas jazdy, co skutkuje szybszą eksploatacją danego egzemplarza.

Natomiast, gdy zastanawiasz się i szukasz odpowiedniego modelu opony do twojego bizona – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści udzielą wszelkich niezbędnych informacji, by sprawić, aby Twój kombajn był w pełni funkcjonalny. Niezależenie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz – konstrukcję diagonalną, czy radialną – Twój bizon będzie należycie przygotowany do żniw.