Opony 4x4 - SUV - Alleopony24.pl

Opony 4x4 - SUV

Już od kilku lat jednym z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych grup/modeli aut są te, które zostały wyposażone w napęd na cztery koła. Chodzi tu oczywiście o popularne SUV-y, które to mają wielkie aspiracje i ambicje, ale mimo to nie można ich traktować jako pełnokrwiste samochody terenowe. Jedno jest pewne, tego typu auta zawsze muszą jeździć na specjalnie przystosowanych do nich oponach, które mają dość uniwersalny charakter. 

W naszym sklepie znajdziesz opony do zadań specjalnych. Takie, które z powodzeniem poradzą sobie z wjazdem na lekki teren i nie zawiodą podczas jazdy po asfalcie. Słowem; zagwarantują należyty komfort jazdy w różnych warunkach. Oferujemy opony do mniejszych suwów, a także do tych dużych, które wymagają specjalnego ogumienia. Planując zakupu opon do auta 4x4, należy mieć na uwadze to, że warto zainwestować w cztery jednakowe modele. Pozorna oszczędność może się okazać bardzo nieopłacalna w tym wypadku. Cztery jednakowe koła zapewniają bezpieczeństwo oraz równomierne toczenie.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Nie trzeba być znawcą motoryzacyjnym, by zauważyć, że samochody typu SUV coraz bardziej zyskują na popularności. Ich sportowo-użytkowy charakter zostaje doceniony przez nieustannie zwiększającą się liczbę ceniących sobie wygodę kierowców. Jednak będąc posiadaczem tego typu auta, należy zadbać o odpowiednio dobrane do niego ogumienie. SUV-em można wówczas poruszać się po asfaltowych ulicach największych miast, jak i nieutwardzonych, szutrowych pozamiejskich drogach. Opony więc muszą być dostosowane tak, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo podróżnych zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku.

Czym różnią się dedykowane opony do SUV i 4 × 4 od ich zwykłych odpowiedników?

Nieustannie wprowadzane technologie przez koncerny motoryzacyjne w samochodach typu SUV sprawiają, że zyskują one zarówno na mocy silnika oraz osiągach, jak i udogodnieniach wewnątrz auta. Coraz większe przestrzenie bagażowe w połączeniu z imponującą ilością miejsca dla podróżnych przekładają się, na możliwość zabrania często pięciu osób i ich walizek oraz zakupów. To wszystko powoduje, że samochody z SUV stają się coraz cięższe, przez co producenci opon szukają rozwiązań do tworzenia takiego ogumienia, który będziesz charakteryzował się równie imponującym indeksem nośności.

W związku z tym, by użytkownicy tego typu aut nie byli zmuszeni do kupowania opon dedykowanych samochodom dostawczym lub zwykłym osobówkom, powstał segment ogumienia specjalnie dostosowany do potrzeb SUV-ów. Są to konstrukcje specjalnie wzmacniane, co przekłada się na zmniejszenie falowania powierzchni gumowej podczas jazdy. W naszej ofercie znajdziesz egzemplarze zróżnicowane pod względem rozmiaru, ceny, a także dostosowane do pór roku – letnie, zimowe lub wielosezonowe.


Opony do aut SUV i samochodów 4 × 4.

Chcąc wykorzystać pełnię off-roadowych możliwości, jakie daje posiadane przez Ciebie auto, nie warto decydować się na półśrodki i szukać wśród opon do osobówek oraz modeli do większych i masywniejszych aut. Przede wszystkim, gdy pojazd umożliwia jazdę z napędem na cztery koła, kluczowym elementem umożliwiającym wykorzystanie mocy zawartej w silniku jest zamontowanie czterech takich samych specjalnie przystosowanych do off-roadu opon. Co prawda dopuszczane jest w świetle prawa zainstalowanie wyłącznie na jednej osi takiego samego ogumienia, jednak w przypadku aut 4 × 4 może być to dla samochodu co najmniej niekorzystne. Problem pojawia się podczas przenoszenia napędu i w przypadku różnego ogumienia na różnych osiach koła zaczynają pracować nierówno. Działa to wyjątkowo niekorzystnie na ogólne funkcjonowanie samochodu. Dlatego w naszej ofercie dobraliśmy asortyment tak, by każdy użytkownik mógł nabyć cały komplet opon do swojego SUV-a w niezwykle korzystnej cenie.


Jakie są rodzaje opon dedykowanych dla segmentu SUV i 4 × 4?

Jak zostało wspomniane ogumienie dla aut sportowo-użytkowych musi być dostosowane zarówno do jazdy po asfalcie, jak i nieutwardzonych drogach. Niemniej jednak, aby bardziej wyszczególnić rodzaje tych opon, często przyjmuje się ich podział na:

  1. autostradowe – przystosowane do pokonywania długich dystansów przy jednoczesnym redukowaniu zużycia paliwa. Specjalna mieszanka gum nadaje im odpowiednią elastyczność, a specjalnie opracowany ich kształt tłumi generowanie hałasu. Ponadto w dużej mierze zapobiegaja powstawaniu niekomfortowych drgań,
  2. sportowe/rekreacyjne – jest to rodzaj, który najczęściej można spotkać, wybierając opony letnie. Przeznaczone są do samochodów, których silnik generuje większą moc. Sprawdzają się przy bardziej dynamicznej i szybszej jeździe oraz pomagają pokonywać zakręty z większą prędkością. Są nieco głośniejsze od ich autostradowych odpowiedników poprzez mniejszą warstwę tłumiącą,
  3. terenowo-szosowe – jest to najbardziej uniwersalny rodzaj opon dedykowanych do aut z segmentu SUV. Powodują, że wysoce komfortowa jest jazda po utwardzonej szosie, jak i pokonywanie dróg szutrowych staje się off-roadową przyjemnością.

Jakie opony zimowe do SUV-a?

Imponująca masa własna samochodu oraz często niesprzyjające warunki zimowe sprawiają, że opony w tego typu aucie stają przed nie lada wyzwaniem. Wybierając ogumienia na tę porę roku, należy pamiętać, że ich bieżnik powinien być zdecydowanie bardziej rozbudowany niż w przypadku letnich egzemplarzy. Specjalnie wyprofilowane krawędzie i rowki sprawiają, że nie tylko Twój SUV przejedzie po trudnej do pokonania drodze, ale także będzie się trzymał jej niezwykle stabilnie. Co więcej, w dobrej oponie na zimę w tego typu samochodzie muszą znajdować się lamele, czyli nacięcia wspomagające jazdę po śniegu.


Jakie opony letnie do SUV-a?

Bez wątpienia jazda samochodem w okresie wiosenno-letnim jest dużo prostsza w porównaniu z miesiącami zimowymi. Z samochodu można wykrzesać wszystko to, nad czym pracowali inżynierowie, by w blasku słońca na autostradzie oddać się motoryzacyjnej przygodzie. Jednak w jakie opony warto zainwestować, by pokonywanie letniej trasy rzeczywiście było przyjemne?

Przede wszystkim ogumienie na tę porę roku jest sztywniejsze w porównaniu do swoich zimowych odpowiedników. Wysokie temperatury oraz nierzadko mocno rozgrzany asfalt mogłyby niekorzystnie wpłynąć na kształt opony o miękkiej mieszance. Natomiast jeśli chodzi o bieżnik, to dla fanów sportowej jazdy zaleca się nabycie ogumienia o asymetrycznym jego wzorze. Z kolei symetryczny wariant bieżnika oraz wzmocniony brzeg opony sprawdzi się podczas off-roadowej jazdy.


Opony najlepszych marek do SUV-a i aut 4 × 4.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi propozycjami, wśród których umieściliśmy produkty liderów w branży oponiarskiej. U nas znajdziesz modele od Hankook, Continental, Bridgestone oraz wiele więcej. Nasz asortyment tworzą opony zróżnicowane pod względem rozmiaru, indeksu nośności i prędkości. Dobierzesz ogumienie do stosunkowo niewielkich samochodów z tego segmentu, gdyż oferujemy modele już od 145/80R13 do imponujących rozmiarów 335/25R22. W przypadku pytań lub chęć pomocy w doborze odpowiedniego egzemplarza do Twojego SUV-a skontaktuj się z naszymi specjalistami.