Opony Do Quadów .pl

Opony Do Quadów

Każdy, kto nie ma należytych uprawnień do kierowania motocyklem, bez problemu może podróżować quadem. W dzisiejszych czasach quady są coraz częściej widywane na ulicach i na nikim to nie robi większego wrażenia, mimo tego, że tego typu jazdy są przeznaczone do jazdy terenowej. Jednakże mimo wyraźnego przeznaczenia quada do jazdy po wymagających terenach, sama konstrukcja nie daje bezpieczeństwa poruszania się po terenach. Aby zapewnić niezbędne bezpieczeństwo i komfort podróżowania niezbędne jest zaopatrzenie pojazdu w opony. Oferujemy opony motocyklowe do quadów z grubym i wyrazistym bieżnikiem, gwarantującym idealną przyczepność na bardzo ciężkim terenie. Ciśnienie w tego typu oponach jest zazwyczaj bardzo niskie, co znacznie ułatwia przemieszczanie się. Bezpieczne dotarcie do celu ma wielką wagę, dlatego w quadach należy montować specjalnie dedykowane do nich opony, wyklucza to wypadnięcie pojazdu z toru jazdy, co może skończyć się tragicznie. W naszym sklepie znajdziecie szeroką gamę opon, przeznaczonych do montażu w quadach a wraz z nimi poznacie niespotykany nigdy dotąd smak komfortu.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Te czterokołowe pojazdy pozwalają jego właścicielowi pokonywać tereny, do których ciężko dojść nawet pieszo. Quady pozwalają przemierzać pozamiejskie obszary w pojedynkę, ale także zażywać adrenaliny również z towarzyszem podróży. Niemniej nawet najlepszy silnik generujący imponującą moc na niewiele się zdaje w przypadku, gdy na kołach są zamontowane słabe opony. Wyłącznie najlepsze ogumienie z agresywnym bieżnikiem pozwala wydobyć z tego niezwykłego pojazdu wszystkie jego możliwości.

Quady – czym są i jakie jest ich zastosowanie?

Czterokołowe pojazdy coraz częściej można spotkać nie tylko na torach motocrossowych, ale także w służbie leśnej czy ratownictwie nadmorskim. Specyfikacja tych maszyn polega na możliwości przemierzania najtrudniejszych terenów z niebywałą łatwością i szybkością. W leśnictwie pozwalają pokonywać nierówno tereny pokryte ściółką, a ukryte pod nią korzenie czy kamienie nie stanowią dla nich żadnej przeszkody. Pracownicy lasu często posługują się nimi w celu dotarcia do miejsca niebezpiecznego zdarzenia lub po prostu do patrolowania obszarów lasów. Z kolei w nadmorskim ratownictwie wodnym używane są w podobnym celu, niemniej jednak w tym przypadku pracują na całkowicie innym podłożu. Drobny piasek, po którym nierzadko ciężko spacerować jest dla quadu nawierzchnią, po której może osiągać zawrotne prędkości. Przejazd ratownika wzdłuż brzegu odbywa się niemal w mgnieniu oka, co byłoby absolutnie niemożliwe w przypadku chęci wykorzystania innego sprzętu.

Co więcej, te czterokołowe maszyny nie znajdują jedynie zastosowania w służbach mundurowych czy ratowniczych. Stają się także fenomenalnym sposobem na zapewnienie sobie przyjemnego zastrzyku adrenaliny. Osoby prywatne decydujące się na zakup tej maszyny traktują ją jako niewyczerpalne źródło rozrywki. Jazda quadem po najcięższych terenach wymaga jednocześnie wysokich umiejętności kierowcy, ale jednocześnie zapewnia mnóstwo pozytywnych endorfin.


Opony do quadów – czym się kierować podczas ich wyboru?

Najważniejszą rzeczą podczas dokonywania wyboru odpowiedniego ogumienia jest dobranie rozmiaru. Należy go uzależnić od rozmiaru zamontowanej w maszynie felgi. Ponadto trzeba pamiętać o odpowiedniej szerokości opony, gdyż zbyt wąska nie pozwoli w pełni cieszyć się mocą pojazdu. Z kolei za szeroki może wpłynąć niekorzystnie na cały układ kierowniczy quadu. Warto zawsze mieć na uwadze, by dopierać takie ogumienie do swojego czterokołowca, które zaleca producent. Zbyt duże lub małe egzemplarze realnie wpływają na sterowanie maszyną, zdecydowanie utrudniając jazdę.

Natomiast jeśli chodzi o odczytywanie danych dotyczących rozmiarów, to w przypadku quada wyróżnia się dwa oznaczenia. Pierwsze z nich metryczne – przyjmuje ono zapis 205/50-10. Pierwsza z liczb wyraża szerokość opony w milimetrach, z kolei druga to jej wysokość wyrażona procentowo w stosunku do szerokości. Postawiona na końcu dziesiątka to w tym przypadku średnica felgi. Szukając odpowiedniego ogumienia, możesz się spotkać także z zapisem calowym, który przybiera przykładową formę: 25X10-12. W tym wariancie pierwsza z liczb informuje o wysokości opony, kolejne o jej szerokości i średnicy felgi, z tym że wszystkie wartości wyrażone są w calach.


Opony do jazdy dynamicznej lub off-roadowej

W zależności od tego, jaki styl jazdy na quadzie preferujesz, taki zestaw ogumienia powinieneś nabyć. Jeśli interesuje Cię zrywne i w pełni dynamiczne pokonywanie trasy warto wyposażyć swoją maszynę w wysokie ogumienie. Z kolei dla jazdy typowo off-roadowej najlepiej zainstalować opony z mniejszym prześwitem. Dzięki temu obniżysz środek ciężkości pojazdu, quad stanie się stabilniejszy i zyska tym samym na przyczepności do podłoża.

Należy jednak mieć na uwadze, że pojazdy czterokołowe to zazwyczaj maszyny z napędem 4 × 4. W takim przypadku warto, by wszystkie zamontowane opony charakteryzowały się jednakowym stopniem zużycia. W przypadku, gdy na jednej osi byłoby zamontowane ogumienie z bieżnikiem bardziej wyeksploatowanym, wówczas podczas przenoszenia napędu jedna z osi mogłaby się blokować. Co za tym idzie – jedna para zużywałaby się bardziej od drugiej. Ostatecznie w konsekwencji nierównej pracy mogłoby dojść do awarii całego układu napędowego.


Kupowanie używanych opon do quadów – czy to dobry pomysł?

Pomimo tego, że teoretycznie na pierwszy rzut oka widać czy opona do quadu jest już zużyta, nabywanie takiego egzemplarza na rynku wtórnym wydaje się nie do końca rozsądnym rozwiązaniem. Przede wszystkim nie zyskuje się w ten sposób gwarancji, w jaki sposób opona była wcześniej eksploatowana. Mimo że jest to ogumienie relatywnie mocne, nie zawsze sprawdza się podczas jazdy na asfalcie czy powierzchniach betonowych. Bieżnik wówczas jest w dużej mierze przetarty, co może znaleźć odzwierciedlenie podczas jazdy na takich oponach w terenie. Nowe ogumienie do quadu z naszego sklepu to zawsze gwarancja indeksu nośności i prędkości.


Jakie ogumienie do quadu znajdziesz w naszej ofercie?

Nasz asortyment tworzą produkty kompatybilne z wieloma rodzajami czterokołowców. Wśród nich znajdziesz egzemplarze dedykowane najmniejszym pojazdom o felgach ze średnicą siedmiu cali, jak i do imponujących swoją wielkością maszyn na kołach „czternastkach”. Wszystkie z nich zapewniają doskonałą przyczepność w terenie, niemal wgryzając się w glebę. Dzięki temu podjazd pod nawet najbardziej stromą górę lub niebezpieczny zjazd ze zbocza stanie się łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Co więcej, wśród naszych propozycji znajdzie produkty wyposażone w samoczyszczący się bieżnik. Jego specjalne zaprojektowanie sprawia, że jazda swoją ulubioną maszyną stanie się jeszcze bardziej ekscytująca. Zyskujesz w ten sposób gwarancję quadu zawsze pewnie trzymającego się podłoża. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań o rozmiar lub rodzaj bieżnika kompatybilnego z Twoim quadem – skontaktuj się z naszymi specjalistami. Ich fachowa wiedza pomoże Ci dobrać idealnie współgrający egzemplarz z Twoją maszyną. Wspólnie stworzycie czterokołowiec do przepełnionej adrenaliną dynamicznej jazdy lub off-roadowego zdobywania wzniesień i gór.