Opony Motocyklowe .pl

Opony Motocyklowe

Opony motocyklowe są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego motocykla, a co za tym idzie, mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo osoby nim podróżującej. Żeby bezpiecznie dojechać do wyznaczonego sobie miejsca, bardzo ważną kwestią są opony dostosowane nie tylko do rodzaju danego motocykla, ale i do pory roku. W dowodzie rejestracyjnym pojazdu znajdziesz niezbędne informacje odnośnie do tego, jak dobrać odpowiednie opony. W naszym sklepie znajdziesz opony dedykowane motocyklom, które zagwarantują bezpieczeństwo i komfort jazdy. Opony letnie, zimowe oraz całoroczne, które można użytkować przez cały rok bez konieczności zmiany na zimowe. 

Oferujemy opony najwyższej jakości, które cechują się bardzo dobrą przyczepnością do każdego rodzaju podłoża i doskonałym prowadzeniem na zakrętach. Sklep internetowy alleopony24.pl gwarantuje nie tylko wysoką jakość oferowanych produktów, ale również przyjazne ceny. 

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Obowiązkową czynnością przed wyruszeniem w trasę jest bez wątpienia weryfikacja stanu ogumienia. Jest to jeden z kluczowych elementów, który decyduje czy motocyklista utrzyma się drodze podczas zakrętu, zdąży przyspieszyć lub wyhamować, a także podniesie komfort w trakcie jazdy.

Rodzaje opon motocyklowych.

Na rynku znajdziesz dwa rodzaje ogumienia – diagonalne i radialne. Te pierwsze charakteryzują się ułożeniem nici gumowych względem siebie na skos. Cała opona jest specjalnie owinięta mocnymi i sztywnymi plecionkami. Sprawia to, że staje się ona niezwykle sztywna i doskonale tłumi drgania. Tego typu rozwiązania są wykorzystywane do jednośladów typu enduro czy też cross.

Z kolei wspomniana opona radialna (inaczej promieniowa) ma nici rozciągające się wzdłuż siebie. Jest to zdecydowanie bardziej elastyczne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w motocyklach turystycznych, szosowych i sportowych. Taki typ ogumienia ułatwia wchodzenie w zakręt poprzez zapewnienie doskonałej przyczepności.


Opony motocyklowe – jakie wybrać?

Bardzo często pojawiające się pytanie u użytkowników podczas szukania ogumienia dotyczy tego, czy lepiej zakupić używane, czy nowe egzemplarze. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku motocykli opony z drugiej ręki mogą być źródłem katastrofalnej w skutkach awarii. Przede wszystkim przechowywanie ogumienia motocyklowego wymaga odpowiednich warunków. Należy pamiętać, że chcąc zachować jego właściwości, temperatura pomieszczenia, którym są składowane opony, nie powinna spadać poniżej 5 stopni Celsjusza. Co więcej, każdy egzemplarz ma swoje oznaczenie „DOT”, które informuje o dokładnej dacie produkcji. Pozornie dobrze wyglądający bieżnik na oponie nie zniweluje mikro pęknięć na pozostałych częściach opony. W związku z tym kupując używane modele, pozbawiasz się gwarancji niezawodności i w pełni bezpiecznej jazdy.

Wybór ogumienia należy także uzależnić od rodzaju jednośladu oraz sposobu jego użytkowania. W warunkach miejskich przede wszystkim należy postawić na rozwiązanie, które zapewni fenomenalną przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Warto też mieć na uwadze fakt, że opona wykazuje pełne swoje właściwości dopiero po odpowiednim rozgrzaniu.


Dobieranie rozmiaru ogumienia.

To, jaką wysokość i szerokość opony motocyklowej wybrać zależy oczywiście od rodzaju posiadanej maszyny. Już na wstępie można dużo wyczytać z opon, które aktualnie są zamontowane na jednośladzie. W przypadku, gdy na ścianie bocznej widnieją parametry 180/55R17 oznacza to, że należy szukać opony o szerokości 180 milimetrów, profilu 55, na felgę o średnicy 17 cali. Ponadto można spotkać się z dodatkowymi oznaczeniami, na przykład 73W. Informacja ta dotyczy indeksu nośności, który w podanym przykładzie wynosi maksymalnie 365 kilogramów oraz indeksu prędkości (W) – maks. 270 km/h.

W przypadku, gdy szukasz opon motocyklowych, ale nie wiesz jaki rozmiar będzie najlepszy do Twojego jednośladu – skontaktuj się z nami. Co więcej, w przypadku gdy chcesz zamontować większe lub mniejsze opony od tych, które masz teraz, skorzystaj z porady naszego eksperta. Wspólnie dobierzemy idealne ogumienie!


Jakie ogumienie do motocykli sportowych, a jakie do turystycznych?

Szukając odpowiednich opon do maszyn mających zapewniać duże dawki adrenaliny, przede wszystkim należy mieć na uwadze, by zapewniały one doskonałą przyczepność podczas pokonywania zakrętów. W związku z tym duże znaczenie ma wówczas profil, a sama mieszanka gumy powinna być stosunkowo miękka. Z kolei motocykle turystyczne powinny być wyposażone w ogumienie, które charakteryzuje się odpowiednio wysokim indeksem nośności. Jest ono kluczowe, gdyż nie ulega wątpliwości, że ten rodzaj jednośladu musi sobie doskonale radzić zarówno na asfalcie, jak i nieutwardzonej, szutrowej drodze. Musi ono wydajnie odprowadzać wodę, gdyż niejednokrotnie motocykliście przyjdzie zmierzyć się z terenem podmokłym. Powyższe spostrzeżenia potwierdzają jedynie wcześniejsze informacje o doborze konstrukcji radialnych i diagonalnych.


Jak dbać o opony motocyklowe?

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas eksploatacji ogumienia jest dbałość o odpowiednią ilość ciśnienia. Wpływa ono przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale także na poziom zużywania się opony. Zbyt niskie ciśnienie spowoduje szybsze zużywanie się bieżnika, co po niedługim czasie może być odczuwalne przez motocyklistę podczas próby manewrowania jednośladem. Z kolei zbyt wysokie napompowanie opon może skutkować szybszym zużywaniem się bieżnika w jego centralnej części oraz powstającymi pęknięciami, a to z kolei przełoży się na konieczność wymiany ogumienia na nowe.

Sprawdzanie ciśnienia w oponach powinno być czynnością stosunkowo częstą. Nie wymaga ona od użytkownika dużego wysiłku. Jego prawidłowy poziom realnie przekłada się na bezpieczeństwo nie tylko samego motocyklisty, ale także wszystkich spotykanych uczestników ruchu drogowego.


Najlepsze marki w jednym miejscu.

Chcąc znaleźć najlepsze opony do swojego motocykla, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. U nas znajdziesz produkty liderów rynku oponiarskiego, wśród których są takie marki jak Continental, Dunlop, Michelin czy Pirelli. Są to producenci, którzy tworzą ogumienie, wykorzystując tym samym najnowocześniejsze rozwiązania technologicznie. Wśród naszych propozycji znajdziesz modele wyposażone w systemy odpowiadające za skuteczne odprowadzanie wody czy też optymalizujące powierzchnię styku ogumienia z nawierzchnią.

Dlatego, jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy zakupić opony motocyklowe przez Internet to odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! W jednym miejscu zebraliśmy setki produktów przeznaczonych do różnego rodzaju jednośladów, dzięki czemu nie musisz odwiedzać kilku sklepów lub szukać odpowiednich rozwiązań. U nas nabędziesz ogumienie, posiadające potwierdzony indeks dopuszczalnej nośności i prędkości. Natomiast w przypadku, gdy potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego egzemplarza – służymy pomocą. Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązania do Twojego motocykla niezależnie od rodzaju posiadanej przez Ciebie maszyny.