Opony Off Road .pl

Opony Off Road

Pewnie doskonale sobie zdajemy sprawę z faktu, iż naszym sprzętem nie zawsze będziemy poruszać się po równej powierzchni. W wielu przypadkach, przy jakiejś budowie, konieczne będzie pokonanie trasy poza drogami. Do tego celu przydadzą się odpowiednie opony ciężarowe, budowlane typu off-road.

Poruszanie się po trudnym terenie ma tę cechę, że może często grozić różnego rodzaju uszkodzeniami w wyniku ostrych elementów. Jeśli do tego uwzględnimy, że użytkujemy pojazdy ciężarowe, czyli o sporym nacisku, otrzymujemy bardzo ryzykowne działania. Do takich działań trzeba odpowiednio wyposażyć swój sprzęt, by nie narażać się na uszkodzenia oraz przestoje.

Dobre opony budowlane off-road są więc podstawą. Warto dobrać je w taki sposób, by mieć pewność, że stosunek jakości do ceny był odpowiedni, oraz że dany model opony spełni swoje zadanie w naszej pracy. Sugerujemy zatem skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, który chętnie udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie mogą się pojawić.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Jak dobrać opony off road do pojazdów ciężarowych?

Dobierając opony off road do pojazdów ciężarowych należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe parametry, takie jak rozmiar, indeks nośności, czy indeks prędkości.

Bardzo ważne jest również ustalenie, na którą oś zakładane będzie ogumienie, wyróżniamy bowiem opony przeznaczone na następujące osie:

  • oś kierowana
  • oś napędowa
  • oś naczepowa
  • oś uniwersalna

Przy wyborze opon off road stosowanych w transporcie terenowym, warto zwrócić uwagę na głębokość bieżnika, albowiem parametr ten wpływa na przyczepność ogumienia do nawierzchni, a tym samym na bezpieczeństwo kierowcy i ładunku. Większa głębokość bieżnika pozwala również skrócić drogę hamowania, zwłaszcza w przypadku mokrej nawierzchni.

Jednym z ważniejszych parametrów jest również klasa efektywności paliwowej – wybierając ogumienie wysokiej klasy, można zaoszczędzić znaczne ilości paliwa. Wybierając ogumienie, należy zwrócić uwagę także na klasę przyczepności na mokrej nawierzchni, im wyższa jest ta klasa, tym droga hamowania będzie krótsza, co bezpośrednio przekłada się na wzrost bezpieczeństwa.

Dlaczego na oponach off road w zdecydowanej większości pojawia się oznaczenie TL?

Wynika to ze specyficznego zastosowania tego rodzaju ogumienia. Produkty typu off road zakładane są w pojazdach przeznaczonych do realizacji dostaw w ramach transportu terenowego, są one więc narażone na znacznie większe obciążenia i użytkowane są w zdecydowanie bardziej wymagającym terenie, niż ogumienie stosowane w transporcie drogowym. Dlatego właśnie pojawia się na nich oznaczenie TL, czyli tubeless, ponieważ nie stosuje się w nich dętki, która z reguły jest bardzo mocno narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i przebicia. Nawet jeżeli ogumienie bezdętkowe ulegnie już przebiciu, powietrze schodzi z niego stopniowo, w przypadku produktów wyposażonych w dętkę następuje to zaś natychmiast, nietrudno zatem zgadnąć, który produkt gwarantuje wyższy stopień bezpieczeństwa.

Opony bezdętkowe cechują się znacznie większą wytrzymałością niż klasyczne ogumienie z dętką, a w branży transportowej cenione są przede wszystkim rozwiązania niezawodne i pozwalające odpowiednio zabezpieczyć cenny ładunek.

M+S oraz 3PMSF – co to za oznaczenia na ogumieniu off road?

Ogumienie M+S (Mud + Snow) to ogumienie off road, które – zgodnie z deklaracją producenta – perfekcyjnie sprawdzi się na ośnieżonej i śliskiej, błotnistej nawierzchni. Bieżnik w tego typu produktach posiada znacznie większą liczbę nacięć, a zastosowana mieszanka jest z reguły bardzo miękka.

Oznaczenie 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), czyli popularny płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich, świadczy o tym, że ogumienie przystosowane jest do eksploatacji w warunkach zimowych, a jego parametry nie ulegają pogorszeniu przy temperaturach minusowych.

Czym charakteryzują się opony off road przeznaczone do samochodów ciężarowych?

Tego typu opony charakteryzują się głównie bardzo wysoką nośnością, z reguły jest to ogumienie wielosezonowe przystosowane do eksploatacji w wymagających warunkach terenowo-pogodowych. Pod względem konstrukcyjnym jest to ogumienie typu radialnego, które zapewnia zdecydowanie wyższy komfort jazdy i lepszą trakcję w porównaniu do produktów typu diagonalnego. Modele typu radialnego cechują się wyższą żywotnością, ponieważ mamy tutaj do czynienia z mniejszymi oporami toczenia ze względu na specyficzne, promieniste ułożenie warstw kordu. Dzięki temu na ogumienie tego typu oddziałuje mniejsze tarcie, niż w przypadku rozwiązań diagonalnych, w których warstwy kordu krzyżują się ze sobą. W ogumieniu tego typu za dodatkowe wzmocnienie czoła odpowiada opasanie rozmieszczone pomiędzy osnową a bieżnikiem.

Z uwagi na wyżej wymienione parametry, opona off road typu radialnego charakteryzuje się większą elastycznością i przyczepnością do nawierzchni, co jest bardzo pożądane w tak wymagającym obszarze, jakim jest transport terenowy.

Opony off road jakich producentów można znaleźć w waszym sklepie?

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo produkty m.in. następujących producentów: