Opony Do Tras Regionalnych

Duża aktywność transportowa stawia przed firmami zajmującymi się transportem i spedycją coraz to nowsze wyzwania. Do owych wyzwań należą między innymi gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, oraz nawierzchnia taka jak asfalt albo beton, dlatego opony regionalne powinny być wszechstronne, by móc spełniać swoje zadania w każdym czasie. W naszym sklepie znajdziecie szeroką gamę opon regionalnych, które wyszły spod skrzydeł najbardziej cenionych producentów opon. Wszystkie opony bez wyjątku cechują się unikalną rzeźbą bieżnika, który zapewnia doskonałą przyczepność do nawierzchni, niezwykle wysoką jakością wykonania, oraz odpornością, jeśli chodzi o jazdę na trudnych terenach.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Czym charakteryzują się opony do tras regionalnych?

Opony przeznaczone do tras regionalnych charakteryzują się przede wszystkim specyficzną konstrukcją, która pozwala pokonywać względnie długie dystanse z relatywnie wysoką prędkością — dlatego właśnie stosuje się ogumienie o konstrukcji radialnej.

Ogumienie tego typu cechuje się w szczególności niskimi oporami toczenia – nici osnowy poprowadzone są tutaj promieniowo, a nie krzyżowo, jak w przypadku rozwiązań typu diagonalnego, dzięki czemu produkty tego typu są bardziej elastyczne. Nie oferują one wprawdzie tak niesamowitej wytrzymałości i sztywności, jak ich diagonalny odpowiednik, zapewniają jednak bardzo duży komfort jazdy w mniej wymagającym terenie. Ich zaletą jest również większa nośność i lepsza przyczepność do nawierzchni.

To właśnie dzięki wymienionym powyżej parametrom, opony tego typu przystosowane są do rozwijania wysokich prędkości rzędu powyżej 100 km/h, co w przypadku ogumienia diagonalnego jest praktycznie niemożliwe. Warto również dodać, że ogumienie typu radialnego jest w stanie osiągać wyższe przebiegi dzięki lepszej żywotności – produkty te wolniej się bowiem nagrzewają. W oponach ciężarowych do tras regionalnych z reguły nie stosuje się dętki – rozwiązania bezdętkowe są dużo bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia i awarie, umożliwiają tym samym uniknięcie potencjalnie bardzo kosztownych opóźnień w dostawie cennego ładunku.

Jakie są klasy przyczepności opon na mokrej nawierzchni?

Na skali przyczepności ogumienia na mokrej powierzchni można wyróżnić siedem klas, uszeregowanych od najlepszej do najgorszej: od A do G, warto jednak podkreślić, że w handlu nie spotkamy produktów o klasie najgorszej, czyli G.

Aby odpowiednio sklasyfikować ogumienie, konieczne jest przeprowadzenie testów polegających na rozpędzeniu pojazdu na specyficznej trasie cechującej się nawierzchnią pokrytą warstwą wody do prędkości referencyjnej wynoszącej 80 km/h i hamowaniu w określonym punkcie. Następnie mierzy się drogę hamowania i przydziela produktom daną klasę. Informację o klasie przyczepności na mokrej nawierzchni bez trudu znajdziemy na etykiecie ogumienia.

Czym kierować się przy doborze opon do tras regionalnych?

Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie ogumienia ciężarowego do tras regionalnych. Jednym z ważniejszych parametrów jest nośność, czyli maksymalne obciążenie, które może przypadać na poszczególne opony. Można posłużyć się tutaj tabelą indeksów nośności, która umożliwi optymalne dobranie obciążeń.

Kolejnym istotnym parametrem jest efektywność paliwowa ogumienia do tras regionalnych – opony o wysokiej klasie tego parametru pozwalają zaoszczędzić w dłuższe perspektywie czasu bardzo dużą ilość paliwa, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji pojazdu ciężarowego.

Czynnikiem, który przy zakupie ogumienia do tras regionalnych uwzględnia absolutnie każdy klient, jest oczywiście cena. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo produkty podzielone na trzy klasy cenowe: ekonomiczną, medium i premium. W oponach klasy premium zastosowano najnowocześniejsze technologie dostępne aktualnie na rynku, jednak odbija się to na ich stosunkowo wysokiej cenie. Klasa ekonomiczna to natomiast wciąż pełnowartościowe, przetestowane ogumienie, którego jakość odbiega od modeli z wyższych klas. Opony do tras regionalnych tej klasy mogą cechować się gorszymi parametrami, niższą jakością materiałów, a także krótszą żywotnością. Klasa medium to próba znalezienia kompromisu pomiędzy obydwoma wcześniej opisanymi klasami – ogumienie tej klasy nie jest tak drogie, jak produkty z klasy premium, a jego jakość jest znacznie wyższa od modeli klasy ekonomicznej.

Czy mogę liczyć na pomoc w doborze opon do tras regionalnych ze strony waszego sklepu?

Oczywiście! Nasz zespół ekspertów posiadających ogromne doświadczenie w branży transportu ciężarowego już czeka, aby zapewnić Ci pomoc. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, dobierzemy ogumienie do tras regionalnych odpowiadające konkretnym potrzebom klienta.