Opony Do Równiarki .pl

Opony Do Równiarki

Równiarki to bardzo rozbudowany sprzęt, który ma dość specyficzną konstrukcję. Najczęstszym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest wysunięcie łopat na specjalnym przedłużeniu, z dodatkową parą kół. Dzięki temu, oraz wdrożeniu podwójnego systemu łopat, bardzo dobrze pojazd ten wyrównuje powierzchnię.

Ponieważ zastosowanie równiarek jest różne, różne są również wymagania co do ich funkcjonalności. Zawsze jednakże w zasadzie z powodu swej funkcji, tego typu sprzęt musi być dostosowany do pokonywania nierównej powierzchni. Oznacza to, że potrzebne są właściwe opony przemysłowo-budowlane, które uwzględnią te wymaganie.Na potrzeby równiarek tworzy się właśnie specyficzne ogumienie, które pozwoli na poruszanie się tego sprzętu nawet w ciężkich warunkach.

W naszej ofercie posiadamy różnego typu opony przemysłowo-budowlane, w tym również do równiarek. Dysponujemy całkiem szeroka ofertą, uwzględniającą różne zapotrzebowania jakościowe. Wystarczy zapoznać się ze specyfiką konkretnego modelu, dostępną na jego karcie i wybrać coś w sam raz pod kątem swoich potrzeb.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Jak profesjonalnie dobrać opony do równiarki?

Dobór odpowiednich opon do równiarki może sprawić pewne problemy – tego rodzaju maszyna przeznaczona do wykonywania kompleksowych robót ziemnych posiada wszechstronne zastosowanie, w związku z czym musi być przygotowana do pracy w praktycznie każdym terenie.

Do równiarek warto wybierać opony cechujące się możliwie jak najwyższą wytrzymałością, czyli ogumienie o wysokim parametrze PR, który informuje o liczbie warstw płócien. Doskonale sprawdzą się tutaj opony wielosezonowe stworzone z myślą o eksploatacji o każdej porze roku.

W segmencie tak specjalistycznego sprzętu, jakim są opony przemysłowe do maszyn użytkowanych przy robotach ziemnych, w tym również równiarek, prym wiedzie przede wszystkim ogumienie diagonalne. W odróżnieniu od ogumienia radialnego opony diagonalne cechują się bardzo dużą sztywnością, ze względu na zastosowanie grubej warstwy kordu w całym przekroju. Zwiększona wytrzymałość tego typu ogumienia wynika ze specyficznego, krzyżowego ułożenia warstw kordu wyprodukowanych z materiałów odznaczających się wyjątkową trwałością względem siebie. Kolejną zaletą rozwiązania diagonalnego jest z pewnością zdecydowanie lepsza amortyzacja drgań.

Do równiarek, tak jak z resztą do innych maszyn wykorzystywanych w przemyśle, często wybierane jest ogumienie bezdętkowe. I ma to swoje uzasadnienie: tego typu opony są po prostu bardziej wytrzymałe niż ogumienie wyposażone w dętkę, a nawet jeżeli ulegną już przebiciu, to powietrze schodzi stopniowo, co zapewnia zdecydowanie bezpieczniejszą eksploatację.

Kluczowe znaczenie przy zakupie ogumienia ma również — oczywiście oprócz rozmiaru — indeks prędkości i nośności, który pozwala bardzo precyzyjne dobranie produktów do maksymalnej masy całkowitej maszyny.

Oznaczenia producentów na oponach do równiarki — jak je odczytywać?

Posłużmy się tutaj przykładem konkretnego ogumienia przemysłowego: 10-16.5 Neumaster SKS 2135 KG A2 10PR TL.

  • 10-16.5 oznacza tutaj, że szerokość opony wynosi 10 cali, natomiast jej średnica 16,5 cala.
  • 2135 KG A2 – jest to produkt o indeksie nośności wynoszącym 2135 kg przy indeksie prędkości A2 (10 km/h).
  • 10 PR – liczba warstw płócien, im wyższa jest ta liczba, tym bardziej wytrzymałe jest ogumienie.
  • oznaczenie TL – świadczy o tym, że zastosowano tutaj rozwiązanie bezdętkowe.

Na naszej stronie internetowej mają Państwo ponadto możliwość porównywania ze sobą poszczególnych produktów, dzięki czemu dobór odpowiedniego ogumienia do równiarki powinien być zdecydowanie łatwiejszy.

Co przemawia za zakupem opon do równiarki w naszym sklepie internetowym?

Przyczyn, dla których warto kupić ogumienie właśnie u nas, jest bardzo wiele. Przede wszystkim, oferowany przez nas asortyment jest bardzo różnorodny i obejmuje produkty w zróżnicowanych klasach jakościowo-cenowych. Dzięki temu nasi klienci mogą postawić na ogumienie klasy premium, którego jakość jest najwyższa lub wybrać tańsze produkty klasy ekonomicznej. Pewnym kompromisem pomiędzy jakością i ceną jest tutaj natomiast klasa medium – ogumienie, w którym wykorzystano technologie stosowane jeszcze kilka lat wcześniej wyłącznie w produktach klasy premium.

Oferowane przez nas ogumienie do równiarek pozyskujemy wyłącznie od renomowanych producentów, których wyroby zostały przetestowane pod względem jakości i zgodności ze specyfikacją. Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że zakupione u nas produkty będą cechować się wysoką żywotnością oraz odpornością na przebicie i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. A to przecież podstawa w przypadku ogumienia przemysłowego.

Kolejny argument? Kompetentne doradztwo gwarantowane przez zespół doświadczonych ekspertów, którzy z pewnością będą umieć skutecznie pomóc Państwu w wyborze odpowiedniego ogumienia do konkretnego modelu równiarki. Istotnym ułatwieniem jest również możliwość porównywania poszczególnych produktów zaimplementowana na naszej stronie internetowej. Konkurencja tego nie ma!

Jakie marki opon można znaleźć w ofercie?

W naszej ofercie znajdą Państwo ogumienie m.in. następujących marek: