Opony Ciężarowe West Lake - Sklep AlleOpony24.pl
Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Opony Ciężarowe West Lake

WestLake - ponad 60 lat doświadczenia na światowym rynku.

Historia marki WestLake zaczyna się już w 1958 roku w jednym z największych, średniowiecznych miast świata, czyli Hangzhou. Główną atrakcją turystyczną, z której miasto to słynie na całym świecie, a która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest Jezioro Zachodnie, czyli właśnie WestLake. To właśnie tu powstaje firma Hangzhou Rubber General Factory, produkująca różnego rodzaju artykuły gumowe.

Rozwój samej marki przebiega spokojnie, lecz stabilnie. Jednakże wszystko zmienia się po wkroczeniu w lata dziewięćdziesiąte. Wtedy też koncern postawił na dynamiczny rozwój, szukając partnera do fuzji, by zwiększyć swoje możliwości. Ostatecznie połączona się z działającym w Hongkongu Zhongce Investment Company, dając w roku 1992 początek koncernowi Hangzhou Zhongce Rubber Company Limited. To otwarło drogę do przejęcia wielu lokalnych spółek, w tym Hangzhou Chao Yang Rubber Company z branży gumowej, co pozwoliło na znaczne rozszerzenie oferty firmy.

To doprowadziło do powstania już w 1993 roku flagowej marki całego koncernu, czyli znanej dziś i omawianej szeroko marki WestLake. Została ona wsparta od razu również marką Goodride. To otworzyło przed koncernem światowe rynki.

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych marka weszła do Kanady i Australii, lokując tam swoje filie, stanowiące do dziś najprężniejsze filie w całej strukturze koncernu. Następny był Bliski Wschód i Afryka, dzięki współpracy z koncernem Al Dobowi Group, który to wreszcie, dzięki swojej spółce Eskay Tyres, wprowadził markę WestLake również do Europy.

Taki dynamiczny rozwój był wspierany przez ogromny nacisk na badania i opracowywanie nowych technologii. Zaczęły powstawać centra badań, które poprawiały jakość produkcji, z roku na rok podnosząc wartość sprzedaży. Doprowadziło to nawet do zagrożenia pozycji takich potęg jak Michelin, Goodyear, Bridgestone czy Continental. Obecnie firma bowiem zajmuje stabilne miejsce w pierwszej dziesiątce producentów opon na świecie.

Opony marki WestLake to przemysłowe i ciężarowe opony, gdyż z tego głównie jest kojarzona ta marka na naszym rynku. Opony te mają jedne z najlepszych wyników, jeśli chodzi o efektywność energetyczną czy klasę przyczepności. Przyzwoite wartości ma również indeks nośności oraz prędkości, co przy niskiej emisji hałasu i radialnej konstrukcji, czyni te opony wyjątkowo atrakcyjne do wielu zastosowań. Łączą one bowiem w sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale również dobre osiągi i przyzwoitą cenę. Dlatego warto rozważyć ich wdrożenie w swojej flocie.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY