Opony Rolnicze Rosava - Sklep AlleOpony24.pl
Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Opony Rolnicze Rosava

Rosava - doświadczenie procentuje.

Marka Rosava to jedna z najdłużej działających firm produkujących opony na Ukrainie. Powstała już w roku 1972, zaś dokładnie 22 grudnia o piątej rano z taśm produkcyjnych zjeżdża pierwsza opona w fabryce w Białej Cerkwi. Już 26 grudnia rusza produkcja własnych półproduktów, która uniezależniła produkcję opon od dostaw zewnętrznych. Rozwój fabryki był bardzo dynamiczny, w niecały rok z taśmy została wyprowadzona milionowa opona, a dwa lata później rozpoczęła się również produkcja pierwszych opon radialnych.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Moce produkcyjne rosły, tak samo jak możliwości fabryki i ilość zamówień. W cztery lata po jej uruchomieniu, świętowano już 10 milionów wyprodukowanych opon, co na standardy roku 1976 było prawdziwym fenomenem. Marka Rosava produkuje opony na taką skalę, że wypełnia wszystkie plany z nadwyżką, stając się największym producentem opon w całym, byłym ZSRR i wiodącym producentem we wszystkich krajach WNP. Zaprocentowało to uruchomieniem drugiej fabryki w 1980 roku. Wtedy też rozpoczęto produkcję opon do kombajnów “Don” (Rostselmash).

Następne lata to okres dynamicznego rozwoju i wielokrotnego podwajania produkcji. Widać też rosnący udział produkcji opon rolniczych w całym profilu działalności marki Rosava. Choć sama marka powstaje dopiero w roku 1996, zastępując wcześniej działające stowarzyszenie. W dwa lata później łączy się z zagranicznym kapitałem.

Dziś to już firma produkująca opony na światowym poziomie. W swojej ofercie posiada bardzo wiele modeli różnego rodzaju ogumienia, choć u nas kojarzona jest ta marka głównie z opon rolniczych. Te, produkowane zarówno w wariantach diagonalnym jak i radialnym, charakteryzują się całkiem dobrymi parametrami.

Przede wszystkim marka Rosava to produkcja rozwiązań do kombajnów czy innych maszyn rolniczych. Choć jakość opony klasyfikuje się jako budżetowa, to jednak są to całkiem dobre rozwiązania, znacznie lepsze od rozwiązań bieżnikowanych. Na plus za tą marką świadczą przyzwoite wartości wskaźników indeksu nośności oraz prędkości.