Opony Rolnicze Kleber - Sklep AlleOpony24.pl
Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Opony Rolnicze Kleber

Kleber, czyli opony z grupy Michelin

O oponach Klebermożna usłyszeć w bardzo wielu miejscach, gdyż jest to zasadniczo dość popularna marka. Ona sama jednak jest zaledwie jedną z wielu marek w portfolio koncernu oponiarskiego Michelin.

Sam koncern jest największym koncernem oponiarskim w Europie i jednym z największych na świecie. Posiada on wśród podległych mu marek między innymi właśnie markę Kleber, która sama swoją historię zaczyna już w roku 1911.

To właśnie bowiem wtedy z linii produkcyjnych zjechała, dokładnie 8 grudnia, pierwsza opona. W tamtych czasach była to jeszcze firma „Société Française B.F. Goodrich” w Colombes, we Francji. Sama firma rozwijała się bardzo dynamicznie, co i rusz wypuszczając na rynek nowe rozwiązania, które okazują się kolejnym, przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę”. Najpierw pojawia się opona “Souple Corde” (osnowa bez wątku) około roku 1920, a następnie, w latach 30 XX w., rozpoczyna się produkcja opon lotniczych. Wtedy też, w 1935 marka wyposaża słynny już samochód Chambord w białe opony ścienne. W roku 1938 nazwa ulega zmianie na „Colombes-Goodrich”.

Lata wojenne to równocześnie spore straty z powodu bombardowań. Ponieważ produkcja została wstrzymana na niemal dwa lata, miało to wpływ na stan firmy. Niemniej, w 1945 roku firma wprowadza się na Avenue Kleber w Paryżu i wtedy wreszcie przyjmuje nazwę “Kleber-Colombes”. Pierwsza opona rolnicza, konkretnie model Tracsol, pojawia się już w roku 1948.

To właśnie marka Kleber rewolucjonizuje świat oponiarski, decydując się na nieszablonowy krok. W roku 1951 wprowadza pierwszą oponę z wbudowaną dętką. Opony bezdętkowe wkrótce zdobędą serca niemal wszystkich producentów i użytkowników opon. Jest to tym prostsze, że rok wcześniej Maurice Herzog, pracownik firmy, zdobył szczyt Annapurna w Himalajach, rozsławiając markę na cały świat.

Lata 60 XX w. to kolejne, dynamiczne kroki. Powstaje na początku ikoniczna opona V10 (radialna osnowa oraz opaska tekstylna), a już w 1969 roku Kleber wyposaża Concorde. Dalsze lata, to dalszy, dynamiczny rozwój. Doprowadziło to w końcu do zainteresowania firmą Kleber koncernu Michelin. W końcu koncern ten staje się większościowym akcjonariuszem i właścicielem marki w roku 1981. Zbiegło się to z rozsławieniem opon Kleber przez Michele Moutona, który zajmuje na tych oponach drugie miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Lata kolejne, to dynamiczny rozwój marki Kleber. Staje się ona w 1994 roku pierwszym producentem homologowanym dla TWINGO. Następnie na rynku pojawia się szereg, najpopularniejszych opon tej marki.

Dziś, jest to marka opon dobrej jakości, przy zachowaniu przystępnych cen. Opony rolniczeKleber, z przeznaczeniem dla traktorów i innych maszyn rolniczych, są produkowane przez markę już od lat 40 XX w.. Na przestrzeni lat pojawia się wiele propozycji, a nawet całych zestawów opon, charakteryzujących się całkiem konkretnymi parametrami. Zawsze warto mieć jednak z tyłu głowy fakt, iż jest to marka należąca do grupy Kleber, która z kolei jest właśnie gwarantem odpowiedniej jakości.

Co do opon rolniczych, to można wyróżnić wiele serii interesujących produktów. To takie serie jak Kleber Gripker czy Kleber Fitker, ale najpopularniejsze są obecnie serie Topker i Cropker.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY