Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Opony Ciężarowe Falken

Marka opon Falken - japońska precyzja

Japończycy są powszechnie kojarzeni z bardzo honorowego i dokładnego podejścia do wszystkiego, co robią. Dlatego też wiele produktów, które wywodzą się z Kraju Kwitnącej Wiśni jest dobrze skonstruowanych i działa w sposób niezwykle wydajny.

Również w branży oponiarskiej kraj ten odcisnął swoje piętno, wprowadzając wysoki standard na rynku w postaci marki Falken.

Powstała ona stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1983 roku jako część firmy Sumitomo Rubber Industries w Kobe, w Japonii właśnie. W tym samym roku na rynek wypuszczono również pierwszą oponę tej marki, która miała już w dwa lata zyskać popularność tak dużą, by swobodnie wejść na rynek amerykański oraz trzech kolejnych, by pojawić się w europie.

Oficjalne biuro marki otwarto w Europie w 1988 roku, konkretnie w Offenbach w Niemczech. W trzy kolejne lata powstało biuro w Stanach Zjednoczonych w Rancho Cucamonga, w Kalifornii.

Początkowe lata są naznaczone dość delikatną ekspansją wbrew pozorom. Silne działania rozpoczynają się w roku 1999, kiedy Falken Team rozpoczyna współzawodnictwo w wyścigu ADAC 24 na torze w Nurburgring. W dwa lata później marka zostaje sponsorem tej trasy, a po kolejnych 4 zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Było to możliwe w dużej mierze właśnie dzięki oponom zamontowanym w samochodzie.

W pełni oficjalnie europejski oddział zaczyna działać od 2008, kiedy to powstaje Falken Tyre Europe GmBH. Kolejne lata to nawiązywanie współpracy z kolejnymi, dużymi markami (jak Porsche, Nissan czy BMW), a także kolejna poprawa osiągów. Ostatecznie, w roku 2018 opona Falken Sincera SN832 zajmuje pierwsze miejsce w rankingu opon letnich ADAC. W tym też roku zaczęto opony Falken montować w fabrycznie nowych, luksusowych samochodach terenowych Mercedes G-Class. Rok później fabrycznie opony marki Falken montuje się już w Porsche Macan.

Do dnia dzisiejszego marka ta kojarzona jest z bardzo dobrych, precyzyjnie działających opon. Głównym założeniem produkcyjnym, które przyświeca tej marce, jest maksymalnie wysoka jakość za wszelką cenę. Dlatego są to opony z najwyższej półki, jeśli chodzi o osiągi.

Marka Falken dostarcza opon dostawczych, osobowych czy terenowych, więc mogą być swobodnie montowane w wielu pojazdach różnego typu - w zależności od potrzeb. Są to opony wysokiej jakości, z bardzo dobrymi wskaźnikami wartości indeksów przyczepności, nośności czy prędkości. To również przyzwoita klasa energetyczna oraz cicha praca.

Oczywiście w ofercie tej marki można znaleźć zarówno opony letnie jak i zimowe, więc wystarczy określić swoje potrzeby i rozpocząć przygodę z marką Falken z Japonii.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY