Opony Ciężarowe BFGoodrich - Sklep AlleOpony24.pl

Opony Ciężarowe BFGoodrich

BFGoodrich - realizacja “Amerykańskiego snu”

Koniec XIX w. to ugruntowywanie się pozycji Ameryki na arenie międzynarodowej. To wtedy rozpoczął się potężny wzrost przemysłu i rozwój niemal wszystkich branż. Między innymi również branży oponiarskiej.

Już w 1870 roku powstała marka BFGoodrich, a wszystko to odbyło się dzięki działaniu wizjonera dr. Benjamina Franklina Goodricha. Ten samouk i wizjoner zjednał sobie lokalnych inwestorów i w tym właśnie czasie stworzył pierwszą fabrykę opon w Ameryce Północnej, dokładnie w Akron, w stanie Ohio. Rozwój firmy był bardzo dynamiczny, a produkowane opony wysokiej jakości. Dlatego też już na początku kolejnego wieku syn Benjamina, Charles Cross Goodrich inwestuje w pierwszy ośrodek badawczy w Stanach Zjednoczonych. Było to podyktowane rosnącymi wymaganiami co do osiągów opon, zaś wizjonerskie podejście miało już na zawsze pozostać cechą wyróżniającą tej marki.

Dzięki niemu bowiem już na początku XX wieku marka BFGoodrich wyróżnia się na tle konkurencji bardzo wieloma cechami i oferuje sobą naprawdę dobre podejście i wiele możliwości. To właśnie ona w roku 1903 zasłynęła jako producent opon do Forda, model A, który był pierwszym samochodem, wykorzystanym do przemierzenia kontynentu północnoamerykańskiego ze wschodu na zachód.

Następne lata naznaczone były dynamicznym rozwojem. Marka rozpoczęła współpracę z branżą lotniczą, by w 1927 roku zasłynąć jako firma, która wyposażyła w opony pierwszy samolot, który przemierzył Atlantyk bez przerwy i zapewnił gładkie lądowanie w Paryżu. Ta współpraca doprowadza do sytuacji, w której w 1981 roku BFGoodrich wyposaża w opony prom kosmiczny Columbia.

Dalszy rozwój marki jest naznaczona ciągłą innowacją. W roku 1947 wychodzi pierwsza opona bezdętkowa, montowana w amerykańskich samochodach. W roku 1965 marka produkuje pierwszą oponę radialną Lifesaver, a dwa lata później pierwszą oponę umożliwiającą jazdę bez ciśnienia.

U nas jest to marka głównie kojarzona z opon ciężarowych oraz osobowych. Ten pierwszy zakres produktowy rozwijany jest od dawna, ale to w 1972 roku marka BFGoodrich wprowadza, wbrew działaniom konkurencji, opony radialne do pojazdów ciężarowych.

I takie zazwyczaj są to produkty, co oczywiście przekłada się na zdecydowanie większą przyczepność. Zasadniczo marka BFGoodrich to opony klasy Medium, czyli bardzo dobre o różnym zastosowaniu (w tym do ciężarowych samochodów o zastosowaniu szosowym, do osi naczepowej i wielu innych). Opony tej marki charakteryzują się bardzo dobrymi współczynnikami, a nawet można spotkać rozwiązania z oznaczeniem M+S (Mud + Snow), czyli opon do specjalnych warunków.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY