Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Rodzaj opony
Konstrukcja
Indeks prędkości
Indeks nośności
Przeznaczenie
Czas wysyłki
Filtruj

Opony Rolnicze

Nie wiesz jakie opony rolnicze wybrać? Jak dobrać dętkę do opony rolniczej? A może nie wiesz, czy wybrać oponę rolniczą diagonalną, czy radialną? Trafiłeś w dobre miejsce, pomożemy Ci podjąć dobrą decyzję!

Wiele osób staje przed dylematem, wybierając ogumienie dla swoich maszyn. Przemysł rolniczy nieustannie się rozwija, co niesie za sobą wzrost oczekiwań Klientów. Z tego powodu nasi doradcy służą radą, pomagając dobrać najlepsze opony rolnicze do danej maszyny. Dokonanie właściwego wyboru gwarantuje niezawodność, pozwoli uniknąć przestojów w pracy i oszczędzić czas.

Posiadamy szeroki wybór opon, które będą pasowały do większości maszyn i ciągników. Przez cały czas dbamy o to, by nasza oferta była rozwijana o nowe produkty, które będą się charakteryzowały wysoką jakością oraz atrakcyjnymi cenami. Wśród nich można znaleźć modele z klasy ekonomicznej, od producentów Malhotra, Petlas, Ozka, klasy średniej np. Mitas, Kleber, Cultor czy Taurus, a także premium np. Vredestein, Goodyear, Trelleborg, Michelin.

Mamy za sobą wieloletnie doświadczenie i coraz większe grono zadowolonych klientów. Jeśli szukasz ogumienia dla swoich maszyn, czym prędzej zapoznaj się z naszą ofertą.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

13X5.00-6 Mitas G-1

70,00 zł

  Wysyłka: 24h - zamówienia złożone do godz. 14

dostawadostępne w magazyniedni roboczych
Ilość

Co to są opony rolnicze?

Opony rolnicze to specjalnie zaprojektowane ogumienie, które jest przeznaczone do użytku w rolnictwie. Opony te są zazwyczaj większe i bardziej wytrzymałe niż standardowe opony samochodowe, aby poradzić sobie z ciężarem maszyn rolniczych i przyczep. Ich unikalna konstrukcja pozwala na efektywne poruszanie się po trudnym terenie gospodarskim, zapewniając równocześnie komfort i bezpieczeństwo podczas pracy. Opony rolnicze mogą być dedykowane do różnych maszyn, między innymi ciągników, kombajnów, opryskiwaczy oraz przyczep rolniczych.

W zależności od potrzeb dostępne są różne rodzaje opon rolniczych, takie jak radialne, diagonalne czy specjalistyczne modele przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.

Klasy opon rolniczych

Intensywna eksploatacja, uszkodzenie lub po prostu zużycie materiału to najczęstsze przyczyny wymiany opon do maszyn rolniczych. Zakup nowych to inwestycja na kolejnych kilka lat jeśli zostaną wybrane prawidłowo i odpowiednio dopasowane do rodzaju ciągnika oraz jego eksploatacji. Tylko, jakie wybrać, żeby być zadowolonym?

Na pewno warto zwrócić uwagę na klasy ogumienia, które podobnie, jak w przypadku tradycyjnych pojazdów dzielą się na:

  1. Ekonomiczną
  2. Średnią
  3. Premium

Modele znajdujące się w tej klasyfikacji różnią się od siebie przede wszystkim ceną, jaką należy za nie zapłacić. Jej wysokość w dużej mierze zależy od tworzywa, z jakiego została wykonana, kraju produkcji. Wpływ na cenę mają również dodatkowe usługi, jakimi taka opona może być objęta, np. serwis posprzedażowy.

Ponadto kolejną różnicą między modelami różnych klas będzie stopień ich wytrzymałości: podatność na uszkodzenia, odporność na warunki atmosferyczne, a także to, w jakiej technologii ją skonstruowano. Te cechy nie są widoczne na pierwszy rzut oka, dlatego podczas zakupu warto zapytać o wskazanie właściwości, jakie posiada ogumienie danej klasy.

Często wielu osobom wydaje się, że opony szczególnie się od siebie nie różnią, dlatego najlepiej wybrać najtańszy model i zaoszczędzić. Jednak nie jest to takie proste, ponieważ wszystko zależy od częstotliwości eksploatacji, a także odpowiedniego doboru ogumienia. Zakup niewłaściwego modelu często związany jest z oszczędnością, w następstwie której często ponosi się dodatkowe i duże wydatki.

Opony rolnicze — radialne czy diagonalne?

Mają duży wpływ na odpowiednią pracę i bezpieczeństwo użytkownika. Istnieją dwa typy opon do traktora, dlatego warto dowiedzieć się czym się one charakteryzują oraz jaki model najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego ciągnika.

Typy:

  1. Diagonalne: to opony, których osnowa zbudowana jest z ułożonych na przemian kordów wzmacniających. Każda z kilku warstw kordów skierowana jest w innym kierunku pod kątek 40 stopni, w ten sposób powstaje skrzyżowany wzór. Dzięki takiej budowie modele te są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a ich praca jest bardzo cicha. Swoje zastosowanie znajdą szczególnie na nierównym terenie.

  2. Radialne: w tym modelu oprócz znajdującej się na zewnątrz warstwy wzmacniającej, która ułożona jest pod kątem 90 stopni pod bieżnikiem znajduje się jeszcze kilka warstw kordu, które w odróżnieniu od warstwy wzmacniającej ułożone są ukośnie. Taka budowa sprawia, że opona jest bardziej sztywna i wytrzymała, co więcej w odróżnieniu od diagonalnej jest dodatkowo zabezpieczona przed odkształceniami. Ponadto ten model zmniejsza zużycie paliwa, ponieważ jej wydajność się zwiększa przy dużych prędkościach.

Jak zatem wybrać oponę rolniczą?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, w jakim celu będziemy wykorzystywać nasz traktor, ponieważ w ten sposób będzie nam dużo łatwiej dopasować rodzaj ogumienia. Pytania, jakie można sobie zadać to, np. Czy będę używał go na terenie płaskim, czy wyboistym? Czy będę go używać w celach budowlanych, czy do prac polowych? Zadanie sobie takich pytań powinno nam znacznie ułatwić wybór i rozwiać wątpliwości.

Jak dobrać dętkę do opony rolniczej

Wybór odpowiedniego ogumienia do maszyn rolniczych nie zawsze jest prosty. Oczywiście możemy zaufać sprzedawcy, który zaoferuje nam dętkę, jednak lepiej samodzielnie sprawdzić, jaka będzie pasować, a następnie porównać to z modelem zaproponowanym przez sprzedawcę.

Zastosowanie

Należy również pamiętać, że zadaniem dętki jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia gazu w kole, które wypełnia. Ma ono wpływ na zapewnienie oponie odpowiednich właściwości, a także dodanie mu sprężystości. Dętki wykonuje się z gumy, są to wypełnione gazem komory, które tłoczone jest do niej przez wentyl.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając dętkę należy sprawdzić szerokość, profil, a także średnicę naszego ogumienia, w ten sposób możemy znaleźć model, który będzie pasował. Te informacje znajdziemy bezpośrednio na ogumieniu, poza nazwą producenta oraz modelem powinien znajdować się również szereg cyfr przedzielone literami. Pierwsza z liczb oznacza szerokość przekroju, a druga informuje o profilu opony.

Mając informacje na temat szerokości oraz profilu ogumienia w naszej maszynie rolniczej najlepiej poszukać modeli dostępnych w odpowiednich dla nas rozmiarach. Należy również pamiętać, żeby zwrócić uwagę na typ zaworu, jaki występuje w naszym kole i znalezienie dętki o takim samym rodzaju.

Oznaczenia opon rolniczych

Szeroki wybór ogumienia sprawia, że mamy coraz większy wybór, dzięki czemu, możemy znaleźć ogumienie, które będzie wytrzymałe i sprawdzi się nawet przy intensywnej eksploatacji. Jednak kupując taki sprzęt należy wiedzieć, jak interpretować znajdujące się na nich oznaczenia.

Poniżej przedstawiamy oznaczenia opon rolniczych oraz wyjaśniamy, co one oznaczają. W ten sposób już zawsze będziesz wiedział, jakie ogumienie wybrać, aby odpowiadało Twoim wymaganiom.

  1. Warto sprawdzić, czy rodzaj wybranego ogumienia jest letni, czy zimowy, pomoże nam w tym umieszczone na nim oznaczenie 3PMSF, które pochodzi z języka angielskiego od słów Three-peak mountain snowflake. Jeśli na ogumieniu znajduje się ten skrót oznacza to, że ogumienie jest przystosowane do warunków zimowych
  2. Jeśli chcemy sprawdzić, czy mamy do czynienia z modelem radialnym pomoże nam w tym umieszczona na ogumieniu litera R, która oznacza, że jest ono radialne.
  3. Przebite koło często wymaga zmiany dętki, dlatego przed jej wymianą należy sprawdzić, czy nasza opona jest dętkowa, czy nie. Skrót TT oznacza, że posiada ona dętkę, natomiast TL świadczy o tym, że ogumienie jest bezdętkowe.
  4. Bezpieczeństwo to podstawa bez względu na to czy prowadzimy maszynę rolniczą, czy samochód osobowy, dlatego należy sprawdzić, czy wybrane ogumienie spełnia standardy bezpieczeństwa. Pomoże nam w tym skrót DOT oznaczający, że model jest zgodny ze standardami bezpieczeństwa.

Hurtownia opon rolniczych

Jeśli preferujesz bezpośredni kontakt ze specjalistą oraz potrzebują fachowej porady przy wyborze opon rolniczych, nasza hurtownia Ci w tym pomoże. Znajdziesz u nas szeroki wybór opon, w tym także specjalistyczne modele przeznaczone do różnych rodzajów maszyn rolniczych. 

Jeśli zaś poszukujesz najtańszych opon rolniczych, warto zwrócić uwagę na okazjonalne promocje. Poza promocjami istnieje także możliwość zakupu używanych opon rolniczych, jednakże należy dokładnie sprawdzić ich stan oraz historię użytkowania, aby mieć pewność co do ich jakości i trwałości.

Jak sprawdzić stan i nośność opon rolniczych?

Aby zapewnić bezpieczeństwo i optymalne parametry pracy maszyn rolniczych, istotne jest regularne sprawdzanie stanu technicznego opon rolniczych. Istnieją różne metody i parametry, które pozwalają na ocenę stanu oraz indeks nośności opon rolniczych, co pozwala na prawidłową eksploatację maszyn oraz minimalizację ryzyka wystąpienia awarii podczas pracy na polu.