Opony Ciężarowe Taurus

Marka Taurus pojawiła się na europejskim rynku już w roku 1882, choć wtedy jeszcze nie funkcjonowała pod taką nazwą. Pierwsze trzydzieści lat historii upłynęło stabilnie, ale w roku 1912 powstała przejściowa marka Cordatic. Istniała ona zaledwie rok, bo w 1913 już pierwszy raz świat usłyszał o marce opon Taurus. Na obecnie powszechnie kojarzonego z marką byka w logu, firma musiała jednak poczekać kolejne 10 lat.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Dzieje marki są dość burzliwe, ponieważ w roku 1949 została znacjonalizowana. Dalszy rozwój przebiegał więc pod znakiem spółki państwowej. W roku 1973 marka stała się Węgierskimi Zakładami Gumowymi Taurus, skupiając się nie tylko na produkcji opon, ale również wielu innych produktów. Rok później rozpoczęto produkcję opon radialnych.

Pierwsze opony rolnicze powstają w 1979 roku w Nyíregyháza, a w 1992 roku wyróżniono podmiot w ramach grupy, który miał się zająć tylko produkcją opon rolniczych. W roku 1996 cała grupa Taurus staje się własnością grupy Michelin. To ważna data, ponieważ wyznacza również wzrost jakości produkowanych produktów.

Obecnie na rynku polskim można spotkać zarówno opony do samochodów osobowych marki Taurus, opony ciężarowe jak i opony rolnicze. Mamy do czynienia z produktami oferowanymi w przystępnych cenach o dobrej jakości, znacznie lepszej od opon bieżnikowanych. Wśród opon do maszyn rolniczych, wyróżnić należy opony diagonalne do osi napędowych ciągników. Są one dość wytrzymałe, a do tego stosunkowo tanie i o dobrych wartościach najważniejszych indeksów.