Opony Nexen

Koreańska marka Nexen o długiej historii.

Półwysep koreański jest znany ze swoich dość burzliwych dziejów i różnych kolei losów, które targały kontynentem. A mimo to stamtąd wywodzi się wiele topowych marek, uznawanych na całym świecie. Wśród marek, głównie z rynku elektroniki użytkowej, pojawiają się również marki z innych obszarów gospodarki.

Marka Nexen, powstała jako firma Heung-a Tyre Industry już w 1942 roku. Do roku 1952 powoli się rozwijała. Oczywiście zawierucha wojenna miała wpływ na rozwój przedsiębiorstwa, jednakże ostatecznie pierwsza opona samochodowa w Korei została wyprodukowana przez tę firmę w 1956 roku. Kolejne lata to dynamiczny rozwój firmy. Już w 1976 roku wchodzi ona na koreańską giełdę, co podkreśla jej dynamiczny rozwój. Powstają kolejne zakłady produkcyjne, a firma ta wkrótce zaczyna interesować grupę Michelin. W końcu w roku 1991 dochodzi do joint venture między obiema markami i od tego czasu ich dzieje są ze sobą ściśle powiązane.

Warto zauważyć, że marka zdobywa certyfikację ISO 9001 już w 1994 roku - niejednokrotnie całe dekady przed konkurencją. Nadaje to nowego dynamizmu rozwojowi samej marki. Co ciekawe, pod nazwą Nexen znamy ją dopiero od 2000 roku.

Kolejne lata to kolejne certyfikacje - QS 9000 czy ISO 14001. Podkreśla to wysoką jakość produkowanych opon. Sama marka zdobywa również wiele innych nagród oraz odznaczeń. Charakteryzuje się bowiem przejrzystą rachunkowością i pionierstwem w stwarzaniu warunków pracy dla osób niepełnosprawnych.

W końcu w roku 2005 powstaje oddział w USA, a już rok później fabryka w Chinach (w słynnym regionie Qingdao, słynącym z produkcji opon właśnie). Kolejne dwa lata zajęło marce wejście w pełni na rynek europejski, poprzez utworzenie oddziału na tym kontynencie.

Od tamtej pory do dziś powstały kolejne oddziały i fabryki (w tym również poprzez zakupienie czeskich zakładów Zatec). Ugruntowało to pozycję marki Nexen na rynku.

Dla nas są to w głównej mierze różnego rodzaju opony osobowe oraz dostawcze i z tych opon marka Nexen jest kojarzona w naszym kraju. Dostarcza ona ogromnej gamy modeli, z których można swobodnie dobrać rozwiązanie pod kątem nawet najbardziej rozbudowanych potrzeb. Są to opony zarówno letnie, jak i zimowe. Wartości wskaźników i parametrów jakościowych stawia te rozwiązania na dość wysokiej pozycji, czyniąc z tych opon wybór bardzo rozsądny, jeśli zależy nam na osiągach. Zwłaszcza, że opony te wpisują się idealne w nasze potrzeby i normy.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY