Opony Przemysłowe JCB Sitemaster


JCB Sitemaster - brytyjska marka, która wcale nie chciała produkować opon.

Skojarzenia, dotyczące nazwy JCB Sitemaster, które mogą się pojawić na sam widok pierwszych trzech liter, z pewnością są słuszne. Są to bowiem litery na rynku koparko-ładowarek i innych maszyn budowlanych, ale nie tylko, znane bardzo dobrze już od ponad 70 lat.

Przedsiębiorstwo J C Bamford Excavators Ltd., czyli właściciel marki JCB Sitemaster, powstało w 1945 roku. Zostało założone przez Josepha Cyrila Bamforda w garażu w Uttoxeter, który wynajmował. Z początku nie miało ono większego znaczenia, jednakże w roku 1953 założyciel tej marki skonstruował pierwszą na świecie koparko-ładowarkę. Znaczenia tego faktu i jego przełożenia na nasz świat łatwo się domyśleć. Od tego czasu bowiem, nawet w języku angielskim funkcjonuje specjalny synonim, na określenie tego typu maszyn, a składający się, właśnie z trzech liter - “JCB”.

To oczywiście umożliwiło dynamiczny rozwój firmy, która dziś zatrudnia ponad 12 tysięcy pracowników w 22 fabrykach na całym świecie. Jest to więc spora siła, która rozdaje karty na rynku tego typu rozwiązań.

W bogatej ofercie firmy można również znaleźć ogumienie. Marka JCB Sitemaster odpowiada właśnie za produkcję opon przemysłowych i, jak nietrudno się domyśleć, kieruje ofertę głównie do różnego rodzaju sprzętów budowlanych. Można zatem w ofercie odnaleźć opony do koparko-ładowarek, spychaczy czy podnośników.

Ktoś, kto kojarzy jakość produktów marki JCB, może być również pewien co do tego, że dostarczane przez firmę opony zdecydowanie spełniają najwyższe normy jakościowe. Mimo iż firma nie specjalizuje się w samym ogumieniu, to jednak kompleksowe podejście do produkcji sprawia, że nie da się zignorować jej doświadczenia. Dlatego też opony przemysłowe marki JCB Sitemaster są oponami dobrymi. Widać to szczególnie po wartościach indeksów wykorzystywanych do oceny ogumienia. Są to przeważnie wytrzymałe opony diagonalne, które swobodnie można przeznaczyć do pracy w szczególnych warunkach.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY