Opony Ciężarowe Barum - Sklep AlleOpony24.pl
Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Opony Ciężarowe Barum

Czeskie opony Barum - dobra jakość w dobrej cenie

Kompleks przemysłowy, zlokalizowany w mieście Zlin, słynie z bardzo wielu ciekawych i szanowanych marek producentów różnorakich rozwiązań. Do tych najsłynniejszych należy bez wątpienia koncern Bata, słynący z produkcji obuwia znanego na całym świecie.

Tomas Bata to słynny założyciel firmy obuwniczej, który już w 1894 roku rozpoczął ekspansję na cały świat. W roku 1932 interes przejął jego brat, Jan Antonin Bata. Zakłady Bata zostały znacjonalizowane w 1945 roku i od tego czasu duży nacisk został położony na branżę gumową i nowe wyzwania w produkcji rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego. Zrezygnowano z produkcji butów ochronnych, a skierowano zainteresowanie w stronę opon. Poskutkowało to aliasem strategicznym w roku 1948, polegającym na połączeniu koncernu z firmami Rubana czy Mitas. Tak właśnie powstała marka Barum.

Założenie marki było proste - opony mają być trwałe, mocne, ale przede wszystkim - niedrogie. Wizja się ziściła, gdyż pojazdy wyposażone w opony marki Barum niejednokrotnie zwyciężały w sportach motorowych w latach 1931 - 1960. Poskutkowało to uruchomieniem specjalnego, nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Otrokovicach, w Czechach w 1966 roku. Opony opuszczają ten zakład do dnia dzisiejszego.

Jeszcze w roku 1971 marka Barum zasłynęła z organizacji pierwszego Rajdu Barum Czech w Zlinie. Do dziś odbywa się ta inicjatywa, skupiona na testach prędkości i wyścigach.

Dla samej marki Barum najważniejszym wydarzeniem było wejście do grupy Continental. Grupa ta to znana na całym świecie firma oponiarska z Niemiec. To pozwoliło na zwiększenie dynamiki rozwoju firmy do bardzo wysokiego poziomu. Od tego czasu marka Barum wykorzystuje doświadczenia i kompetencje swojego partnera. Posiada również własny dział do spraw badań i rozwoju, co przekłada się na ciągłą poprawę jakości produkowanych opon i ich zaawansowania technologicznego.

Ten rozwój nie pozostał bez odzewu. Przełożył się on bowiem na uznanie Lloyd’s Register Group, wyrażone przez nadanie certyfikatu tej grupy w 1994 roku. Wtedy też uzyskano pierwszy certyfikat ISO 9001, dla produkcji opon samochodowych. W 1996 roku certyfikacja obejmowała już opony rolnicze i ciężarowe. W roku 1997 Barum stał się pierwszą, czeską firmą z certyfikatem ISO 14001 i EMAS, za ochronę środowiska w swoich procesach produkcyjnych.

Dziś Barum to produkcja ponad 21 milionów opon rocznie. Oponami ciężarowymi na poważnie zajmuje się od dłuższego czasu, jednak to 1982 rok jest dla tej branży szczególnie istotny. Od tego czasu firma produkuje stalowe opony do samochodów ciężarowych. Poskutkowało to dynamicznym rozwojem i w 2015 roku otwarciem nowej hali produkcyjnej, zajmującej się tylko produkcja opon ciężarowych. Dziś produkcja ta sięga miliona opon rocznie.

Marka Barum to dziś dobra jakość w niskiej cenie. Producent produkuje opony ciężarowe do pracy terenowej, do zastosowań szosowych, do osi napędowych oraz prowadzących. Wiele rozwiązań jest oponami radialnymi, o polepszonej trakcji. Dodając do tego przyzwoite wartości indeksów, otrzymujemy naprawdę dobre rozwiązania.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY