Budżetowe opony zimowe – najlepsze w testach na sezon 2023/2024

PRZYGOTUJ SAMOCHÓD DO ZIMY

baner_alleopony

SPIS TREŚCI:

Sezon zimowy rozkręcił nam się na dobre, co oznacza, że nadszedł czas, aby zastanowić się nad wyborem odpowiednich opon do naszych pojazdów. Dla kierowców, którzy korzystają z samochodu sporadycznie, zwłaszcza w miejskich warunkach, budżetowe opony zimowe mogą być doskonałym wyborem. Modele klasy ekonomicznej łączą niską cenę z przyzwoitymi właściwościami jezdnymi, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób poszukujących rozsądnej inwestycji na zimowy sezon 2023/2024.

Opony budżetowe, znane również ze swojej konkurencyjnej ceny, zazwyczaj oferują przyzwoite właściwości jezdne w niskich cenach. Dla tych, którzy zastanawiają się, jakie opony warte są uwagi w tym segmencie na nadchodzący sezon zimowy, przygotowaliśmy obszerny przegląd. Sprawdźcie, jakie modele przeznaczone na zimowe warunki zimowe w sezonie 2023/2024 zasługują na uwagę i są uznawane za najlepsze w testach.

Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się, które budżetowe opony zimowe są godne polecenia, a także jakie innowacyjne rozwiązania warto wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego zestawu na zbliżające się miesiące zimowe. Bezpieczeństwo i oszczędność idą w parze – oto, jakim oponom z tego segmentu warto się przyjrzeć w sezonie zimowym 2023/2024!

Ile mogą zaoferować zimowe opony?

opona klasy ekonomicznej

Trzy podstawowe klasy opon: premium, średnia i budżetowa (ekonomiczna)

Najnowsze opony zimowe, podzielone na trzy klasy - premiumśrednią i budżetową (czasami określaną jako ekonomiczną) - oferują różne poziomy wydajności w zimowych warunkach. Czy jednak opony budżetowe są rzeczywiście najgorsze? Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Sprawdzone ogumienie, które przeszło szereg testów

Opony budżetowe to nie tylko oszczędność, to także sprawdzone, homologowane ogumienie. W testach potrafią wypaść bardzo dobrze, zapewniając równowagę między ceną a wydajnością. Wiele modeli ma doskonałe parametry na śniegu i świetnie radzi sobie w niskich temperaturach.

Bezpieczeństwo w segmencie budżetowym

Topowe modele z segmentu budżetowego są wystarczająco bezpieczne, co pozwala na korzystanie z nich w zimowych warunkach. Odpowiadają na potrzeby kierowców, oferując nie tylko atrakcyjne ceny, ale także niezbędne bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach.

Co odróżnia opony budżetowe od wyższych klas?

Opony budżetowe mogą korzystać ze starszych projektów bieżnika i nieco starszych jakościowo składników, ale to nie przekreśla ich skuteczności. Warto zauważyć, że najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, stosowane w oponach klasy premium, trafiają do segmentu budżetowego po kilku latach.

Dla kogo budżetowe opony zimowe?

Budżetowe nowe opony zimowe są idealne dla osób:

 • Użytkujących auta w mniej intensywny sposób,
 • Poruszających się głównie po mieście i regularnie odśnieżanych drogach,
 • Posiadających auto z niezbyt mocnym silnikiem,
 • Preferujących spokojną jazdę,
 • Chcących zaoszczędzić na komplecie opon.

Opony budżetowe - solidny wybór w zimowych warunkach

Nawet niedrogie opony zimowe sprawdzą się lepiej niż opony letnie tak zwane "letniaki" w warunkach, do których nie są de facto przystosowane. Dzięki domieszce krzemionki, guma opony zachowuje elastyczność w niskich temperaturach, a drobne lamele zapewniają odpowiednią trakcję na śniegu i zaśnieżonych drogach. Chociaż opony budżetowe mogą być mniej ciche, komfortowe i trwałe niż ich odpowiedniki z klasy premium, to w zimowych warunkach radzą sobie naprawdę znakomicie.

Jakich opon zimowych nie wybierać? Unikaj tych błędów!

wybór opon zimowych jakich nie wybierać

1. Jakość niezweryfikowana: Opony bez testów i homologacji

Nie ryzykuj wybierając opony, których jakość nie została w żaden sposób zweryfikowana. Sama homologacja to za mało. Modele o wątpliwej reputacji, zwłaszcza opony nieznanych marek, nie przeszły testów w renomowanych europejskich ośrodkach badawczych czy czasopismach motoryzacyjnych, takich jak ADAC, Auto Bild, Auto Zeitung czy Tyre Reviews.

2. Opony bieżnikowane od nieznanych producentów: Ryzyko jakości

Opony bieżnikowane od nieznanych producentów to ryzyko, którego nie warto podejmować. Niską jakość można spotkać na giełdach i bazarach. Wybierając opony, postaw na sprawdzone marki i modele, które zdobyły uznanie w testach.

3. Opony z kolcami: Niedozwolone w Polsce

najlepsze opony zimowe alleopony24

W Polsce niedozwolone są opony z kolcami, przeznaczone na najcięższe warunki drogowe. Alternatywą dla kolców są jednak łańcuchy śniegowe, które przydadzą się w górskich odcinkach dróg.

4. Opony skandynawskie: Nie zawsze idealne na polskie drogi

Opony skandynawskie, choć idealne do jazdy w najmroźniejszych rejonach, mogą kiepsko sprawdzać się na polskich drogach. Zazwyczaj zaprojektowane do jazdy w warunkach silnego mrozu i na śnieżno-lodowej nawierzchni, źle znoszą asfalt. Mają niski indeks prędkości, są bardzo miękkie i źle znoszą wysokie temperatury. Na oponach skandynawskich samochód może zachowywać się niestabilnie, co wpływa na komfort jazdy.

Podsumowanie: Wybieraj mądrze dla bezpieczeństwa i komfortu
dobre opony zimowe

Unikaj opon zimowych, których jakość nie jest potwierdzona testami i homologacją. Opony od nieznanych producentów oraz modele z kolcami mogą narazić cię na kłopoty. Opony skandynawskie, chociaż świetne w ekstremalnych warunkach, nie zawsze są idealnym wyborem na polskie drogi. Wybieraj mądrze, kierując się bezpieczeństwem i komfortem jazdy.

Kim jest ADAC?

adac niemiecki klub sportowy ranking opon

ADAC – Niemiecki Klub Samochodowy Z Tradycjami

ADAC to skrót od (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club), czyli Niemiecki Klub Samochodowy. Jest to jedna z największych i najbardziej wpływowych organizacji motoryzacyjnych na świecie. Klub ten został założony w roku 1903 w Stuttgarcie, Niemcy. Od tego czasu ADAC zyskał renomę jako niezależna organizacja, której celem jest wspieranie kierowców, zarówno pod względem bezpieczeństwa drogowego, jak i w kwestiach związanych z podróżami samochodowymi.

Misja ADAC obejmuje:

 1. Bezpieczeństwo drogowe: Organizacja aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach poprzez kampanie edukacyjne, badania oraz inicjowanie zmian prawnych.

 2. Pomoc techniczna: ADAC oferuje szeroką gamę usług pomocy drogowej i technicznej dla swoich członków, w tym holowanie, naprawy na miejscu, a także usługi związane z mobilnością.

 3. Testy i oceny: Klub regularnie przeprowadza testy pojazdów, opon, a także różnych produktów motoryzacyjnych. Wyniki tych testów są szeroko cenione i wpływają na wybory kierowców na całym świecie.

 4. Wsparcie turystyki: ADAC angażuje się również w promowanie turystyki samochodowej, oferując informacje o trasach, obiektach noclegowych i atrakcjach turystycznych.

Dzięki swojemu zaangażowaniu i wiarygodności, ADAC zdobył uznanie nie tylko wśród niemieckich kierowców, ale także na międzynarodowej scenie motoryzacyjnej. Jego testy opon zimowych, jak i innych produktów, są punktem odniesienia dla branży, a ich wyniki są bardzo cenione przez kierowców na całym świecie.


Więc jakie opony budżetowe na zimę wybrać?

nowe opony zimowe ekonomiczne alleopony24

Odkryj Najlepsze Opcje na AlleOpony24.pl!

Z tym pytaniem wielu kierowców ma problem, gdyż na rynku jest wiele marek i producentów. MichelinDunlopFuldaBridgestoneContinental oraz Goodyear – to marki, które najlepiej wypadły w testach opon zimowych według ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) 2023/2024.

W oceanie dostępnych opcji, warto jednak zastanowić się również nad oponami budżetowymi. Czy naprawdę musisz wydać fortunę, aby cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem jazdy zimą? Najnowsze testy opon zimowych, w tym te przeprowadzone przez ADAC, dostarczają cennych informacji.

Najnowsze Testy Opon Budżetowych: Barum Polaris 5 na Czele!

W najnowszych testach ADAC opony zimowe w dwóch rozmiarach, 205/60 R16 oraz 225/45 R17, pokazały swoje umiejętności. Szczególnie imponujące okazały się opony Barum Polaris 5, uzyskując taką samą notę co renomowane opony zaliczane do klasy premium Vredestein Wintrac - 3,1. To wynik zaskakujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Barum to marka budżetowa. Opony czeskiego producenta sprawdziły się doskonale na ośnieżonej nawierzchni, a ich żywotność i odporność na ścieranie zasługują na uznanie.

Opona 195/65R15 Barum Polaris 5 91H Alleopony24.pl

195/65R15 Barum Polaris 5 91H
Barum

Cena: 274,00 zł

Opona 205/55R16 BARUM POLARIS 5 91T Alleopony24.pl

205/55R16 BARUM POLARIS 5 91T
Barum

Cena: 295,00 zł

Opona 215/60R17 Barum Polaris 5 100V Alleopony24.pl

215/60R17 Barum Polaris 5 100V
Barum

Cena: 550,00 zł


Apollo Aspire XP Winter – Budżet, ale z Zadowalającymi Wynikami!

Marka budżetowa, Apollo Aspire XP Winter, również zdobyła swoje miejsce w teście ADAC opony 225/45 R17. Choć uzyskała notę "zadowalającą", co pozwoliło jej zająć 10 miejsce na z notą 2,8 na 16 uczestników, to należy pamiętać, że konkurencja była zaciekła. Opony Apollo szczególnie dobrze sprawdziły się na mokrej nawierzchni, ale również na śniegu i suchym asfalcie. Trzeba jednak zaznaczyć, że wysoki poziom hałasu może być ich jedynym minusem.

Opona 215/60R17 Apollo Aspire XP Winter 96H Alleopony24.pl
Opona 215/50R17 APOLLO ASPIRE XP WINTER XL 95V Alleopony24.pl
Opona 245/45R18 APOLLO ASPIRE XP WINTER XL 100V Alleopony24.pl

Sava Eskimo HP2 – Pewność i Wydajność na Zimowej Drodze

Sava Eskimo HP2 to kolejny model opon zimowych, który zasłużył na ocenę końcową "zadowalająca". Dostępne w rozmiarach od 15 do 17 cali, te opony charakteryzują się solidną konstrukcją i wydajnością na zimowej nawierzchni.

Kluczowe cechy opon Eskimo HP2:

 1. Dobre przyczepności na mokrej nawierzchni: Rowki w kształcie litery W to nie tylko element stylistyczny – gwarantują one również dobrą przyczepność na mokrej drodze i skutecznie niwelują zjawisko aquaplaningu.

 2. Skuteczność na śniegu: Kierunkowy bieżnik i gęste lamele sprawiają, że opony te skutecznie wgryzają się w śnieg. W teście ADAC, Eskimo HP2 wypadły wyjątkowo dobrze na śniegu, co potwierdza ich doskonałą wydajność w trudnych warunkach zimowych.

 3. Pozytywne opinie w testach TCS i ÖAMTC: Nie tylko ADAC docenił te opony. Również w tegorocznych testach przeprowadzonych przez TCS i ÖAMTC, Sava Eskimo HP2 uzyskały pozytywne opinie, co świadczy o ich wszechstronności i skuteczności.

Podsumowując, Sava Eskimo HP2 to nie tylko opony zadowalające, ale również pewne i efektywne rozwiązanie na zimowych drogach. Dzięki solidnej konstrukcji i pozytywnym wynikom testów, są godnym uwagi wyborem dla kierowców stawiających na bezpieczeństwo i komfort jazdy w zimowych warunkach.

195/60R15 SAVA ESKIMO S3+ 88T
Sava

Cena: 310,00 zł

205/55R16 SAVA ESKIMO S3 + 91T
Sava

Cena: 316,00 zł

215/55R17 Sava Eskimo HP2 98V
Sava

Cena: 510,00 zł


Kormoran Snow – Przystępność Cena i Wydajność na Śniegu

Opony zimowe Kormoran Snow, choć otrzymały notę "niewystarczająca" w testach, nie powinny być lekceważone. To wyjątkowo przystępna cenowo opcja, charakteryzująca się przyzwoitymi osiągami, zwłaszcza na śniegu. Mimo pewnych ograniczeń, te opony zasługują na uwagę dla określonej grupy kierowców.

Najważniejsze cechy opon Kormoran Snow:

 1. Przystępna cena: Jednym z głównych atutów tego modelu jest atrakcyjna cena. Kormoran Snow to świetna opcja dla tych, którzy szukają oszczędności bez konieczności rezygnacji z przyzwoitych osiągów.

 2. Skuteczność na śniegu: Warto zauważyć, że opony Kormoran Snow wypadły dobrze na śniegu, co sprawia, że są one szczególnie odpowiednie dla kierowców poruszających się w warunkach zimowych.

 3. Ograniczenia w odprowadzaniu wody: Model ten może nie zachwycać podczas odprowadzania wody, co jest związane z konstrukcją bieżnika. Niemniej jednak, dla kierowców o spokojnym stylu jazdy i sporadycznym korzystaniu z samochodu, może to być akceptowalny kompromis.

Podsumowując, Kormoran Snow to budżetowa opcja, idealna dla tych, którzy cenią przystępną cenę i nie zamierzają narażać opon na intensywne użytkowanie w trudnych warunkach. Dla kierowców preferujących spokojną jazdę i korzystających z samochodu okazjonalnie, te opony mogą być rozsądnym wyborem.

Kormoran

Cena: 228,00 zł

Kormoran

Cena: 260,00 zł

Kormoran

Cena: 320,00 zł


Inne Budżetowe Opcje, które Warto Rozważyć:


baner_alleopony

 • Dębica Frigo 2: Należąca do GoodyearDębica prezentuje solidne opony zimowe w przystępnej cenie.

 • NEXEN WINGUARD SNOW: Producent z Korei Południowej Nexen oferuje dobre osiągi w warunkach zimowych i jest często polecana przez ekspertów.

 • MATADOR MP93 NORDICCA: Marka Matador zyskuje popularność dzięki efektywnym rozwiązaniom w segmencie budżetowym.

 • APLUS A701 XLOpony Aplus mogą zaskoczyć swoją wydajnością w stosunku do niskiej ceny.

 • FALKEN HS01: Niemiecka marka Falken oferuje opony zimowe, które mogą konkurować w segmencie budżetowym.

 • GOODRIDE SW608: Choć nie jest najbardziej znaną marką, opony Goodride SW608 zdobyły pozytywne opinie za przystępną cenę.

Odkryj Największy Wybór opon na AlleOpony24.pl!

Gdy już wiesz, które opony budżetowe na zimę warto rozważyć, czas na zakupy! AlleOpony24.pl to miejsce, gdzie znajdziesz największy wybór opon w Polsce.

Dlaczego warto kupić opony na AlleOpony24.pl?

 1. Największy Wybór: Jako lider na rynku, oferujemy największy wybór opon w Polsce. Znajdziesz u nas renomowane marki premium oraz wysokiej jakości opony z innych segmentów.
 2. Profesjonalna Pomoc: Nasz zespół doświadczonych specjalistów pozostaje do Twojej dyspozycji, pomagając w doborze odpowiednich opon do każdego pojazdu. Skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefoniczną – nasi konsultanci są gotowi służyć pomocą.
 3. Doskonała Obsługa Klienta: W AlleOpony24.pl cenimy relacje z klientami. Dlatego zapewniamy doskonałą obsługę klienta, dbając o Twoją satysfakcję na każdym etapie zakupu.

Nie trać czasu na poszukiwanie – z AlleOpony24.pl zyskujesz dostęp do największego wyboru opon w Polsce i profesjonalnej pomocy, której potrzebujesz – sprawdź naszą ofertę już dziś i ciesz się bezpieczną jazdą zimową!

Napisz komentarz

Author: