Opony Rolnicze W Rozmiarze 9.5R28 (250/85R28) - Alleopony24.pl

Opony Rolnicze W Rozmiarze 9.5R28 (250/85R28)

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Opony w rozmiarze 9.5R28 przeznaczone są do maszyn i pojazdów rolniczych.

Oznaczenie 9.5R28 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 9.5), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny, ponieważ może nieznacznie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w calach. W zapisie milimetrowym będzie to 241.3 mm. Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 9.5R28 wartość ta wynosi 28 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera „R” występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy. W przypadku opon rolniczych możemy użyć też zamiennika diagonalnego w rozmiarze 9.5-28. Produkty w tym rozmiarze posiadają też zapis milimetrowy 250/85R28.

Jeżeli planujemy montaż węższych opon i zamierzamy pozostać przy standardowej wysokości, zamiennikiem będzie rozmiar 230/95R28.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Rolnicze: do osi napędowych ciągników i upraw międzyrzędowych.