Opony Rolnicze W Rozmiarze 480/95R50 - Alleopony24.pl

Opony Rolnicze W Rozmiarze 480/95R50

Nie odnaleziono treści.

Powrót do strony głownej

Opony w rozmiarze 480/95R50 przeznaczone są do maszyn i pojazdów rolniczych pracujących przy uprawach międzyrzędowych.

Oznaczenie 480/95R50 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 480), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny, ponieważ może nieznacznie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w milimetrach. W zapisie calowym wartość ta wynosi ok. 18.9 cali. Kolejnym wymiarem w zapisie rozmiaru opony jest profil (który w tym przypadku wynosi 95%). Wartość ta określa stosunek szerokości śladu opony do wysokości jej ścianki bocznej. Oznacza to, że profil opony w rozmiarze 480/95R50 wynosi 456 mm (95% z 480 mm). Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 480/95R50 wartość ta wynosi 50 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera „R” występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Rolnicze: do osi napędowych ciągników i upraw międzyrzędowych.