Opony Rolnicze W Rozmiarze 250/85R24 (9.5R24)

Każdego roku tysiące kierowców samochodów osobowych, dostawczych czy jednośladów przemierza miliony kilometrów. Jak wiadomo, żaden pojazd nie mógłby się poruszać po drogach bez opon, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo, zarówno kierowców, jak i pasażerów, podczas pokonywania tras w różnych warunkach atmosferycznych.

W naszej ofercie dostępne są opony do pojazdów osobowych, terenowych, maszyn budowlanych, a także sprzętów rolniczych. Ostatnie z wymienionych potrzebują solidnego ogumienia, które będzie odporne na różne przeszkody, takie jak ziemiste podłoże czy kamienie. Zakup opon powinien być przemyślany, a także dostosowany do rodzaju urządzenia.

Proponowane przez nas ogumienie 250/85R24 w większości przypadków jest całoroczne oraz bezdętkowe. Konstrukcja takiego ogumienia polega na zapewnianie szczelności między oponą a obręczą felgi. Znajduje się tam także wzmocnienie w postaci stopki. Dysponujemy produktami różnych marek, a także różnych klas, np. średniej lub ekonomicznej.

Opony w rozmiarze 250/85R24 przeznaczone są do maszyn i pojazdów rolniczych.

Oznaczenie 250/85R24 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 250), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny, ponieważ może nieznacznie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w milimetrach. W zapisie calowym wartość ta wynosi ok. 9.8 cali. Kolejnym wymiarem w zapisie rozmiaru opony jest profil (który w tym przypadku wynosi 85%). Wartość ta określa stosunek szerokości śladu opony do wysokości jej ścianki bocznej. Oznacza to, że profil opony w rozmiarze 250/85R24 wynosi 212.5 mm (85% z 250 mm). Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 250/85R24 wartość ta wynosi 24 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera „R” występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy. Ogumienie ma też swój zapis w calach, i jest to produkt w rozmiarze 9.5R24.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Rolnicze: do osi napędowych ciągników i upraw międzyrzędowych.