Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Rodzaj opony
Konstrukcja
Indeks prędkości
Indeks nośności
Przeznaczenie
Czas wysyłki
Filtruj

Opony Rolnicze W Rozmiarze 15.0/55-17

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Opony w rozmiarze 15.0/55-17 przeznaczone są do maszyn i pojazdów rolniczych.

Oznaczenie 15.0/55-17 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 15), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wartość dokładna, ponieważ może minimalnie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w calach. W zapisie milimetrowym będzie to 381 mm. Kolejnym wymiarem w zapisie rozmiaru opony jest profil (który w tym przypadku wynosi 55%). Wartość ta określa stosunek szerokości śladu opony do jej wysokości jej ścianki bocznej. Oznacza to, że profil opony w rozmiarze 15.0/55-17 wynosi 209.55 mm (55% z 381 mm). Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt możemy zamontować. W przypadku rozmiaru 15.0/55-17 wartość ta wynosi 17 i wyrażona jest w calach.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon diagonalnych charakteryzujących się lepszą stabilnością pojazdu, dobrymi właściwościami samoczyszczącymi i odpornością na uszkodzenia boczne. O konstrukcji radialnej informuje nas znak „-” występujący w rozmiarze przed wymiarem średnicy.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Rolnicze: do osi trasnportowych przyczep i napędowych ciągników oraz ładowarek teleskopowych.