Opony Rolnicze W Rozmiarze 16.9-24 - Alleopony24.pl

Opony Rolnicze W Rozmiarze 16.9-24

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Rozmiar 16.9-24 wykorzystywany jest w oponach o zastosowaniu Rolniczo-Przemysłowym.

Oznaczenie 16.9-24 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 16.9), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wartość dokładna, ponieważ może minimalnie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w calach. W zapisie milimetrowym będzie to 429.26 mm. Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt możemy zamontować. W przypadku rozmiaru 16.9-24 wartość ta wynosi 24 i wyrażona jest w calach.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon diagonalnych charakteryzujących się lepszą stabilnością pojazdu, dobrymi właściwościami samoczyszczącymi i odpornością na uszkodzenia boczne. O konstrukcji radialnej informuje nas znak „-” występujący w rozmiarze przed wymiarem średnicy. W przypadku opon rolniczych możemy użyć też zamiennika radialnego w rozmiarze 16.9R24.

Rozmiar 16.9-24 ma też zapis milimetrowy 440/80-24.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Rolnicze: do osi napędowych ciągników. Przemysłowe: do ładowarek i koparko-ładowarek.