Opony Przemysłowe W Rozmiarze 300R15

Nie odnaleziono treści.

Powrót do strony głownej

Opony w rozmiarze 300R15 przeznaczone są do wózków widłowych.

Oznaczenie 300R15 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 300), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny, ponieważ może nieznacznie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w milimetrach. W zapisie calowym będzie to ok. 11.8". Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 300R15 wartość ta wynosi 15 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera „R” występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy. Opona przemysłowa w powyższym rozmiarze występuje również w wersji diagonalnej w rozmiarze 300-15. Rozmiar ten może mieć także postać 315/70R15 w zapisie milimetrowym.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Przemysłowe: do wózków widłowych.