Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Rodzaj opony
Konstrukcja
Indeks prędkości
Indeks nośności
Przeznaczenie
Czas wysyłki
Filtruj

Opony Rolnicze W Rozmiarze 10.5/65-16

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Opony w rozmiarze 10.5/65-16 przeznaczone są do maszyn i pojazdów rolniczych.

Oznaczenie 10.5/65-16 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 10.5), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wartość dokładna, ponieważ może minimalnie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w calach. W zapisie milimetrowym będzie to 266.7 mm. Kolejnym wymiarem w zapisie rozmiaru opony jest profil (który w tym przypadku wynosi 65%). Wartość ta określa stosunek szerokości śladu opony do jej wysokości jej ścianki bocznej. Oznacza to, że profil opony w rozmiarze 10.5/65-16 wynosi 173.355 mm (65% z 266.7 mm). Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt możemy zamontować. W przypadku rozmiaru 10.5/65-16 wartość ta wynosi 16 i wyrażona jest w calach.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon diagonalnych charakteryzujących się lepszą stabilnością pojazdu, dobrymi właściwościami samoczyszczącymi i odpornością na uszkodzenia boczne. O konstrukcji radialnej informuje nas znak „-” występujący w rozmiarze przed wymiarem średnicy.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Rolnicze: do osi transportowych przyczep.