Opony Rolnicze W Rozmiarze 500/50R17

Subcategories

Opony w rozmiarze 500/50R17 przeznaczone są do maszyn i pojazdów rolniczych.

Oznaczenie 500/50R17 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 500), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny, ponieważ może nieznacznie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w milimetrach. W zapisie calowym wartość ta wynosi ok. 19.7 cali. Kolejnym wymiarem w zapisie rozmiaru opony jest profil (który w tym przypadku wynosi 50%). Wartość ta określa stosunek szerokości śladu opony do wysokości jej ścianki bocznej. Oznacza to, że profil opony w rozmiarze 500/50R17 wynosi 250 mm (50% z 500 mm). Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 500/50R17 wartość ta wynosi 17 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera „R” występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy. W przypadku opon rolniczych możemy użyć też zamiennika diagonalnego w rozmiarze 500/50-17.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Rolnicze: do osi transportowych i przyczep samozbierających.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji