Opony Rolnicze i Leśne W Rozmiarze 400/70R20

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Opony w rozmiarze 400/70R20 występują w bieżniku rolniczym i przemysłowym. Te pierwsze idealnie sprawdzą się także w pracach leśnych.

Oznaczenie 400/70R20 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 400), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny, ponieważ może nieznacznie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w milimetrach. W zapisie calowym wartość ta wynosi ok. 15.7 cali. Kolejnym wymiarem w zapisie rozmiaru opony jest profil (który w tym przypadku wynosi 70%). Wartość ta określa stosunek szerokości śladu opony do wysokości jej ścianki bocznej. Oznacza to, że profil opony w rozmiarze 400/70R20 wynosi 280 mm (70% z 400 mm). Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 400/70R20 wartość ta wynosi 20 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera „R” występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy. Opona przemysłowa w powyższym rozmiarze występuje również w wersji diagonalnej w rozmiarze 400/70-20.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Przemysłowe: do koparko-ładowarek, ładowarek teleskopowych i koparek.