Opony Rolnicze W Rozmiarze 270/95R54 (11.2R54)

Opony w rozmiarze 270/95R54 przeznaczone są do maszyn i pojazdów rolniczych pracujących przy uprawach międzyrzędowych.

Oznaczenie 270/95R54 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 270), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny, ponieważ może nieznacznie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w milimetrach. W zapisie calowym wartość ta wynosi ok. 10.6 cali. Kolejnym wymiarem w zapisie rozmiaru opony jest profil (który w tym przypadku wynosi 95%). Wartość ta określa stosunek szerokości śladu opony do wysokości jej ścianki bocznej. Oznacza to, że profil opony w rozmiarze 270/95R54 wynosi 256.5 mm (95% z 270 mm). Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 270/95R54 wartość ta wynosi 54 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera „R” występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy. Ogumienie ma też swój zapis w calach, i jest to produkt w rozmiarze 11.2R54.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Rolnicze: do osi napędowych ciągników i upraw międzyrzędowych.

Rozwiązania dedykowane maszynom rolniczym wykorzystywanym w uprawach międzyrzędowych. W naszej ofercie dostępne są wielosezonowe opony w rozmiarze 270/95R54 (11.2R54) takich marek jak Petlas oraz Alliance.

Proponowane przez nas ogumienie to modele średniej klasy o budowie radialnej, która cechuje się lepszą trakcją niż w przypadku rozwiązań diagonalnych. Dedykowane są osi napędowej ciągników, a ich specyfika zapewnia bardzo dobrą przyczepność o każdej porze roku, również w przypadku jazdy po mokrej powierzchni. To doskonały wybór, który gwarantuje lepsze, bardziej płynne prowadzenie pojazdu i tym samym większy komfort w trakcie prac na polu. Równie stabilną i płynną jazdę oraz wysoką przyczepność zapewniają także poza terenem upraw — na drogach asfaltowych i innych twardych nawierzchniach.

Proponujemy opony w rozmiarze 270/95R54 (11.2R54) o różnym indeksie nośności dla różnej największej dopuszczalnej prędkości. Dzięki temu z pewnością znajdą Państwo w naszym sklepie model, który będzie odpowiadał Waszym potrzebom.