Opony Rolnicze Alliance (ATG)

Firma Alliance jest wiodącym producentem opon klasy premium w Izraelu z siedzibą w Hadera, wchodzącym w skład ATG (Alliance Tire Group). Opony tej firmy sprzedawane są w ponad 120 krajach na świecie. Producent skupiony jest na produkcji ogumienia rolniczego i przemysłowego. Opony flotacyjne i Row Crop są monym punktem tej firmy. Alliance posiada także dwie fabryki znajdujące się w Indiach. Szeroka gama cen, rozmiarów i wzorów bieżnika spełni wymagania każdego klienta. Wszystkie ich opony zaprojektowane są przy użyciu nowoczesnej technologii i z dużą starannością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami opon firmy Alliance.

Marka Alliance jest jedną z czołowych marek dostarczających opon rolniczych oraz leśnych na świecie, a wysoką jakość dostarczanych produktów gwarantuje długoletnie doświadczenie na rynku.

Opony marki Alliance, produkowane w Izraelu, są obecnie dystrybuowane w ponad 120 krajach na całym świecie, a wielu producentów sprzętu rolniczego wykorzystuje te opony do montowania jako pierwsze wyposażenie. Producent szczyci się bowiem wysoką jakością dostępną w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu stanowi dobry wybór w większości przypadków.

Producent również kładzie spory nacisk na zadowolenie klienta, udostępniając jedną z najdłuższych gwarancji na opony na rynk. W efekcie zatem zakup opon marki Alliance po prostu warto rozważyć, ponieważ jest to pod wieloma względami bardzo korzystne. Dlatego też zachęcamy do dokładnego zapoznania się z dostępnymi modelami i dopasowania odpowiedniego ogumienia pod kątem indywidualnych potrzeb oraz wymagań.

Marka Alliance to długa historia pełna sukcesów, co jest najlepszym dowodem właściwego rozwoju ogumienia tego producenta.

Sama nazwa Alliance często może niewiele mówić komuś, kto na co dzień nie zajmuje się rynkiem opon i jego analizą. Dlatego też warto przybliżyć nieco historię samej marki, gdyż pozwoli to zrozumieć dokładnie jej pozycję na rynku opon leśnych oraz rolniczych.

Marka Alliance powstała w 1950 roku w Izraelu. Jej prężny rozwój został dość szybko zauważony, dzięki czemu obecnie jest ona częścią japońskiej korporacji Yokohama Group, łącząc wieloletnie doświadczenie z japońską myślą technologiczną, co ma wymierny wpływ na stale podnoszoną jakość dostarczanych produktów oraz jego możliwości.

W ciągu ponad 70 lat istnienia na rynku opon Alliance wyrobiło sobie renomę dostawcy sprawdzonego i innowacyjnego. Dzięki temu udało izraelskiemu producent opon osiągnąć zasięg sprzedaży na skalę globalną. Obecnie bowiem ogumienie tej marki dociera do ponad 120 krajów na całym świecie na 6 kontynentach. Takie zapotrzebowanie jest swobodnie zaspokajane przez 3 fabryki — jedną w rodzimym Izraelu oraz dwie w Indiach.

Sama grupa kapitałowa ATG, czyli Alliance Tire Group dostarcza na rynek opony trzech różnych marek. Sztandarową marką jest oczywiście marka Alliance, która dostarcza ogumienia w głównej mierze rolniczego. Obok niej działa też marka Galaxy, czyli opony o zastosowaniu przemysłowym. Do tego dochodzi również marka specjalna Primex, skierowana głównie na rynek amerykański oraz kanadyjski.

Tym samym produkcja opon jest na tyle potężna, że można sporą część wypracowanych zysków przeznaczyć na prace badawczo-rozwojowe, podnoszące jakość produkowanych opon.

Dynamiczny rozwój nie tylko firmy, ale także technik produkcji i wykonania sprawił doprowadziła właśnie markę Alliance do obecnej pozycji rynkowej.

Cała grupa ATG kładzie niezwykle silny nacisk na prace badawczo-rozwojowe i ciągłe doskonalenie jakości swoich produktów. Obecnie działania te skupione są w głównej mierze w 4 centrach badawczych zlokalizowanych w Indiach, Izraelu, RPA oraz Stanach Zjednoczonych. Nad ciągłym rozwojem jakości opon oraz stosowanych rozwiązań pracuje obecnie ponad 200 inżynierów. To wszystko procentuje oczywiście rozwojem dostępnych produktów.

To właśnie bowiem marka Alliance w latach 90-tych jako pierwsza dostarczyła specjalne opony flotacyjne (które charakteryzują się niskim naciskiem na podłoże zarówno w polu, jak i w czasie transportu). Do dziś jest zresztą liderem w pracach badawczo-rozwojowych nad tym rodzajem technologii.

Ponadto sama marka jest również liderem w produkcji opon do upraw międzyrzędowych, opartych o opony szybkobieżne. Wyrazem tego jest zresztą bogaty zasób patentów na różnego rodzaju rozwiązania (jest ich obecnie w posiadaniu marki Alliance ponad 90, w głównej mierze dotyczących opon flotacyjnych oraz różnego rodzaju rozwiązań radialnych).

To właśnie marka Alliance wprowadziła swoistego rodzaju innowację, dostarczając na rynek opony rolnicze Agilflex i Agilflex+, czyli rozwiązania o innowacyjnym, stalowym opasaniu w połączeniu z podwyższoną elastycznością ścian bocznych o wskazaniach odpowiednich indeksów rzędu IF (podwyższone ugięcie) i VF (bardzo duże ugięcie). Takie rozwiązanie konstrukcyjne przekłada się na zwiększoną wytrzymałość tej opony (o nawet 20-40% w porównaniu z innymi oponami radialnymi podobnego typu, przy tym samym ciśnieniu). Można oczywiście tylko sobie wyobrazić, jak kolosalne znaczenie ma to dla ugniatania gleby oraz komfortu prowadzenia prac rolnych.

Jeśli zaś chodzi o ogólną dostępność modeli, to na wszystkich kontynentach sumarycznie mamy możliwość dopasowania jednej z ponad 2600 różnych konfiguracji opon, z przeznaczeniem do różnych warunków, zastosowań czy wręcz rodzaju gleby. Dlatego jest z czego wybierać z pełnej oferty tej marki.

Jeden z popularniejszych modeli — Alliance AgriStar II może dosłownie zmienić pracę Twojego parku maszynowego na znacznie wydajniejszą.

Alliance AgriStar II, jak wskazują liczne opinie użytkowników, stanowi jeden z najciekawszych modeli tej marki dostępnych na rynku. Są to opony radialne, przeznaczone do maszyn rolniczych i dostępne w wersji odpowiednio Alliance AgriStar 75 (70) oraz 85. Dzięki temu można swobodnie dopasować rozwiązanie pod kątem swoich indywidualnych wymagań i posiadanych maszyn rolniczych.

Dodatkowo sama opona posiada specjalną konstrukcję, która sprawia, że po pewnym jej zużyciu, dzięki odpowiedniemu układowi opasania i kształtowi klocków bieżnika, opona nie traci na jakości, gdyż zmienia się nacisk pracy całego ogumienia. Dzięki temu opony tego typu mogą służyć przez wiele lat, co stanowi kolejny argument do zakupu tego rodzaju ogumienia. Stąd też niezwykła popularność modeli Alliance Agristar II zarówno w wersji 75 (70, jak i 85).

Marka Alliance — gwarancja to kolejna, kluczowa zaleta.

Między innymi czynnik opisany w poprzednim akapicie wpłynął również wyraźnie na fakt, iż marka ta udostępnia dla swoich klientów jedną z najdłużej trwających gwarancji. Na opony całostalowe bowiem jest aż 10 lat gwarancji, na opony AgriStar 7 zaś na pozostałe ogumienie 5 lat, dzięki czemu możesz pracować z tymi oponami z poczuciem bezpieczeństwa. Jest to też oznaka dbałości marki Alliance o klienta.

Biorąc to wszystko pod uwagę, należy jednoznacznie stwierdzić, że zakup ogumienia tej marki jest po prostu działaniem rozsądnym i zdecydowanie warto wziąć to pod uwagę, ponieważ się sprawdza w praktyce. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki Alliance i dobrania ogumienia pod kątem swoich potrzeb.