Opony Rolnicze Trelleborg - Sklep AlleOpony24.pl

Opony Rolnicze Trelleborg

Aby zapewnić sobie efektywną pracę na roli, trzeba zadbać o odpowiednie pojazdy i ich wyposażenie w wysokiej klasy ogumienie. Opony rolnicze Trelleborg dostępne w ofercie AlleOpony24.pl, to zarówno modele dętkowe, jak i bezdętkowe, o różnej średnicy dostosowane do ciągników, kombajnów czy rozpryskiwaczy. Warto sięgnąć po opony rolnicze z naszej oferty, gdyż są dostępne w przystępnej cenie, a jednocześnie charakteryzują się najwyższą jakością mieszanki gumowej.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Jak dobrać opony rolnicze Trelleborg do maszyny rolniczej?

Wybór odpowiedniego ogumienia ma wpływ na jakość i tempo wykonywanej pracy. Opony rolnicze Trelleborg to wybór dla najbardziej wymagających. Dobre ogumienie nie niszczy upraw, a jednocześnie dobrze trzyma się nawierzchni i może pracować także na zmniejszonym ciśnieniu, co pozwala ograniczyć zużycie paliwa. W ofercie Trelleborg znajdują się zarówno opony radialne, jak i diagonalne. Te pierwsze zalecane są do prac polowych i ciągników rolniczych, gdyż mogą pracować na obniżonym ciśnieniu, co zwiększa siłę uciągu tych maszyn rolniczych. Do upraw międzyrzędowych polecane są węższe opony. Tam, gdzie teren jest nierówny i występują korzenie i kamienie dobrze sprawdzają się opony diagonalne, które są bardziej odporne na przebicie. Opony dętkowe oznaczone są jako TT, a bezdętkowe TL. Myślnik w oznaczeniu opony oznacza model diagonalny. Gruba warstwa gumy w oponach rolniczych gwarantuje doskonałą trakcję, z kolei głęboki wzór bieżnika z wydatnymi klockami, to typ opon, które nadają się na grząski teren, gdyż wgryzają się w glebę. Warto jednak podkreślić, że producent Trelleborg zadbał, by jego opony rolnicze zapewniały odpowiednią trakcję we wszystkich warunkach. Przy wyborze opon należy także zwrócić uwagę na indeks nośności i prędkości.

Dlaczego warto zainwestować w opony rolnicze Trelleborg?

Szukając opon, które zapewnią dobrą trakcję, a jednocześnie ograniczony nacisk na glebę, warto wybrać opony rolnicze Trelleborg. W ten sposób można zniwelować możliwość uszkodzenia plonów. W przypadku prac polowych bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniego bieżnika ogumienia. W przypadku opon rolniczych Trelleborg jest ono zróżnicowane, dzięki temu można wybrać modele z płytszym lub głębszym bieżnikiem, a w przypadku grząskiego terenu, także opony z dodatkowymi klockami zapewniającymi przyczepność czy też wzmocnieniem w bocznej części ograniczającym ich zużycie. Gwarantują obniżenie oporów toczenia, co wpływa na mniejsze spalanie i emisję spalin. Wpisują się zatem w trend ekologiczny.