Opony Ciężarowe Kormoran - Sklep AlleOpony24.pl
Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Opony Ciężarowe Kormoran

Szukając dobrych, a przy tym niezawodnych opon do samochodów ciężarowych, warto postawić na markę Kormoran. Opony ciężarowe Kormoran to doskonały wybór dla wszystkich ceniących jakość w korzystnej cenie. W ofercie AlleOpony24.pl dostępnych jest wiele modeli zarówno na oś prowadzącą, napędową, jak i naczepową.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Dlaczego warto wybrać opony ciężarowe Kormoran?

Opony ciężarowe Kormoran, dostępne są w bardzo korzystnej cenie. Należą do klasy ekonomicznej, ale mimo to gwarantują wysokie osiągi oraz stosunkowo długie przebiegi. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zapewniają bezpieczeństwo jazdy oraz niski koszt eksploatacji samochodu ciężarowego. Można dobrać je pod kątem rodzaju drogi, ale też warunków. Na prostych, twardych nawierzchniach sprawdzą się opony o niezbyt ostrym bieżniku, natomiast na bardziej śliskich czy miękkich nawierzchniach odpowiednie będzie ogumienie o agresywnym bieżniku. W ofercie opon ciężarowych Kormoran można znaleźć zarówno opony do transportu terenowego, miejskiego, mieszanego, długodystansowego, jak i regionalnego. We wszystkich modelach indeks nośności jest wysoki, podobnie jak prędkości. Niewątpliwie wpływa to na bezpieczeństwo jazdy, ale też zapewnia jeszcze większą odporność na drgania. Pomimo zastosowania tradycyjnej konstrukcji i technologii opony mają dobre osiągi. Wytrzymują zarówno mniejsze, jak i większe obciążenie.

Dobór opon ciężarowych Kormoran a oś pojazdu – o czym należy pamiętać?

Wybierając opony do samochodu ciężarowego, trzeba zwrócić uwagę na oś pojazdu. W tym przypadku trzeba wiedzieć, że każda oś wymaga innego przystosowania ogumienia. W ofercie producenta Kormoran można znaleźć opony na oś napędową, czyli sterującą, ale też oś kierowaną, czyli prowadzącą. Dostępny jest też wariant na oś wleczoną, czyli naczepową. Można sięgnąć również po opony uniwersalne tego producenta, pasujące na każdą oś. Swoistą nowością jest także ogumienie Kormoran Roads, które przeznaczone jest do małych pojazdów ciężarowych. Jednocześnie sprawdzą się w każdych warunkach, a więc zarówno na autostradach, jak i drogach regionalnych. Można zdecydować się na modele oznaczone literą F, które zapewniają jeszcze większy komfort prowadzenia. Jednocześnie producent zastosował w ich przypadku specjalną rzeźbę bieżnika, która pozwala na skuteczne odprowadzenie wody i błota. Jeżeli Wybieracie opony ciężarowe Kormoran Roads D, to zyskacie oponę napędową o kierunkowej rzeźbie bieżnika. To rozwiązanie sprawia, że samochód ciężarowy ma tak samo dobre właściwości na zaśnieżonych nawierzchniach i suchych drogach.