Opony Ceat - AlleOpony24

Opony Ceat

CEAT - opony z niemal stuletnią historią.

Koncern, a w zasadzie marka CEAT, powstała już w 1924 roku we Włoszech jako właśnie skrót od Cavi Electrici e Affini Torino SpA. Jej rozwój przebiegał stabilnie, ale brak w nim było jakiś znaczących wydarzeń. Wszystko zmieniło się, kiedy marka CEAT weszła do Indii i zarejestrowała CEAT Tyres w tym kraju w roku 1979. To był początek jej gwałtownego wzrostu.

Już w dwa lata później, w roku 1981, marką CEAT zainteresował się koncern Pirelli, który wykupił prawa do tej marki w skali globalnej. Od tego czasu udział w rynku tej firmy zaczął cyklicznie wzrastać. Sama firma CEAT Tyres of India LTD została wykupiona przez RPG Group w roku 2008. W dwa lata później powstało rozpoznawalne logo tej marki, a już w 2011 roku sama marka została z powrotem kupiona od koncernu Pirelli. Tego samego roku uruchomiono produkcję oraz nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe w Halol. To pozwoliło wreszcie na wejście na rynek europejski z oponami do samochodów osobowych. Obecnie sama marka CEAT to ponad 165 milionów opon rocznie, a liczba ta cyklicznie wzrasta. Sam eksport odbywa się praktycznie na cały świat, a sieć sprzedaży obejmuje aż 130 różnych państw. Można też znaleźć lokalne siedziby firmy, obecne na przykład we Frankfurcie w Europie, w Południowej Karolinie w Stanach Zjednoczonych, a nawet w takich miastach jak Bogota, Dubai czy Nairobi. Jest to więc gracz światowej klasy, co ma wpływ na jakość produkowanych przez koncern opon. Tym nie da się w zasadzie nic zarzucić.

W naszym kraju, marka ta może być głównie kojarzona z różnego rodzaju rozwiązań do pojazdów przemysłowych. w tym szczególnie dobrze przystosowanych do montażu we wszelkiej maści ładowarkach czy równarkach. W tym zakresie można powiedzieć, że marka CEAT oferuje opony po prostu dobre, gdyż to rozwiązania wytrzymałe i mało podatne na uszkodzenia. Wpływ na to ma bez wątpienia również diagonalna konstrukcja.

Większość rozwiązań marki CEAT to również propozycje opon wielosezonowych. Konstrukcja bieżnika zatem ułatwia również pracę w wyjątkowo uciążliwych warunkach. Przy okazji, same opony mają całkiem przyzwoite wartości indeksów nośności czy prędkości. Rozwiązania zaś bezdętkowe korzystają ze wszystkich zalet takiego podejścia i oferują naprawdę wysoką jakość.

Jest to zresztą potwierdzone przez liczne certyfikaty w naprawdę wielu, różnych kategoriach. Duży nacisk jest położony na kampanie medialne oraz innowację, co nadaje rozgłosu firmie, ale też pokazuje, że koncern jest wrażliwy na potrzeby otaczającego świata.

Jest 93 produktów.

Pokazano 1-40 z 93 pozycji