Opony Rolnicze Ceat

CEAT - opony z niemal stuletnią historią.

Koncern, a w zasadzie marka CEAT, powstała już w 1924 roku we Włoszech jako właśnie skrót od Cavi Electrici e Affini Torino SpA. Jej rozwój przebiegał stabilnie, ale brak w nim było jakiś znaczących wydarzeń. Wszystko zmieniło się, kiedy marka CEAT weszła do Indii i zarejestrowała CEAT Tyres w tym kraju w roku 1979. To był początek jej gwałtownego wzrostu.

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Już w dwa lata później, w roku 1981, marką CEAT zainteresował się koncern Pirelli, który wykupił prawa do tej marki w skali globalnej. Od tego czasu udział w rynku tej firmy zaczął cyklicznie wzrastać. Sama firma CEAT Tyres of India LTD została wykupiona przez RPG Group w roku 2008. W dwa lata później powstało rozpoznawalne logo tej marki, a już w 2011 roku sama marka została z powrotem kupiona od koncernu Pirelli. Tego samego roku uruchomiono produkcję oraz nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe w Halol. To pozwoliło wreszcie na wejście na rynek europejski z oponami do samochodów osobowych. Obecnie sama marka CEAT to ponad 165 milionów opon rocznie, a liczba ta cyklicznie wzrasta. Sam eksport odbywa się praktycznie na cały świat, a sieć sprzedaży obejmuje aż 130 różnych państw. Można też znaleźć lokalne siedziby firmy, obecne na przykład we Frankfurcie w Europie, w Południowej Karolinie w Stanach Zjednoczonych, a nawet w takich miastach jak Bogota, Dubai czy Nairobi. Jest to więc gracz światowej klasy, co ma wpływ na jakość produkowanych przez koncern opon. Tym nie da się w zasadzie nic zarzucić.

W naszym kraju, marka ta może być głównie kojarzona z różnego rodzaju rozwiązań do pojazdów przemysłowych. w tym szczególnie dobrze przystosowanych do montażu we wszelkiej maści ładowarkach czy równarkach. W tym zakresie można powiedzieć, że marka CEAT oferuje opony po prostu dobre, gdyż to rozwiązania wytrzymałe i mało podatne na uszkodzenia. Wpływ na to ma bez wątpienia również diagonalna konstrukcja.

Większość rozwiązań marki CEAT to również propozycje opon wielosezonowych. Konstrukcja bieżnika zatem ułatwia również pracę w wyjątkowo uciążliwych warunkach. Przy okazji, same opony mają całkiem przyzwoite wartości indeksów nośności czy prędkości. Rozwiązania zaś bezdętkowe korzystają ze wszystkich zalet takiego podejścia i oferują naprawdę wysoką jakość.

Jest to zresztą potwierdzone przez liczne certyfikaty w naprawdę wielu, różnych kategoriach. Duży nacisk jest położony na kampanie medialne oraz innowację, co nadaje rozgłosu firmie, ale też pokazuje, że koncern jest wrażliwy na potrzeby otaczającego świata.