Opony Ciężarowe W Rozmiarze 385/55R22.5

Opony w rozmiarze 385/55R22.5 wykorzystywane są w pojazdach ciężarowych.

Oznaczenie 385/55R22.5 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 385), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny, ponieważ może nieznacznie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w milimetrach. W zapisie calowym wartość ta wynosi ok. 15.2 cali. Kolejnym wymiarem w zapisie rozmiaru opony jest profil (który w tym przypadku wynosi 55%). Wartość ta określa stosunek szerokości śladu opony do wysokości jej ścianki bocznej. Oznacza to, że profil opony w rozmiarze 385/55R22.5 wynosi 211.75 mm (55% z 385 mm). Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 385/55R22.5 wartość ta wynosi 22.5 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera „R” występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Ciężarowe.


W przypadku samochodów ciężarowych dobór właściwego ogumienia to niezwykle istotna kwestia. Dobrze dopasowane, zarówno do samej osi, jak i również do obciążenia oraz rodzaju terenu, na którym będzie używane, może mieć nie tylko pozytywny wpływ na zużycie paliwa czy eksploatację niektórych elementów pojazdu. Odpowiednio dobrane ogumienie ciężarowe zapewni przede wszystkim długą i bezpieczną jazdę w różnych warunkach pogodowych.

W ofercie naszego sklepu dostępny jest szeroki wybór szosowych oraz szosowo-terenowych, radialnych opon w rozmiarze 385/55R22.5. Wśród nich dostępne są modele przeznaczone do transportu regionalnego, a także dalekobieżnego.

Opony w rozmiarze 385/55R22.5 na miarę Twoich potrzeb

Udostępniamy sprawdzone rozwiązania takich marek jak Goodyear, Pirelli, Goodride czy też Longmarch, Bison, Sailun, V-NETIK i wiele innych. Są to wielosezonowe, a także typowo letnie lub zimowe opony w rozmiarze 385/55R22.5 z różnych półek cenowych, których wytrzymałość czy efektywność energetyczną można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W przypadku ekonomicznej jazdy po niezbyt wymagającym terenie z pewnością sprawdzi się już tańsze ogumienie klasy ekonomicznej. Klasa Premium to natomiast wybór dla osób szczególnie wymagających, a także pewność bezpiecznej jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach.

W sprzedaży mamy modele odporne na typowe dla osi prowadzącej zmienne naciski i zmienną geometrię w trakcie jazdy, a także rozwiązania dedykowane osi napędowej i naczepowej. Proponujemy ponadto szeroki wybór uniwersalnych opon w rozmiarze 385/55R22.5, które sprawdzą się na wszystkich osiach.

Bezpieczna i komfortowa jazda w każdych warunkach

Proponowane przez nas ogumienie bardzo dobrze sprawdza się w różnych warunkach, z którymi możemy mieć do czynienia, poruszając się po drogach regionalnych czy też międzynarodowych. Niezależnie od tego, czy są to wielosezonowe opony w rozmiarze 385/55R22.5, czy też modele letnie lub zimowe zapewniają one komfortową jazdę pojazdami ciężarowymi o różnej ładowności, także na mokrej nawierzchni. Cechują się ponadto dobrą efektywnością energetyczną i emitują możliwie niski poziom hałasu.