Opony Przemysłowe W Rozmiarze 12R16.5 - Alleopony24.pl

Opony Przemysłowe W Rozmiarze 12R16.5

Oferty w PROMOCJI

POZOSTAŁE OFERTY

Rozmiar 12R16.5 wykorzystywany jest w oponach o zastosowaniu Rolniczo-Przemysłowym.

Oznaczenie 12R16.5 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 12), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wymiar dokładny, ponieważ może nieznacznie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w calach. W zapisie milimetrowym będzie to 304.8 mm. Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt należy zamontować. W przypadku rozmiaru 12R16.5 wartość ta wynosi 16.5 i wyrażona jest w calach. Na podstawie tych wartości bez problemu odnajdziemy produkt idealnie pasujący do naszego pojazdu.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon radialnych charakteryzujących się wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia przy zachowaniu dużej nośności. O konstrukcji radialnej informuje nas litera „R” występująca w rozmiarze przed wymiarem średnicy. Zarówno opony rolnicze jak i przemysłowe posiadają swoje odpowiedniki diagonalne. Jest to ogumienie w rozmiarze 12-16.5. Rozmiar ten może mieć także postać 305/70R16.5 w zapisie milimetrowym.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Przemysłowe: do pojazdów typu skid-steer, bobcatów i miniładowarek.