Opony Przemysłowe W Rozmiarze 250-15 (250/70-15)

Rozmiar 250-15 wykorzystywany jest w oponach o zastosowaniu Rolniczo-Przemysłowym.

Oznaczenie 250-15 należy czytać w następujący sposób: Pierwsza wartość (w tym przypadku wynosi ona 250), oznacza szerokość opony. Nie jest to jednak wartość dokładna, ponieważ może minimalnie różnić się między produktami różnych producentów. Im klasa opony jest wyższa, tym rozmiar ten będzie bardziej zbliżony do wybitego na oponie. Najczęściej tolerancja wymiarowa wacha się od 0.2% do 0.5%. Jest to wielkość podana w milimetrach. W zapisie calowym wartość ta wynosi ok. 9.8 cali. Ostatni wymiar to średnica otworu opony. Możemy z niego wyczytać, na jakiej feldze dany produkt możemy zamontować. W przypadku rozmiaru 250-15 wartość ta wynosi 15 i wyrażona jest w calach.

Produkty dostępne w tej kategorii należą do grupy opon diagonalnych charakteryzujących się lepszą stabilnością pojazdu, dobrymi właściwościami samoczyszczącymi i odpornością na uszkodzenia boczne. O konstrukcji radialnej informuje nas znak „-” występujący w rozmiarze przed wymiarem średnicy.

Możemy też spotkać się z zapisem 250/70-15.

Jeżeli nadal masz problem z dobraniem alternatywnego rozmiaru do swojego pojazdu, skorzystaj z naszego kalkulatora zamienników, gdzie w prosty sposób znajdziesz wszystkie dostępne odpowiedniki. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 789 444 575. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie:

Przemysłowe: do wózków widłowych.